Namų tvarkymasis tikrai nėra pati mėgstamiausia daugumos mūsų veikla, tačiau negalime sau leisti tinginiauti ir nepasirūpinti švara. Deja, tam tikri namuose esantys daiktai tiesiog akimirksniu gali išduoti, kad šiuose namuose klesti tikra tinginystė. Taigi, nedelskite ir juos apžiūrėkite.

Viryklė

Virtuvė yra bene labiausiai užteršta vieta visuose namuose. Nuolatinis maisto garavimas, riebalų lašeliai gaminant – to negali išvengti net skrupulingiausia šeimininkė. Vis dėlto, baigusi gaminti ji tikrai nuvalys viryklę – apie tai negali būti nė kalbos. Neleiskite riebalų sluoksniui išdžiūti, nes vėliau jo nebus galima nuvalyti net ir su pačia agresyviausia buitine chemija.

Čiaupas

Vandens lašeliai, liekantys ant čiaupo, anksčiau ar vėliau pavirsta į baltą dangą, kuri tikrai neatrodo labai estetiškai. Čiaupo valymui tikrai nesugaišite daug laiko, todėl neišsiduokite, kad tą padaryti paprasčiausiai… tingite.

Užuolaidos

Tinginiai užuolaidas skalbia du kartus per metus: rudenį ir pavasarį. Vis dėlto, tą reikėtų daryti kartą per mėnesį, nes ant tekstilė yra linkusi kaupti dulkes. Maža to, užuolaidos kasdien yra liečiamos rankomis, todėl nieko keisto, kad po kurio laiko jos nebeatrodo pakankamai švarios…  .

Langai

Tinginiai langus valo tada, kuomet plauna užuolaidas, o tai reiškia, kad šis darbas yra atliekamas ne dažniau nei du kartus per metus. Ant langų kaupiasi vandens lašai, kurie vėliau palieka dėmes, rankų atspaudai, dulkės, ir t.t. Valyti langus vertėtų ne rečiau nei kartą per mėnesį, nes priešingu atveju greitai nė nesuprasite, koks šiuo metu yra oras lauke.

Mikrobangų krosnelė

Mikrobangų krosnelė labai greitai susitepa, todėl vertėtų pasirūpinti reguliariu jos  valymu. Nepamirškite: rūpintis reikėtų ne tik mikrobangų krosnelės išore, bet taip pat ir vidumi, kuris tikrai ne visada tviska švara.

Televizoriaus ir kompiuterio ekranas

Valyti televizoriaus ir kompiuterio ekraną vertėtų dažniau nei langus. Tiksliau, tą vertėtų atlikti kasdien, nes priešingu labai greitai pastebėsite, kad ekrano valymas ima reikalauti gerokai didesnių pastangų…

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].