koronavirusas

Vilnius, rugsėjo 24 d. (BNS). Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada papildomas nemokamas psichologų konsultacijas patyrusiems sunkumų dėl koronaviruso pandemijos.

Anot A. Verygos, nemaža gyventojų dalis susidūrė su psichologinėmis problemomis dėl neužtikrintumo darbe, pavasarį buvusio karantino, saviizoliacijos. Konsultacijas vykdys savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai.

„Gyventojai, kurie yra susidūrę su koronaviruso situacijos sukeltu stresu nerimu ar kitais psichologiniais sunkumais, galės gauti daugiau nemokamos psichologų ir psichoterapeutų pagalbos ir konsultacijų. Tokią pagalbą jau rugsėjo mėnesį pradės teikti šalies savivaldybių visuomenės sveikatos biurai“, – spaudos konferencijoje teigė ministras.

Anot jo, pagalbai nereikės gauti papildomo siuntimo ir ji bus anoniminė.

„Ta pagalba bus anoniminė ir kiekvienas gyventojas galės gauti iki penkių individualių anoniminių psichologų konsultacijų, taip pat vyks tam tikri grupiniai užsiėmimai“, – teigė A. Veryga.

Anot jo, pagalba derėtų pasinaudoti ir „neleisti, kad problemos peraugtų į kažkokias rimtesnes bėdas, dėl kurių gali prireikti psichiatro pagalbos“.

Ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vadovas Ignas Rubikas sako, kad nemokamos paslaugos visuomenės sveikatos biuruose bus pradėtos teigti rugsėjo-spalio mėnesiais ir tai bus grupinės, skirtos veiklos streso ir konfliktų valdymui, emocijų atpažinimui ir raiškai, savitarpio pagalbai.

Žadama, kad grupiniai užsiėmimai truks bent 8 akademines valandas.

SAM atstovų teigimu, šiemet šioms paslaugoms bus skirta apie milijonas eurų, kitąmet ir vėlesniais metais iš biudžeto būtų planuojama skirti po 1,8 mln. eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].