Namų svetainė – tai vieta, kurioje visi namiškiai susitinka ilsėtis ir pramogauti. Dėl šių priežasčių ji turėtų būti funkcionaliai įrengtą. Vienas svarbiausių elementų išlieka gerai suplanuotas apšvietimas, įskaitant grindų šviestuvus. Ar toks interjero apšvietimas tikrai naudingas? Kam jis gali būti naudojamas ir kokius šviestuvus reikėtų pasirinkti, kad sukurtumėte gražią ir jaukią erdvę?

REKLAMA

Toršerai – kam jie naudojami?

Šio tipo lempų galima rasti virtuvėse, miegamuosiuose ir vaikų kambariuose. Kokį vaidmenį jos atlieka svetainės apšvietimo sistemoje? Visų pirma, toršerai naudojami kaip zoninis ir papildomas apšvietimas, padedantis pagrindiniams lubų šviestuvams tolygiai apšviesti visą erdvę.

Toršerai ypač naudingi, pavyzdžiui, atsipalaidavimo kampelyje, kad vakaro poilsio metu erdvė būtų jaukiai apšviesta.

Daugelis pastatomų šviestuvų atlieka ir dekoratyvinę funkciją. Taip yra todėl, kad šiuolaikiniai gaminiai išsiskiria įdomiomis formomis ir dizaino elementais. Tuo pat metu toršerai gali apšviesti architektūrines interjero detales, pavyzdžiui, skulptūras ar paveikslus ant sienų. Daugelis žmonių toršerus stato ir šalia televizoriaus ekrano, kad pagerintų sąlygas saugiai žiūrėti televizorių tamsiame kambaryje.

REKLAMA

Įvairių tipų grindų toršerai – kokį pasirinkti?

Madingi toršerai gali būti skirtingų tipų, kurie skiriasi dizainu, o tai turi įtakos gaminio estetikai ir funkcionalumui. Populiariausi modeliai:

  • klasikiniai toršerai;
  • toršerai ant trijų kojų;
  • toršerai ant arkinio stovo.

Klasikiniai toršerai turi vieną arba kelis šviesos šaltinius ant stovo, kuriuos dengia gaubtai arba abažūrai (priklausomai nuo konkretaus stiliaus). Jais galima apšviesti pasirinktą plotą. Jei pasirinksite reguliuojamo aukščio modelį, galėsite mėgautis dar geresniu apšvietimo sąlygų pritaikymu prie esamų poreikių.

Įdomus variantas yra trikojai toršerai ant trijų kojų, išsiskiriantys minimalistiniu, šiek tiek industrinio stiliaus dizainu ir naudojimo paprastumu.

REKLAMA

Kita vertus, šviestuvai su lenktu stovu padeda optimaliai apšviesti įvairius interjero kampus. Paprastai su tokiais gaminiais galima reguliuoti ne tik šviestuvo aukštį, bet ir apšvietimo kampą.

Toršerai ir įvairios interjero tendencijos

REKLAMA

Galima rasti minimalistinių, griežtai geometrinių skandinaviškų lempų, pagamintų iš medžio, su šviesos šaltiniais, kuriuos dengia lininiai gaubtai. Kita vertus, pramoniniai modeliai yra paprastos metalinės konstrukcijos, be gaubto – vietoj jo dažnai būna vielos tinklelis ir dekoratyvinė LED lemputė. Glamūriniai modeliai pasižymi įmantriomis formomis ir turtingais senovinio stiliaus ornamentais, dažnai su įvairių detalių paauksavimu. Kita vertus, art deco šviestuvai – tai simetriški gaminiai chromuotais paviršiais su marmuro priedais, kuriuos vainikuoja geometrinis pieno baltumo stiklo gaubtas.

Tokia plati sprendimų įvairovė leidžia kiekvienam rasti individualiems poreikiams tinkantį šviestuvą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].