airija dublinas

Dublinas, liepos 15 d. (AFP-BNS). Airija neprisijungs prie pasaulinės apmokestinimo reformos planų, ketvirtadienį pareiškė šalies finansų ministras Paschalis Donohoe (Paskalis Donohju).

Tarptautinio apmokestinimo reformoms, įskaitant minimalaus 15 proc. pelno mokesčio įvedimą, jau pritarė 132 šalys.

Šeštadienį šiam istoriniam susitarimui pritarė Didžiojo dvidešimtuko (G-20) finansų ministrai.

Tačiau Airija – o ši šalis taiko 12,5 proc. pelno mokestį ir kai kurių yra laikoma „mokesčių rojumi“ – nepritars šiems planams, kokie jie yra dabar, pareiškė P. Donohoe.

„Tai, kas dabar yra ant stalo, yra susitarimas, prie kurio Airija negali prisijungti“, – pareiškė jis Airijos valstybiniam transliuotojui RTE.

„Esame pasirengę dalyvauti derybose ir galbūt kažkuriuo metu galėsime prisijungti prie susitarimo, tačiau aš pasisakau už 12,5 proc.“, – pažymėjo ministras.

„Tai [toks mokesčio tarifas] jau ne vieną dešimtmetį yra viena pagrindinių mūsų ekonominės politikos ypatybių“, – pabrėžė jis.

Kiek anksčiau laikraštis „The Irish Examiner“ pranešė, jog Dublinas planuoja atsisakyti savo 12,5 proc. mokesčio tarifo, nes baiminasi, jog gali tarptautinėje arenoje pelnyti „parijo“ statusą.

„Airija ir toliau pasisakys už mažų šalių teises išsaugoti tam tikrą konkurencinį pranašumą, tačiau, kalbant apie pasaulinį susitarimą dėl apmokestinimo, mes nenorime būti išsišokėliais“, – pareiškė leidinio cituojamas aukštesnio rango šaltinis vyriausybėje.

Laikraštis pranešė apie Airijos planus padaryti nuolaidų dėl jos taikomo 12,5 proc. pelno mokesčio tarifo, kuris į šalį atviliojo nemažai JAV technologijų ir farmacijos bendrovių.

Tačiau P. Donohoe pabrėžė, jog, Dublinui sutikus su pasiūlymais dėl 15 proc. mokesčio tarifo, kils „problemų žmonėms, kurie investavo į mūsų ekonomiką ir turi lūkesčių dėl mūsų mokesčio tarifo nuspėjamumo ateityje“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].