Kaip atsikratyti tarpo tarp sienos ir vonios?

Kiekvienam iš mūsų yra tekę susidurti su remontu. Kažkas turėjo klausytis kaimyno atliekamų darbų, o kažkas pats buvo tas erzinantis kaimynas. Neseniai man taip pat teko pastarasis vaidmuo. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad pirmasis remontas yra labai svarbus ir įdomus įvykis. Tai didžiulė atsakomybė ir, galima sakyti, perėjimas į naują suaugusiųjų gyvenimo etapą.

Neįmanoma išvengti klaidų, atliekant namų remontą. Ir nors man atrodė, kad žinau ne ką mažiau nei bet kuris meistras, nes įvairiose svetainėse perskaičiau daug patarimų, vis tiek padariau keletą klaidų. Viena iš jų buvo sprendimas neužsandarinti tarpo tarp sienos ir vonios, dėl to praėjus 2 metams po persikėlimo į naują butą teko pradėti antrą remontą.

vonios

„Nesibaigiantis remontas“ gali pakenkti net turtingiausio žmogaus piniginei. Norėdami sutaupyti pinigų ir nervų, dalinamės vienu iš svarbiausių vonios atnaujinimo niuansų: efektyviais būdais, kaip pašalinti tarpą tarp vonios ir sienos.

TARPAS TARP VONIOS IR SIENOS

Svarbu užtikrinti didesnį visų vonios paviršių sandarumą, kad vanduo nepatektų per tarpus. Tarpai tarp vonios sukelia didelę drėgmę ir dėl to atsirandantį pelėsį.

Pelėsis linkęs plisti labai greitai, todėl, jei jis atsiranda vonios kambaryje, netrukus išplis visuose namuose. Tai kenkia bet kurio asmens sveikatai, tačiau pelėsis ypatingai pavojingas yra vaikams, alergiškiems ir pagyvenusiems žmonėms, kurių imunitetas yra silpnesnis.

PROBLEMŲ SPRENDIMO BŪDAI

Vonios krašto juosta

Ji yra labiausiai prieinama priemonė mažiems tarpams pašalinti. Ekspertai rekomenduoja ją naudoti, jei reikia uždengti tarpus 1-2 metams. Puikus sprendimas nuomojamame bute, tačiau ši priemonė nenumato ilgesnės hidroizoliacijos, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į kitas galimybes.

Sanitarinis silikono sandariklis

Šis įrankis taip pat tinka siauriausiems plyšiams. Tai užtikrins patikimesnį ir patvaresnį sandarumą. Tačiau norint jį naudoti, taip pat reikia dvigubai daugiau pastangų ir laiko. Renkantis tokią priemonę, nepamirškite, kad jai išdžiūvus išsiskiria gana nemalonaus kvapo acto rūgštis, todėl panaudojus sandariklį, patalpą reikia gerai išvėdinti.

vonios

Atsparios drėgmei poliuretano putos

Jos yra viena iš paprasčiausių sandarinimo priemonių. Būtina tik nuvalyti ir išdžiovinti paviršių, tada į tarpą tarp vonios ir sienos užtepti priemonės. Medžiaga išsiplės ir užpildys visą laisvą vietą. Po to reikia leisti putoms gerai išdžiūti.

Cemento skiedinys

Jei problema yra dideli tarpai, ši priemonė yra bene efektyviausia iš visų. Siūlės, užsandarintos tokia priemone, atrodo gana keistai, todėl kai kurie rekomenduoja ant viršaus užklijuoti keramines plyteles.

vonios

Keramikinė sienelė

Tai yra estetiškiausias variantas. Tokia kraštinė montuojama su specialiais plytelių klijais. Turėsite skirti daug daugiau laiko ir pastangų, nei ankstesniais atvejais, tačiau rezultatas pranoks visus lūkesčius!

REDAKCIJOS PATARIMAI

1. Visi apdorojami paviršiai turi būti kruopščiai išvalyti.

vonios

2. Prieš dirbant svarbu sieną ir vonią nuriebalinti, o po valymo – nusausinti.

3. Sandarinimo metu naudojami cheminiai komponentai gali būti kenksmingi sveikatai, todėl būtinai naudokite buitinį respiratorių ir pabaigę darbą būtinai išvėdinkite patalpą.

4. Bet kokia medžiaga, naudojama sandarinimui, įskaitant sandariklį ir glaistą, neturėtų lašėti ar patekti į tarpą dideliais kiekiais. Optimalus kompozicijos įsiskverbimas už vonios krašto yra ne didesnis kaip 1 cm.

5. Užtepdami skiedinį ar silikoną įsitikinkite, kad nėra tarpų, kitaip nebus siūlės sandarumo.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].