Visi svajojame įsirengti patogų, mūsų poreikius atitinkantį ir atsipalaiduoti leidžiantį vonios kambarį. Nors tokia aplinka priklauso nuo įvairiausių aspektų, ne paslaptis, kad daugiausiai įtakos jai turi pagrindinė vonios įranga. Renkantis ją, ilgus metus susiduriama su ta pačia dilema, ar geriau rinktis vonią, ar dušo kabiną. Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau jeigu panagrinėsime skirtingas šios įrangos ypatybes, apsispręsti bus kur kas paprasčiau.

REKLAMA

Dydis

Nors abiejų tipų įranga gali būti labai įvairių dydžių ir formų, lyginant mažiausius jų modelius, šią kovą laimėtų dušo kabinos. Jei vonios kambarys yra itin mažas, įvertinsite šį privalumą – tokiai įrangai pavyks surasti vietos net ir nedidelėje erdvėje. Pavyzdžiui, RADAWAY dušo kabinų gamintojas gali pasiūlyti nestandartinių modelių, kuomet dušo kabina darniai įsilieja į mažą erdvę. Tuo tarpu vonios dažnai giriamos dėl įvairesnių montavimo galimybių – kai kurias iš jų galima pastatyti net ir kambario centre.

REKLAMA

Efektyvumas

REKLAMA

Norėdami išsimaudyti vonioje, turėsite palaukti, kol ji prisipildys vandeniu, o duše maudynes galėsite pradėti iš karto – jei gyvenate įtemptu ritmu ir ne visuomet turite laiko ilgoms procedūroms, turėtumėte įvertinti tokį privalumą. Tiesa, šis aspektas priklauso ir nuo asmeninių įpročių – dušo kabinoje maudynės taip pat gali užsitęsti.      

Ekonomiškumas

REKLAMA

Šis kriterijus labai ženkliai susijęs su maudynių laiku ir išleidžiamo vandens kiekiu. Visgi, jei prausdamiesi ilgai neužtrunkate, mažiau vandens sąnaudų pareikalaus dušo kabina, kadangi vonią šiaip ar taip reikės pripildyti vandeniu ir palaikyti pakankamai aukštą jo temperatūrą. Kalbant apie šios įrangos kainas, pigių ir prašmatnių modelių galima rasti tarp abiejų tipų – vertė priklauso nuo dydžio, tipo, medžiagiškumo, dizaino sprendimų ir kitų panašių niuansų.

REKLAMA

Universalumas

Šį pranašumą būtų galima priskirti vonioms – jei toks įrenginys turi lygų kraštą, ant jo pritvirtinus sienelę, vonią įmanoma naudoti ir kaip dušo kabiną. Atvirkštinė situacija galima tuo atveju, jei pasirenkama dušo kabina su giliu padėklu, tačiau tokie modeliai pilnai vonių negali atstoti. Verta paminėti ir tai, jog naudojantis vonia, kur kas paprasčiau galima išmaudyti vaikus.

REKLAMA

Patogumas

Tiek vonios, tiek dušo kabinos gali pasiūlyti įvairių masažinių funkcijų, kurios leidžia dar labiau atsipalaiduoti. Visgi, su aukštesniu komforto lygiu yra siejamos vonios, kuriose galima patogiai prigulti, atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir geriau pailsėti. Kaip jau išsiaiškinome, tokioms maudynėms reikia daugiau laiko, tačiau pasistengus, šios procedūros gali prilygti atpalaiduojančiam SPA poilsiui.

REKLAMA

Įlipimo paprastumas

REKLAMA

Jei kalbėsime apie dušo kabinas su žemu padėklu ar pado neturinčius modelius, jos šiuo atžvilgiu įgaus ženklų pranašumą. Į maudynių zoną patogiai galės patekti vyresnio amžiaus ar judėjimo problemų turintys žmonės, o taip pat neturėsite problemų norėdami išmaudyti didesnius augintinius. Vonios turi aukštesnius kraštus, šiek tiek apsunkinančius įlipimą, tačiau siekiant jį supaprastinti, galima pasitelkti specialias rankenėles.

Valymas

REKLAMA

Dušo kabinos turi daugiau įvairių detalių ir tarpų, kuriuose gali kauptis nešvarumai, o be to, reikia prižiūrėti stiklus, tad valymo darbams neretai tenka paskirti daugiau dėmesio. Visgi, jei rinksitės berėmes konstrukcijas ar „Easy Clean“ danga padengtus stiklus, šie darbai bus kiek paprastesni. Kalbant apie vonias, reikėtų paminėti, kad jų priežiūra priklauso nuo naudojamų medžiagų. Jei rinksitės tvirtumu ir atsparumu garsėjančią akmens masę ar tokiomis pat savybėmis pasižyminčią SilkStone medžiagą, valymo darbai tikrai neturėtų užtrukti.

Susipažinus su visomis vonių ir dušo kabinų ypatybėmis, sunku būtų išskirti vieną favoritę – viskas priklauso nuo asmeninių poreikių. Jei vertinate maksimalų komfortą, labiau verta rinktis vonią, tačiau jeigu mėgstate efektyvias ir ekonomiškas maudynes, pravartu paieškoti dušo kabinos.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.