Mažas vonios kambarys neturi būti problema. 14 idėjų, ką daryti

Mažas vonios kambarys yra tikras iššūkis nedidelio buto savininkui. Bet kūrybingam žmogui tai visai ne problema! Kaip susikurti jaukią vietą mažoje erdvėje? Pateikiame 14 idėjų, kurios parodys, kad mažas vonios kambarys gali būti labai patogus.

REKLAMA

1. Mažas vonios kambarys – panaudokite unikalius dažymo efektus

Jei sienas nudažysite keliomis spalvomis, pavyzdžiui, apačią tamsesnio atspalvio dažais, o viršų – šviesesne spalva, padarysite kambarį vizualiai platesnį.

REKLAMA

2. Atsisakykite nereikalingų daiktų

mažas vonios kambarys

Galvokite kaip architektas ir stenkitės į vonios kambarį nedėti per daug daiktų, kurie tik užgriozdintų nedidelę erdvę. Pakabinkite rankšluosčius ant strypų ar kabliukų, viską darykite kuo paprasčiau. Kambarys taps didesnis, jei vietoj dušo užuolaidos naudosite pakabinamą praustuvą, permatomas stiklines duris ir pastatysite daug šviesą atspindinčių elementų, pavyzdžiui, blizgančias keramines plyteles, didelius įdomios formos veidrodžius.

REKLAMA

3. Mažame vonios kambaryje išnaudokite sienas

Ant sienų sumontuoti baldai tampa labai mėgstami, nes taip vonios kambarys neapkraunamas. Galimi įvairaus aukščio, pločio ir gylio variantai – taip pat galite rinktis pagal užsakymą pagamintus baldus, kuriuos dar geriau pritaikysite savo vonioje.

REKLAMA

4. Sumontuokite maišytuvą ant sienos

mažas vonios kambarys

Sieniniai kriauklės maišytuvai puikiai tinka kompaktiškuose vonios kambariuose, nes galite paslėpti vamzdžius sienoje, o ne po kriaukle. Tokiu būdu galite išnaudoti likusią vietą po kriaukle, pavyzdžiui, įsimontuoti ten spintelę, kurioje galėtumėte laikyti kosmetiką ar rankšluosčius.

REKLAMA

5. Įsigykite daugiafunkcinių baldų

Ribota patalpos erdvė neturėtų riboti jūsų kūrybiškumo! Jei jūsų vonios kambarys nėra didelis, verta naudoti baldus, kurie neužkraus jūsų vonios, bet pavers ją funkcionaliu ir maloniu kambariu.

REKLAMA

6. Išsirinkite sienų spalvas

mažas vonios kambarys

Vienas geriausių būdų įrengti mažą vonios kambarį yra sutelkti dėmesį į vieną tašką – įdomūs tapetai ar plytelės padės jums tai padaryti. Jei nuspręsite tokias plyteles dėti ir šalia vonios ar dušo, įsitikinkite, kad jos atsparios drėgmei.

REKLAMA

7. Sužaiskite su plytelėmis

Erdvės kiekis ir tai, ką mato akis, nebūtinai turi būti vienoda. Vizualiai sužaiskite ir padarykite taip, kad kambarys atrodytų erdvesnis. Marmuras yra viena efektyviausių medžiagų.

REKLAMA

8. Pagalvokite apie nešiojamas lentynas

mažas vonios kambarys

Atskirai pastatomi baldai yra tikras stebuklas mažame vonios kambaryje. Nešiojamos lentynos leis patogiai laikyti kosmetiką, rankšluosčius ir kitus vonios reikmenis.

REKLAMA

9. Sienoms ir grindims naudokite tas pačias plyteles

Geras triukas yra tokių pačių plytelių naudojimas ir grindims, ir sienoms – geriausia naudoti natūralų akmenį. Tai ne tik leis jūsų vonios kambariui atrodyti prabangiai, bet ir vizualiai jį padidins.

REKLAMA

10. Pasirinkite skirtingas medžiagas

mažas vonios kambarys

Vonios kambaryje gerai pasirinkti keletą skirtingų faktūrų ar pasikartojančių motyvų, dėl kurių vonios kambarys atrodytų daug tvarkingesnis, tai taip pat atitrauks dėmesį nuo jo dydžio.

REKLAMA

11. Aksesuarus rinkitės protingai

Neapkraukite likusios laisvos vietos ant praustuvo – rinkitės subtilius ir mažus aksesuarus. Taip pat verta rinktis laisvai stovintį praustuvą.

REKLAMA

12. Protingai rinkitės baldus

mažas vonios kambarys

Dideli baldai gali užgožti mažą kambarį, todėl visada įsigykite daiktus, kurie tinka esamai erdvei. Mažame vonios kambaryje laikykite mažus tualetinius staliukus ir lentynas, kurias galite pakabinti ant sienos. Sienas dažykite mėgstama spalva ir pasirinkite raštuotas plyteles ant grindų, taip galėsite išreikšti savo asmenybę.

REKLAMA

13. Pridėkite spalvotų akcentų

Nors baltas vonios komplektas yra geriausias pasirinkimas mažoje erdvėje, kartais toks kambarys gali būti per griežtas. Todėl šiek tiek spalvų ant sienų ir grindų bus puikus pasirinkimas: tai sukurs erdvesnį įspūdį ir suteiks charakterio jūsų voniai.

REKLAMA

14. Pasidarykite lentyną duše

Neverta statyti visos sieninės lentynos duše. Palikite vietos mažai lentynai, kurioje lengvai tilps šampūno buteliukas, muilas ar kempinė. Taip neapkrausite vonios, taigi erdvė bus švaresnė ir vizualiai didesnė.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.