Dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurias žmonės daro laikydami daiktus mažame bute

Organizuoti erdvę mažame bute nėra lengva. Kiekvieną kvadratinį metrą reikia išnaudoti protingai. Mažus butus turintys žmonės stengiasi namuose sutalpinti kuo daugiau daiktų ir tuo pačiu metu išlaikyti švarą bei tvarką. Tik ne visada tai pavyksta. Ir dažnai dėl to, kad darome šias klaidas.

REKLAMA

Neturime smulkių daiktų laikymo zonos

Nedidelį butą užgriozdinti daiktais yra kur kas paprasčiau, nei jūs manote. Juk jo plotas ribotas. Dažnai netvarka atsiranda, nes nėra zonos smulkiems daiktams laikyti. Dėl to daiktai neretai sukraunami koridoriuje ar prie lovos. Kad išlaikytumėte namų švarą, verčiau daiktus sudėkite į indelį ar daiktadėžę.

Prikrauname spintas iki viršaus

Gražiai sulankstėte drabužius, sudėjote į stalčius arba pakabinote spintoje, bet po savaitės jie vėl netvarkingai išsibarstę. Taip nutinka, nes turite per daug drabužių, iki viršaus prikraunate spintos lentynas ir, kai ieškote norimo rūbo, išrausiate ir likusius drabužius. Tokiu atveju pabandykite suskirstyti drabužius į dvi grupes. Pavyzdžiui, drabužius, kuriuos dėvite kasdien, dėkite į pirmą lentyną. Antroje lentynoje laikykite labiau proginius rūbus.

REKLAMA

Paliekame neišnaudotos vietos

Jei į mažą butą sugrūsite didelius baldus, nebus vietos nė apsisukti. Todėl stenkitės išnaudoti visą įmanomą erdvę, pavyzdžiui, sieną arčiau lubų. Rinkitės nebūtinai klasikines knygų lentynas, o šiuolaikiškas atviras ir stilingas lentynas. Ten sudėkite daiktus, kurie nėra naudojami kiekvieną dieną, pavyzdžiui, knygas.

Sukabiname drabužius ant pakabų

Ant pakabų pakabinti drabužiai užima daug vietos. Ir tik atrodo, kad taip lengviau surasti reikiamą rūbą. Ant pakabos kabinami tik tam tikros rūšies drabužiai: suknelės, kostiumai, striukės.

REKLAMA

Balkoną naudojame kaip šiukšliadėžę

Balkonas – tai papildoma erdvė. Tačiau ne visada su juo elgiamės meiliai: dažnai jį užkrauname šiukšlėmis arba paliekame tuščią. Internete pilna idėjų, kaip padaryti balkoną naudinga erdve ir, svarbiausia, puošnia vieta. Jei svajojate turėti atsipalaidavimui skirtą kampelį, pasistatykite ten išskleidžiamą lovą. Galite ten laikyti daiktus, kurių dažnai nenaudojate: statybines medžiagas, likusias nuo remonto, gėlių vazonus, žemes ir pan.

REKLAMA

Sukaupiame per daug ir per didelių daiktų

Dažnai prikaupiame per daug ir labai didelių daiktų. Kuo mažesni daiktai namuose, tuo lengviau juos valyti ir laikyti. Stenkitės pasisyti vienos taisyklės: prieš ką nors įsigydamas, turite atsikratyti seno daikto.

REKLAMA

Neišnaudojame palangių

Palangės – ne tik vieta gėlėms padėti. Jei turite nedidelį kambarį, palangę galite naudoti kaip darbo stalą. Arba kodėl jos nepanaudojus kaip virtuvės stalviršio? Palangės ir stalo aukštis iš esmės yra vienodas.

REKLAMA

Neturime spintelės vonioje

Jei vietos mažai, pabandykite tinkamai išnaudoti kiekvieną kampelį. Pavyzdžiui, valymo chemikalus ir tualetinį popierių galima laikyti spintelėje virš klozeto.

REKLAMA

Neišnaudojame kabliukų ant sienų

Žmonėms, turintiems mažus butus, sunku surasti, kur laikyti daiktus. Kai nebelieka vietos ant lentynų, metas išnaudoti sienas. Tai apima ne tik sienines spinteles, bet ir pakabinamus įrankius, tokius kaip kabliukai ir dekoratyviniai krepšeliai.

Ar pritaikėte šias idėjas savo namuose?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].