Maža virtuvė: kaip rasti vietą reikalingai buitinei technikai?

Virtuvės plotas tipiškame mažame bute retai viršija 7 kvadratus. Tokiomis sąlygomis įprastas šaldytuvas gali lengvai uždengti pusę lango, o jei jį atidarysite, jis užims beveik visą erdvę. Natūralu, kad apie skalbimo mašiną ir indaplovę negali būti nė kalbos. Net mikrobangų krosnelės pastatymas yra problemiškas. Tačiau jei esate protingas, šią situaciją galima ištaisyti ir net maža virtuvė bus patogi.

REKLAMA

virtuvė

Technikos sąrašas

Prieš galvodami, kaip įrengti savo mažą virtuvę, turėtumėte blaiviai įvertinti situaciją. Pavyzdžiui, jei retai gaminate maistą, visiškai įmanoma apsiriboti mini šaldytuvu, mikrobangų krosnele ir dviejų degiklių virykle. Bet kai esate šeimininkė, kuri kasdien gamina maistą visai šeimai, turite paprakaituoti, kad rastumėte vietos dar keliolikai virtuvės įtaisų.

Kompaktiškas dydis

Šiandien beveik visos buitinės technikos versijos yra sumažintos. Skalbimo mašinos ir indaplovės gali būti siauros – tik 45 cm pločio. Dviejų degiklių kaitlentę galima pastatyti kur norite. Visa tai leidžia sutaupyti vietos.

REKLAMA

virtuvė

Šaldytuvas ir šaldiklis

Kartais teisingas sprendimas yra įsigyti atskirą šaldytuvą ir šaldiklį. Tokiu būdu bus galima įdėti abi dalis vienoje linijoje po stalviršiu, tai pridės dar vieną darbinį paviršių. Kitas sprendimas yra koloninė spintelė, kurioje orkaitę galima pastatyti patogiame aukštyje tarp to paties šaldytuvo ir šaldiklio. Svarbiausia nepamiršti apie šiluminę izoliaciją.

Šaldytuvas ant stalviršio

Daugeliui šis sprendimas gali pasirodyti keistas, tačiau šio buto savininkė gyvena viena ir mažai gamina maisto, todėl šaldytuvą naudoja retai. Dabar šioje 7 metrų virtuvėje yra ir šaldytuvas, ir skalbimo mašina.

REKLAMA

virtuvė

Skalbimo mašina

Dar vieną ekstravagantišką skalbimo mašinos pastatymo būdą pateikiame šioje nuotraukoje. Išradingiems savininkams pavyko po langu įsirengti siaurą skalbimo mašiną. Kriauklė taip pat yra šalia – ji atrodo puikiai ir daug patogiau, nei kampinė versija.

REKLAMA

Mikrobangų krosnelė

REKLAMA

Mikrobangų krosnelė yra naudinga virtuvės įranga, tačiau ji užima daug vietos. Tačiau situaciją galima pagerinti pakabinus lentyną, o ne padedant krosnelę ant darbinio paviršiaus.

virtuvė

REKLAMA

Smulki buitinė technika

Multipuodas, skrudintuvas, grilis ir taip toliau – kai kurios namų šeimininkės tai naudoja kasdien. Nepatogu nuolat laikyti viską spintoje, o šiai įrangos gausai ant stalviršio paprasčiausiai nėra vietos. Šiuo atveju ta pati palangė ateina į pagalbą. Remonto metu reikia numatyti ir įrengti elektros rozetes lango nišoje, kad nereikėtų tampyti laidų per visą virtuvę.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].