Kai tik vienas sezonas užleidžia vietą kitam, intuityviai norime kažką pakeisti ne tik savyje, bet ir namų interjere. Net ir pačius mylimiausius namus norisi papildyti naujomis detalėmis. Pokyčiai namuose visada džiugina akį ir net gali pagerinti nuotaiką. Taigi, atėjo laikas veikti.

REKLAMA

Jei svarstote, kaip atnaujinti namus, jums tikrai pravers didelę patirtį turinčios interjero dizainerės patarimai. Ji papasakojo, kaip minimaliomis pastangomis ir be didelių investicijų atnaujinti savo namus.

Jos teigimu, pirmiausia turime atsikratyti nereikalingų daiktų. Nors tai skamba banaliai, bet kol neatsikratysime nereikalingų dalykų, tol bus užblokuotas naujos energijos patekimas į mūsų namus. Būtent todėl vertėtų peržiūrėti visus turimus daiktus ir atsikratyti to, kas nereikalinga. Jums gali praversti Marie Kondo metodas, kuris siūlo daiktų „reikalingumą“ vertinti emocijomis: jei jaučiate, kad daiktas nebedžiugina, padėkokite jam ir jį kam nors atiduokite.  Jei daiktas sukelia tikrą jausmų audrą, pasilikite jį. Kai daiktų liks mažiau, juos galėsite gerokai paprasčiau sutvarkyti

Augalus laikykite vienoje vietoje

REKLAMA

„Interjere gerai atrodo želdiniai, kai jie yra vienoje vietoje, o ne išmėtyti po visas palanges. Būtent todėl į augalams skirtos vietos pasirinkimą reikėtų žiūrėti atsargiai”.

Pavasarį atgyja gamta, todėl dabar yra pats tinkamiausias laikas pasirūpinti augalais. Dabar yra labai madinga patiems auginti prieskonines žoleles, todėl galite ant palangės įrengti mini daržą ar net miniatiūrinį šiltnamį. Prieskoniniai augalai ne tik papuoš interjerą, bet taip pat bus labai naudingi.

„Viena mano klientė, atsikrausčiusi į savo namą, kurį  mes kruopščiai kūrėme, sugalvojo pastatyti medinę dėžę tiesiai ant virtuvės grindų. Ji į šią dėžę įstatė  gėlių ir prieskoninių žolelių. Tai atrodė labai estetiškai“.

Na, o bute tokią dėžutę galima pastatyti balkone arba virtuvėje, jei  čia pakanka erdvės. Taip pat galima rinktis pakabinamus vazonus, kuriuos galėsite pritvirtinti prie sienos.

REKLAMA

„Tokį vazoną galite pasigaminti patys, juolab kad makramė ir skirtingų medžiagų derinimas dabar yra mados viršūnėje“.

Atraskite naują namų kvapą

REKLAMA

Kvapas – svarbi mūsų namų dalis, todėl pavasarį savo namams galite išsirinkti naują aromatą. Tai gali būti kvapnūs paketėliai, žvakės, purškalai ar skintos gėlės. Svarbiausia yra tai, kad kvapas jums patiktų ir pakeltų nuotaiką.

Patieskite neįprastos spalvos kilimą

REKLAMA

Žinoma, lengviausias ir efektyviausias būdas pakeisti vizualinį erdvės efektą – pakeisti tekstilę. Naujos spalvos užuolaidos, pagalvės, antklodės ir kilimai gali radikaliai pakeisti jūsų namų išvaizdą. Šiais laikais madingi kilimai iš natūralaus pluošto (pavyzdžiui, iš sizalio ar džiuto) prideda savito etniškumo.

„Mano praktikoje ne kartą yra buvę atvejų, kai į interjero fotosesiją atveždavome neįprastų spalvų kilimų. Įvairūs netikėti sprendimai taip pakeitė vaizdą, kad šias interjero detales teko palikti“.

REKLAMA

„Beje, vėl tapo madinga ant sienų kabinti kilimus. Vis dėlto, čia svarbu prisiminti proporcijas. Įspūdingai atrodo ant sienos kabantis didelis kilimas, kuris užima didžiąją dalį sienos.“

REKLAMA

Teminis dekoras

Teminis dekoras dabar yra tikrai madingas. Pavyzdžiui, gyvūnų, paukščių, vabzdžių (dažniausiai – drugelių) piešiniai tikrai pagyvins interjerą.

