Savo srities profesionalai klientui gali pateikti geriausias stogo dangos ir kitų medžiagų alternatyvas, iš kurių klientas galės pasirinkti jam tinkamiausią ir ekonomiškiausią variantą. Šis straipsnis skirtas pasiruošti prieš konsultuojantis su ekspertu, kad gautumėte tikslią sąmatą. Konkrečių skaičių šiame straipsnyje nerasite, nes kiekvienas namas yra individualus. Vien kelių dangų kainos gali svyruoti nuo šimtų iki dešimčių tūkstančių eurų. Jeigu Jus domina tikslus Jūsų namo įvertinimas, susisiekite su mūsų ekspertais, kurie tiksliai įvertins Jūsų naują ar atnaujintą stogą, pasikonsultuosite, pasidomėkite prekyba.

Kaip nustatyti stogo kainas?

Norint tinkamai apskaičiuoti naujo stogo įrengimo kainą, būtina žinoti, į ką atkreipti dėmesį. Visada rekomenduojama prieš pradedant stogo montavimo procesą pasikonsultuoti su ekspertu ir atlikti tikslius stogo matavimus. Šie patarimai padės pasiruošti pokalbiui su profesionalu.

Kaip išsirinkti stogo dangą?

Šiandieniniame vartotojiškame pasaulyje pasirinkimas yra sunkus veiksmas, kadangi pasiūla ir paklausa yra tokios, jog sunku pasirinkti ir suprasti, ko žmogui reikia. Štai keletas patarimų, kurie padės suprasti, kaip lengviau išsirinkti namo stogo dangą:

  • Pirmiausia nustatykite reikalavimus stogui. Tai turėtų būti 2-3 pagrindinės savybės (iki 5), kurios padės palyginti skirtingas medžiagas ir skirtingus tos pačios medžiagos gamintojus. Būdingi požymiai gali būti: ilgaamžiškumas, svoris, atsparumas išorinėms sąlygoms, kaina, priežiūra, garso izoliacija, medžiagos stiprumas, išvaizda ir kt. Rūšiuoti savybes mažėjančia svarbos tvarka.
  • Raskite tinkamą medžiagą savo namams ir stogo tipui. Namams, kurie jau pastatyti ir yra senesnės statybos, renovacijai reikalingos lengvos medžiagos, jog stogas nebūtų perkrautas. Sudėtingų konfigūracijų stogams geriausiai tinka lanksčios medžiagos.
  • Geriausios medžiagos plokštiems stogams yra tos, kurios pasižymi puikiomis hidroizoliacinėmis savybėmis. Galite pasižvalgyti po apylinkes ir pamatyti, kokios medžiagos naudojamos panašiuose namuose. Taip pat pasitarkite su asmeniu, kuris sumontavo stogą iš jūsų pasirinktos medžiagos. Jie galės pasidalyti iššūkiais ir privalumais.
  • Savo namams pasirinkite statybines medžiagas, kurios atitinka jūsų skonį ir stilių, taip pat bus derinamos lengvai tarpusavyje. Tai ypač aktualu tiems, kurių namuose yra šlaitiniai stogai. Atkreipkite dėmesį į savo pirmenybę stogo formai, spalvai ar kitoms detalėms. Nepamirškite visko derinti tarpusavyje: namo stiliaus, stogo ir fasado. Jei norite, kad jūsų namai atrodytų išskirtiniai, o stogas taptų jūsų namų židiniu, nebijokite kreiptis į profesionalus, galinčius pasiūlyti nestandartinius sprendimus.

Daugelis pirmą kartą statančiųjų pamiršta, kad stogą reikia ne tik įrengti, bet ir vėliau prižiūrėti

Kai kurioms medžiagoms reikia daugiau priežiūros, kai kurioms mažiau, tačiau prevencija yra būtina stogo konstrukcijoms. Visų pirma, svarbu pasisamdyti profesionalų stogo montavimo specialistą, kuris sumontuos kokybiškai ir vėliau galės atlikti profesionalią priežiūrą. Jei pasirinkta apdaila buvo nudažyta, svarbu reguliariai perdažyti. Antra, prieš perkant konkretaus gamintojo dažus, svarbu suprasti, kokias garantijas suteikia stogas ir kokia priežiūra reikalinga, kad stogas tarnautų kuo ilgiau.

Jei senas stogas atnaujinamas, svarbu suvokti, kad naujai stogo konstrukcijai gali prireikti papildomų lėšų. Visa medžiagų ir darbų sąmata nebus žinoma tol, kol nebus pašalinta senoji danga. Pašalinus seną dangą, senoji konstrukcija gali tapti nepatikima, vietomis nestabili ir ją reikės pakeisti. Taip pat, renovuodami stogą, į sąmatą būtinai įtraukite senos dangos nuėmimo ir seno stogo utilizavimo išlaidas.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].