Atrodytų, kam puošti virtuvę, jei svetainėje, prieškambaryje ar miegamajame yra pakankamai dekoro? Tačiau būtent šioje namo dalyje, nepastebėdami, praleidžiame didžiulę savo gyvenimo dalį. O Naujųjų metų švenčių išvakarėse su gražiu dizainu karaliaus tikrai pasakiška atmosfera.

REKLAMA

Kaip papuošti virtuvę Naujiesiems metams, kokias paprastas technikas naudoti ir su kuo ką derinti – apie tai papasakosime šiame straipsnyje. Juk būtent virtuvėje, skambant naujametinei muzikai, gaminami ilgai laukti patiekalai ir valgomi mandarinai. Įjunkite fantaziją ir puoškite namus kartu!

REKLAMA

Sėkmingos Naujųjų metų idėjos interjerui

Svarbu suprasti, kad virtuvė yra ta vieta, kur atostogos tik prasideda. Atėjote pasisemti įkvėpimo ir idėjų? Puiku, nes toliau rašome apie tai, kaip sukurti šventinę nuotaiką ne tik sau, bet ir savo svečiams.

Spalvų spektras

Daugumoje kultūrų Naujieji metai ir Kalėdos asocijuojasi su balta, žalia ir raudona spalva. Kadangi žalia tiesiogiai susijusi su žaliu medeliu – eglute, ji tikriausiai jau yra jūsų namuose. O štai laisvai eksperimentuoti galite su raudona spalva. Tačiau nepersistenkite su ryškumu! Raudonos girliandos ir žaisliukai, naujametiniai veltiniai batai, blizgūs balti žaislai, langų papuošimai raudonų popierinių snaigių pavidalu – yra daugybė variantų. Ir įgyvendinti tokias idėjas yra didžiulis malonumas.

REKLAMA

Jaukūs kvapai

Naujųjų metų dekoro dėka galime įvertinti šventinį vaizdą kaip visumą. Tačiau nepamirškime ir uoslės. Juk tinkamas kvapas – raktas į gerą nuotaiką. Jei savo namuose nestatote natūralios eglės, papuoškite namus pušies šakomis. Pavyzdžiui, pastatykite jas ant virtuvės spintelės.  Aromatas bus kvapą gniaužiantis, o namai prisipildys šventinės nuotaikos! Kita paslaptis: nusipirkite paprasto mandarinų eterinio aliejaus ir užlašinkite pora lašų ant eglės šakeles. Nustebsite, kaip tuoj pat pasidarys linksmiau!

REKLAMA

Įmantrūs skanėstai

Tai patarimas tikroms šeimininkėms: išsikepkite imbierinių sausainių, iškabinkite juos po visą virtuvę ir gražiai suriškite juostelėmis. Rankų darbo kepiniai džiugins ne tik skonio receptorius, bet ir sielą. Pažiūrėkite, kaip viskas pasikeis. Ir vaikai bus tiesiog patenkinti. Kitas paprastas būdas sukurti šventę – patiekti nestandartinius patiekalus. Pavyzdžiui, populiarūs saldumynai gali būti formuojami Kalėdinių žaisliukų pavidalu ar eglutės forma.

REKLAMA

Šviestuvas irgi gali pasitarnauti!

Gražiai papuošti sietyną – kodėl gi ne? Atsargiai apvyniokite jį matiniu blizgučiu, o rutuliukus pakabinkite po apačia, kad mestų šešėlį. Tiesiog atsiminkite taisyklę: kuo aukštesni namų svečiai, tuo trumpesnės turi būti juostelės. Taip pat laikykitės priešgaisrinės saugos taisyklių ir įsitikinkite, kad nuo kontakto su lempa niekas neįkaista. O tai atrodo įspūdingai, tiesa?

REKLAMA

Langas į Naujuosius metus

Atidarykite langą į Naujųjų metų pasaką! Tinkamas langų dekoras – tai puikios nuotaikos sau ir aplinkiniams sukūrimas. Juk kibirkščiuojantį langą matai ne tik tu, bet ir visi, praeinantys pro namus. Tai paprasta: pakabinkite girliandą ant užuolaidos ir įjunkite ją sutemus. Apsvarstykite kūrybiškesnį variantą: „pasidaryk pats“ figūrėlės iš girliandų ant stiklo – tiks sniego senis, snaigės ar Kalėdų eglutė. O dvipusė juosta padės įgyvendinti jūsų fantaziją.

REKLAMA

Puikūs palinkėjimai

Nedvejodami įsigykite paruoštų interjero raidžių ir sudėliokite savo Naujųjų metų šūkį. Arba: surinkite visus savo senus paveikslėlius ir atvirukus, ir pakabinkite juos namuose su mediniais skalbinių segtukais ar ant gražių kaspinų . Jūsų artimieji tikrai apsidžiaugs ir prisimins visus gerus linkėjimus iš praeities. Dėl tokios smulkmenos Naujųjų metų šventės bus tikrai nepakartojamos ir stebuklingos.

REKLAMA

Uogų dekoras

Tradiciškai virtuvė ir prieškambaris Naujiesiems metams puošiami vainikais, taip pat amalu. Šis augalas labai mielai atrodo mažuose ąsočiuose ar vazoje. Amalas taip pat dažnai naudojama žvakidėms. Kaip alternatyva tinka ir šermukšnio ar gudobelės šakos.

REKLAMA

Taip pat nedvejodami papuoškite savo patiekalus ryškiomis uogomis. Pavyzdžiui, granatas ar spanguolės puikiai atskiedžia net paprasčiausio skanėsto skonį.

Tačiau viskas turi būti su saiku. Atminkite, kad šventinio dekoro kiekis turėtų būti panašus į jūsų virtuvės dydį. Gausus dekoras tinka tik didelėse atvirose erdvėse. Jei jūsų virtuvė yra 5–10 m² ploto, pakanka papuošti tik langus ir spinteles. Ir, žinoma, stalą padengti elegantiška staltiese ar žvakidėmis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.