Taisyklės, kaip maža svetainė gali virsti jaukia ir funkcionalia!

Maža svetainė, ši problema pažįstama daugeliui ir kai kurie susitaikė su situacija. Bet jei esate pasirengęs kovoti ir paversti nedidelį kambarį erdviu. Jei norite tai pasiekti, šis straipsnis jums. Tinkamų baldų pasirinkimas, ergonomikos žinios ir funkcinis interjero organizavimas lengvai išspręs šią problemą. Čia yra 9 veiksmingos taisyklės ir būdai, kaip elgtis su maža svetaine:

1. Laisva vieta

Jūs neturėtumėte pasidaryti sandėlio iš svetainės ir patalpinti joje kiek įmanoma daugiau spintelių ir komodų. Stenkitės atlaisvinti daugiau iškrauti vietos. Geriausias sprendimas yra paslėpti saugojimo sistemą, padaryti įmontuotas spinteles ar lentynas nuo grindų iki lubų. Idealiu atveju tiesiog laikykite daiktus rūbinėje ar sandėliuke, jei tokių yra. Kuo mažiau lentynų ir spintelių – tuo laisvesnis atrodo interjeras ir erdvesnė svetainė.

svetainė

2. Spalvų magija

Vienas iš efektyviausių sprendimų vizualiai išplėsti bet kurią erdvę yra darbas su spalva. Šviesūs atspalviai puikiai atspindi šviesą, todėl jie padeda vizualiai padidinti kambarį. Baltos, pilkos, smėlio spalvos, bet kokių pastelinių spalvų atspalviai – puikus sprendimas šioje situacijoje. Ir kad kambarys neatrodytų beasmenis, visada galite pridėti ryškių akcentų.

3. Tinkamas apšvietimas

Svarbu atsiminti, kad vien lubinio šviestuvo nepakanka net mažam kambariui. Turi būti bent 3 apšvietimo tipai: bendrasis, vietinis ir dekoratyvinis. Be to, kuo mažesnis kambarys, tuo daugiau šviesos jame turėtų būti. Vietoj nuobodaus šviestuvo, kaip pagrindinio šviesos šaltinio, dėl kurio svetainė dėl tamsių kampų vizualiai taps dar mažesnė, galite naudoti įmontuotus arba viršutinius prožektorius, profilines LED sistemas, svarbiausia, kad jie skleistų išsklaidytą šviesą.

Vietinis apšvietimas leidžia patogiai dirbti ir skaityti tam tikrose vietose. Toršeras šalia sofos, žvakidė šalia fotelio ir lempa ant stalo yra įprastas, tačiau labai svarbus bet kokio gyvenamojo kambario rinkinys. Dekoratyvus nuotraukų ar naktinių karnizų apšvietimas taps puikiu jūsų daugiapakopio apšvietimo papildymu. Mažas gyvenamasis kambarys leidžia naudoti 8 ir net daugiau šviesos šaltinių. Tiesiog nenaudokite kabinamų sietinių kambaryje su žemomis lubomis, nes tada jūs tik akcentuosite trūkumą, o erdvė atrodys dar mažesnė, nei yra iš tikrųjų.

svetainė

4. Kilimo dydis yra svarbus

Mažo kilimo pasirinkimas mažam kambariui yra šiurkšti, tačiau labai dažna klaida. Taigi jūs dar labiau suskaidysite jau trūkstamą vietą. Todėl rinkdamiesi kilimą, nebijokite savo vaizduotės apimties ir kuo didesnį plotą jis apima, tuo holistiškesnis bus jūsų gyvenamojo kambario interjero vizualinis suvokimas.

5. Sofos klausimas

Net keli nepatogūs daiktai gali vizualiai apkrauti nedidelį kambarį. Taigi standartinis komplektas – 2 foteliai ir sofa – tikrai nėra geriausias pasirinkimas. Protingiau būtų įsigyti tik vieną erdvią sofą be porankių, kad būtų pašalinti nereikalingi apribojimai. Jei jame yra paslėpti skyriai daiktams laikyti – tai bus puiki papildoma premija!

Įdomus sprendimas gali būti maža L formos sofa, kuri puikiai tilps į pailgas erdves. Bet jei nesate sofų gerbėjas ir neplanuojate priimti svečių, tuomet galite jos visiškai atsisakyti kelių kėdžių ar fotelių naudai. Bet šiuo atveju patartina pasirinkti sulankstomus modelius, kad būtų bent šiek tiek galimybių manevruoti.

svetainė

6. Išardykite ribas

Bet kuris kambarys turi aiškiai apibrėžtas ribas: sienas, grindis ir lubas. Jų vizualus vertinimas leidžia įvertinti kambario dydį, taigi, jei „ištrinsime“ šias ribas arba, tiksliau, jas užmaskuosime, suformuoti mažą erdvę bus daug sunkiau.

Jei sienas ir lubas dažysite viena spalva, erdvė pasirodys lengvesnė, o lubos – aukštos. Jei prie apmušalų pridėsite šviesių atspalvių, atrodys, kad jie ištirpdė sienas, o jūsų svetainė niekada nebebus ankšta.

svetainė

7. Veidrodžiai

Daugelį amžių žmonės naudojo veidrodinius paviršius, atspindinčius šviesą, kad vizualiai padidintų erdvę. Mūsų padėtis nėra išimtis, vadinasi, laikas nuspręsti, kurį variantą pasirinkti. Verta manyti, kad vertikalus veidrodis vizualiai „ištemps“ kambarį, o horizontalus veidrodis, atvirkščiai, „išplės“ jį. Supraskite savo poreikius, tačiau geriausias sprendimas yra pakabinti veidrodį ant sienų statmenai langui.

8. Užuolaidos ir karnizas

Kitas vaizdinis triukas, kuris sukurs išplėstos erdvės iliuziją, yra pakabinti ilgą užuolaidų karnizą, kuris būtų didesnis už lango angos dydį. Pritvirtinę karnizą po lubomis ir ištempę jį iki sienos ilgio, naudojate „panoraminio lango“ techniką, kuri gerai veikia ir mažuose kambariuose.

svetainė

9. Galimybė sujungti

Jei nebijote atsitraukti nuo stereotipų, labai rekomenduojame sujungti virtuvę ir svetainę. Didžiausia kvapų baimė gaminimo metu praeina su galingais moderniais garų surinktuvais, kurie veikia efektyviai ir neleidžia pasklisti net stipriausiems aromatams. Bet iš sujungimo gausite žymiai padidintą erdvę, o svetainė taps draugiškesnė ir jaukesnė.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].