Klaidos virtuvės interjere, kurios sukels diskomfortą

Daugeliui virtuvės patalpa yra patogiausia vieta namuose. Mes praleidžiame ten daug laiko, todėl ji turėtų būti patogi ir daugiafunkcinė. Tačiau kai kurios klaidos projektuojant šią namų dalį gali sukelti nuolatinį diskomfortą.

Neteisingas aukščio pasirinkimas

Nedėkite virtuvės prietaisų per aukštai arba, atvirkščiai, žemose vietose. Vadovaukitės savo ūgiu, geriausias aukštis pasiekiamas iki juosmens lygio. Pavyzdžiui, viryklę geriau pastatyti didesniame aukštyje nuo grindų. Jei įdiegsite tai tokiu būdu, kiekvieną kartą nesuklysite.

virtuvės

Sunkios spintelės ant sienos

Prieš pakabindami lentynas ir spinteles, turėtumėte patikrinti, ar siena gali atlaikyti tokią apkrovą. Virtuvės laikymo sistemas galima kabinti tik ant laikančiosios sienos. Plona gipso kartono siena neatlaikys svorio, todėl geriau nerizikuoti. Jei neturite kito pasirinkimo, verta montuoti specialius laikiklius, kad spintelės būtų saugiai pritvirtintos.

Netinkamos formos kriauklė

Daiktuose neieškokite tik grožio, svarbiausia, kad jie būtų praktiški. Virtuvės kriauklė turi būti erdvi ir atlaikyti aukštą temperatūrą. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą gylį: ekspertų teigimu, 160–200 mm yra optimali ir patogi kriauklė.

virtuvės

Nepanaudoti kampai

Mažame kambaryje, kuriame reikia naudoti kiekvieną centimetrą, svarbu apgalvoti kiekvieną kampą. Spintelė su pasukamais padėklais kampe yra idealus nepatogių stalčių pakaitalas. Sulankstomos durys yra šiek tiek brangios, tačiau jos yra būtinos: galite naudoti visą vidaus erdvę ir taip atlaisvinti matomus paviršius.

Stiklo plokštės

Daugeliui žmonių patinka stiklo plokštės virtuvėje; jos tikrai atrodo įspūdingai. Tačiau verta atsiminti, kad neįmanoma pasiekti absoliutaus sandarumo, todėl už stiklo kaupsis dulkės ir nešvarumai. Gaminimo metu atsiras dėmių. Noras sutaupyti pinigų perkant įprastą stiklą sukels įtrūkimus ir atplaišas. Dėl to virtuvė atrodys nešvari ir negraži. Saugiausia ir patvariausia plokštė pagaminta iš grūdinto stiklo.

virtuvės

Nepakankamai šviesos

Šviesios virtuvės atrodo geriau. Virtuvėje būtina padaryti kelis apšvietimo lygius: pagrindinę šviesą iš viršaus, šviesą, nukreiptą į darbo zoną, ir gražią lempą prie pietų stalo. Taip pat svarbu jungiklius ir elektros lizdus įrengti patogiose vietose. Bet kokiu atveju, kuo daugiau šviesos virtuvėje, tuo patogiau bus gaminti ir maloniau joje būti.

Jokių kojelių

Jei virtuvės baldų grindjuostės nėra, jos bus nuolat valomos, nes po jomis kaupsis dulkės ir maži daiktai. Todėl virtuvei geriau užsisakyti keletą grindjuosčių: jos yra priklijuojamos prie kojų ir uždaromos baldų spragos.

virtuvės

Trūksta darbo vietos

Norint užtikrinti gerą virtuvės funkcionalumą, reikia įrengti darbo vietą tarp šaldytuvo, kriauklės ir viryklės. Tarp viryklės ir kriauklės turi būti išlaikytas mažiausiai 40 cm atstumas, kad arti viryklės nebūtų padidėjusi drėgmė.

Netinkamos virtuvės grindys

Nepaisant laminato grindų populiarumo, jų nereikėtų dėti į virtuvę, nes dėl drėgmės jos anksčiau ar vėliau gali pablogėti. Visiškai plytelėmis padengtos grindys nesukurs jaukumo: jūsų kojos visada bus šaltos, o krentančios lėkštės gali sudūžti arba palikti įtrūkimus ant grindų. Taigi, galbūt geriausias sprendimas būtų sujungti plyteles ir parketą su termiškai modifikuota mediena. Plytelės turėtų būti dedamos tiesiai šalia darbo paviršiaus, o medinės grindys – valgomojo zonoje.

virtuvės

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].