Prieš renkantis grindų dangą konkrečiam kambariui, pirmiausiai turime įvertinti, kokia šios patalpos paskirtis, juk vienokia danga tiks svetainei, kitokios reikės vonios kambariui ir virtuvei, dar kitokia labiau tiks miegamajam.

REKLAMA

Kokios yra žinomos grindų dangos rūšys?

Dažniausiai pasitaikanti yra medinė grindų danga – įprastinės lentos ar parketlentės. Taip pat yra grindims yra naudojama vinilinė danga, keraminės ir akmens masės plytelės. Grindys dar gali būti dengiamos linoleumu ir laminatu. Todėl grindų dangos pasirinkimo galimybės tikrai yra labai plačios, tik reikia gerai pagalvoti, kokia jums yra tinkamiausia. Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, kiek namuose gyvena žmonių, kokią dalį sudaro maži vaikai, ar šeimoje yra keturkojų augintinių. Svarbu ir tai, kad grindų danga namų gyventojams nekeltų alerginių reakcijų.

REKLAMA

Kuo ypatinga vinilinė grindų danga?

Vinilinė grindų danga tinka visuose kambariuose – svetainėje, valgomajame ar miegamajame. Kadangi ji yra labai patvari, ji tinka patalpose, kuriose daug vaikštoma. Ji taip pat yra atspari vandeniui ir drėgmei, todėl puikiai tinka virtuvėje ir vonios kambaryje. Be to, ją lengva prižiūrėti, palaikyti jos švarą.

REKLAMA

Kokiomis savybėmis pasižymi linoleumo danga?

Linoleumo danga yra vertinama dėl ekologiškumo. Ji yra gaminama iš linų sėmenų aliejaus, medžio miltų ir sakų, kalkakmenio, o jos pagrindas sudarytas iš džiuto. Linoleumo išvaizda yra įvairi. Jis gali būti ir vienspalvis, ir spalvotas, arba dekoruotas geometriniais ornamentais. Taip pat linoleumas gali būti ir su grindų plytelių, medienos ar betoninės dangos imitacija. Kadangi ši danga yra labai praktiška ir universaliai pritaikoma, ja galima kloti visas namuose esančias patalpas.

REKLAMA

Ką galima pasakyti apie laminuotą grindų dangą?

Laminuota grindų danga yra sudaryta iš klijuotų medienos plaušo plokščių. Joje tiksliai būna atkartojama tikros medienos spalva ir tekstūra. Dažniausiai ji būna lentjuostės formos. Kadangi ši danga išoriškai primena natūralią medieną ir yra labai atspari, ją galima kloti daugelyje kambarių. Tačiau įprastiniam laminatui kenkia drėgmė, geriau šios dangos nenaudoti vonios kambaryje ir virtuvėje, kitose drėgnose namų vietose.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.