REKLAMA

„Dabar galime rinktis įvairias dekoratyvias detales, kurios pagyvina  interjerą ir suteikia spalvų. Nors po kurio laiko toks dekoras gali pabosti, tačiau iki tol jis puikiai atliks savo darbą!“

 spalvotas stiklas

REKLAMA

Spalvotas stiklas visada puikiai atrodo bet kokio kambario interjere, tačiau jis ypatingai dera mediniuose namuose. Stiklas puikiai papildo lentynas. Kompozicijos ar laisvai stovintys objektai iš spalvoto stiklo daro tikrus stebuklus: pro stiklą sklindanti saulės šviesa suformuoja gražų spalvotų šešėlių žaismą.

„Renkantis dekoratyvinius elementus, kuriuos derinate tarpusavyje, svarbu išlaikyti kompoziciją. Tai gali būti bet kas, bet svarbiausia, kad daiktai atitiktų aukštį. Jie puikiai atrodys tada, jei stovės poromis ar bus sujungti šaškių lentos raštu“.

REKLAMA

Jei jums patiems yra pernelyg sunku sukurti tokias kompozicijas, įkvėpimo ieškokite žurnaluose ar socialiniuose tinklalapiuose.

REKLAMA

Papuoškite sienas lipdukais

Vienas paprasčiausių dekoravimo būdų – sienų lipdukų klijavimas. Šiais laikais galite įsigyti įvairių paruoštų lipdukų, arba pasigaminti jų pagal užsakymą. Sienų lipdukai netgi gali padėti laikinai išvengti sienų perdažymo.

REKLAMA

„Jei lipdukai nekabės nuolat, po kurio laiko geriau juos nuimti, nes klijai gali palikti žymę ant sienos“.

Lipdukai puikiai tinka šviesiam sezoniniam dekorui. Lipdukais galima atnaujinti ir senus medinius baldus. Pavyzdžiui, seną spintelę galite nupoliruoti, perdažyti ir ant jos užklijuoti norimų lipdukų.

REKLAMA

Lauko baldus galite naudoti ir namuose

REKLAMA

Dabar labai madinga lauko baldus naudoti ir namuose. Pintas kėdes galite drąsiai įnešti į svetainę ar net į miegamąjį. Pavasariška nuotaika yra tiesiog garantuota, o interjeras atrodys gaiviai ir madingai.

Taip pat galite įsigyti porą žėrinčių pufų. Kol lauke šalta, jie sukurs jaukią atmosferą namuose, o prasidėjus vasaros sezonui galėsite juos perkelti į balkoną ar į sodą. Taip bus sukurtas ne sezoninis, o daugiafunkcis dekoras.

REKLAMA

Pakeiskite šviestuvų gaubtus

REKLAMA

„Geras ir paprastas namų dekoravimo būdas – pakeisti šviestuvų gaubtus. Aš dažnai naudojuosi šia technika. Kartais pirkdama stalinius šviestuvus ir iš karto parenku jiems papildomus gaubtus. Taigi, aš visada turiu bent du interjero variantus. Geriausio efekto galima tikėtis tada, jei senasis ir naujasis gaubtas smarkiai skirsis vienas nuo kito.“

„Nebijokite rinktis spalvotų šviestuvų gaubtų. Taip pat galite rinktis net ir juodus gaubtus, kurie šviesiame interjere atrodys kontrastingai ir labai stilingai“.

REKLAMA

Įsigykite naujų indų

Stalo serviravimas yra kažkas, kas padeda sukurti tinkamą nuotaiką. Nebūtina keisti visų stalo įrankių ir indų: gali visiškai pakakti įsigyti vos keletą naujų spalvų indų, rinktis ryškių spalvų servetėles, žvakes, ir t.t. Matomoje vietoje pastatykite vazą su skintomis tulpėmis ar narcizais: šios gėlės padės sukurti pakilią nuotaiką.

REKLAMA

Pakeiskite paveikslus ar plakatus

Jei pakabinsite didelius rėmus ir į juos įdėsite spalvotų nuotraukų, vaizdas radikaliai pasikeis. Taip pat galite reguliariai keisti ant sienų kabančius paveikslus ar plakatus. Prireiks visai nedaug pastangų, o bendras vaizdas bus visai kitoks.

REKLAMA

Pokyčiai tikrai bus naudingi ne tik namui, bet ir visiems jo gyventojams. Net neabejojame, kad jūsų augintiniai taip pat jaučia pavasarį ir trokšta pokyčių, todėl nepamirškite pasirūpinti ir keturkojais šeimos nariais. Jūsų augintiniai tikrai įvertins naują kilimėlį ar dubenėlių komplektą!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].