Pastebima, jog namų jaukumui mūsų šalies žmonės skiria vis daugiau dėmesio ir investicijų. Interjero kūrimo specialistai pabrėžia, jog prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Didelę reikšmę turi ir finansiniai klausimai. Dažnai iškyla klausimas: skolintis ar taupyti. Aišku, daugelis linkę namus įsirengti už savo pinigus. Tačiau kartais gaunamos pajamos rodo, jog tą padaryti galima bus tik po dešimties metų. Argi norisi tiek laukti? Galbūt verta pasinaudoti paskola? Juolab, kad šiandien galima išties rasti nemažai kredito pasiūlymų su labai patraukliomis palūkanomis. Taigi, plačiau apie tai, ką reikia žinoti prieš būsto įrengimą. 

REKLAMA

Kai pats svarbiausias klausimas – finansai

Be jokios abejonės, kai turima pakankamai pinigų buto ar namo  įrengimui, žmonės pradeda planuoti būsto interjero darbus. Tačiau, kai tam neužtenka lėšų, o norisi jaukių namų kuo greičiau, tuomet pagrindiniu klausimu tampa – kur gauti reikiamą pinigų sumą?  Išeitis yra – paskola būsto įsirengimui. Kaip minėjome, tik nereikia skubėti ir kruopščiai išnagrinėti visus siūlomus variantus. Svarbu gerai apskaičiuoti, kokią pinigų sumą galite skirti mėnesinei įmokai.  Tuomet jūs patys galite pasirinkti, per kiek laiko norite grąžinti paskolą.  Dažnai galima rasti variantų, kai  paskolos palūkanos prasideda vos nuo 5%. 

Kam patikėti būsto įrengimą?

Statybų specialistai pateikia tokius duomenis –  darbų kaina sudaro 30–40 proc. viso būsto įrengimo sąnaudų. Taigi, jeigu esate šios srities meistras ar tiesiog puikiai išmanote būsto statybos ir apdailos darbus, be abejonės, buto remontą ar įrengimą galite atlikti patys. Tačiau jeigu esate tik mėgėjas, gerai pagalvokite. Klaidų taisymas gali kainuoti brangiau, nei net ir brangiausius antkainius taikančių statybos meistrų darbas. Be to, dėl didelės konkurencijos dažna statybų bendrovė ar privatūs meistrai labai dažnai pritaiko įvairias nuolaidas. 

REKLAMA

Nepamirškite dar vieno dalyko – Įsirenginėjant namus reikalingi skirtingo profilio specialistai: elektrikai, santechnikai, plytelių klojėjai ar dažytojai. Tikriausiai nė nereikia sakyti, jog  patirties turintys meistrai  kur kas greičiau ir profesionaliau atliks darbus negu jūs. 

Galiausiai – jeigu žadate samdyti interjero dizainerį, labai būtų pravartu su juo susitarti, kad jis prižiūrėtų statybos darbus. Tokiu atveju sėkmė tikrai garantuota. 

REKLAMA

Svarbiausia bendra visuma

Anot interjero dizainerių, labai svarbu susikoncentruoti ne  į vieną interjero detalę, o į tarpusavio darnumą. Štai kodėl taip svarbu, įrenginėjant butą interjero, dizainerio darbas. Tik nuosekliai atliekami specialisto darbai leidžia įgyvendinti idealaus, ar tiesiog trokštamo interjero viziją. 

Štai ties šiuo žingsniu labai svarbus glaudus bendradarbiavimas su interjero dizaineriu. Jis turi žinoti, kiek žmonių gyvens būste, kokie jų poreikiai, įpročiai, mėgstamas stilius ir pan. Interjero dizaineris puikiai apgalvos visus niuansus, kad namai būtų ne tik vizualiai patrauklūs, bet ir patogūs bei funkcionalūs. Tai kur kas svarbiau, nei estetinis vaizdas. O kai visa tai suderinama, tuomet galima drąsiai sakyti, jog gyvenate svajonių namuose.

REKLAMA

Namų jaukumą kuria apšvietimas ir aksesuarai

Tobula sienų spalva, kokybiški baldai ar apšildomos grindys bei sumontuoti kondicionieriai, be abejonės, yra labai svarbios namų detalės. Visgi, dažnai nuvertinama vadinama smulkmenų įtaka.  Tai apšvietimas ir aksesuarai. Kruopščiai apgalvotas apšvietimas  atlieka ne tik tiesioginę apšvietimo funkciją, bet ir gali padėti optiškai formuoti erdvę. Dar apšvietimas gali padėti išryškinti norimas namų zonas. 

Ne ką mažesnę įtaką namų jaukumui turi ir interjero aksesuarai. Tai paveikslai, vazos, pagalvėlės, pledai, žvakidės ir dar daug kitokių namų smulkmenų. Tie, kurie kūrė savo namus, sako, jog aksesuarų parinkimas suteikia ypatingą džiaugsmą. 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.