Dauguma sako, kad virtuvė yra namų širdis, bet visi žinome, kad tai svetainė! Mes tiek daug laiko praleidžiame savo poilsio kambaryje, ilsėdamiesi, žiūrėdami televizorių, o dabar galbūt net dirbame iš namų – todėl mūsų svetainės baldai turi sunkiai dirbti. Taigi, kaip pasirinkti baldus, kurie atrodo stilingai, atitinka jūsų biudžetą ir tarnaus ilgai? 

REKLAMA

Kokie baldai yra būtini kiekvienai svetainei?

Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas sėdėjimui –sofoms,taip pat verta rasti stilingų, patogių ir nebrangių variantų – šalia daiktadėžės, vietos, kur pasidėti televizorių ir namų techniką, ir kartais staliukus, gali atsirasti keli kilimai. Namai, kuriuose yra atskiri kambariai su televizoriumi ar net namų kino teatrai, gali praleisti dalį sąrašo, tačiau dauguma jų turi atsižvelgti į visus šiuos elementus kuriant geriausią svetainės išdėstymą.

Tvirta trijų dalių komplekto formulė ir derančių medinių spintelių bei kavos staliukų rinkinys užleidžia vietą laisvesniam požiūriui į svetainės baldų derinį. Šiuolaikiniai baldai, amžiaus vidurio dizainas ir senesni kūriniai gali puikiai derėti kartu, todėl, užuot prilipę prie vienos eros, galvokite apie bendrą vaizdą. Apsvarstykite galimybę pasirinkti tą pačią medieną, o ne baldų asortimentą, pavyzdžiui, su tamsaus medžio arba dažytos apdailos detalėmis, o likusi dalis blyški. Pagalvokite ir apie baldų kontūrus. Ar sofos kojų ir bendro kontūro bei šoninių stalų ir fotelių kreivės yra harmoningos? O galbūt ilgos, žemos šiuolaikinės formos labiau tinka kambariui? Pasikartojančios spalvos ar medžiagos detalės taip pat gali padėti suvienyti pasirinkimą.

REKLAMA

Kokia turėtų būti sofa ir foteliai?

Nuspręskite, kokia sofos ir fotelio konfigūracija geriausiai tinka vietai, kai renkatės apmušalus. Kampinė sofa gali padėti suskirstyti namus į atviro plano gyvenamosios erdvės svetainės zoną ir, jei įmontuosite krėslą, jis padės sukurti pageidaujamą poilsio vietą. Lankstesnė gali būti sofų pora, kurią galima pastatyti stačiu kampu, kad būtų galima bendrauti arba visiems būtų suteiktas gerai matomas televizoriaus kampas. Kita vertus, suderinus sofų porą viena prieš kitą sukursite oficialų įspūdį, kuris puikiai tiks patalpoms, kuriose dažnai pramogaujama. Foteliai idealiai tinka kaip išskirtinės detalės, taip pat atskiros sėdimos vietos ir gali būti naudojami kampeliuose sukurti jaukioms erdvėms. Taip pat apsvarstykite fotelių poras, jei yra vietos, kad užbaigtumėte apdailą iš fotelių aplink kavos staliuką.

REKLAMA

Kokie staliukai turėtų atsirasti svetainėje?

Kavos staliukas gali būti svetainės sėdimų vietų akcentas. Pagalvokite apie stalo aukštį – žemoms šiuolaikinėms sofoms reikalingas arčiau grindų esantis dizainas, nei formalesnėms aukštoms sėdimoms vietoms. Vis dėlto negalvokite apie vieną kavos staliuką. Šoninių staliukų serija yra madinga alternatyva ir gali būti lankstus pasirinkimas, galite juos perkelti šalia sėdimos vietos, kad būtų galima lengvai pasiekti puodelį ar stiklinę. Alternatyva, jei norite švelnesnių kontūrų ir spalvos ar rašto, yra priešais stalą pastatyta kėdutė. Padėklas užtikrins, kad paskirtas stalas yra kavos staliukas, o skysčiai nekels grėsmės audiniui. Netvarka, kurią reikia nuslėpti? Investuokite į stalą, kuriame po pakeliamu dangčiu būtų vietos žurnalams, nuotolinio valdymo pultams, DVD diskams, vaikiškiems žaislams ir kt. Jei svetainės sėdimoji dalis yra atsukta į viryklę arba židinį, priešais stovintis kavos staliukas arba kėdutė gali trukdyti. Tokiu atveju visada rinkitės šoninius staliukus, pastatytus šalia baldų, arba priglauskite juos prie sienos, kol jų vėl prireiks. Jei ieškote kur įsigyti baldus, baldų elektroninė parduotuvė pasirūpins visais reikalingais baldais jūsų svetainei ir ne tik. 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.