Prisimenu savo uošvio pirmąją viešnagę mūsų namuose… Pirmiausia jis nuėjo į vonią nusiplauti rankų, o po to užvirė ilga diskusija apie skalbimo mašinos priežiūrą… Jis pamatė, kad aš palikau praviras skalbimo mašinos dureles, ir į tai nenumojo ranka. Teisinausi, kad atidarytos skalbimo mašinos durelės užtikrina geresnę ventiliaciją, tačiau toks argumentas nebuvo pakankamai svarus, nes mano uošvis ilgus metus dirbo buitinės technikos remonto dirbtuvėse.

Pasirodo, toks daugumai mūsų įprastas elgesys gali sukelti rimtus skalbimo mašinos gedimus…

Jei skalbimo mašinos durelės ilgą laiką yra atidarytos, tai lemia greitesnį įvairių detalių dėvėjimąsi. Skalbimo mašinos durelių vyriai gali nusileisti žemyn arba visai iškristi. Anksčiau ar vėliau susidursime su prastesniu skalbimo mašinos durelių fiksavimu, taigi, teks neišvengiamai kreiptis į meistrus.

Gana dažnai manoma, kad iš skalbyklės sklindantį prastą kvapą gali sukelti bloga ventiliacija, todėl nusprendžiama atverti skalbimo mašinos dureles. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad prastas kvapas atsiranda būtent dėl atvirų durelių…  Šiuolaikinės skalbimo mašinos yra sukonstruotos taip, kad po skalbimo jose liktų nedidelis kiekis vandens, kuris padeda išvengti oro „kišenių“ susidarymo jutikliuose ir purkštukuose.

Jei naudojate iš viršaus pakraunamą skalbimo mašiną, po skalbimo jos dureles taip pat reikėtų uždaryti. Jei paliksite dureles atviras, drėgmė ims kauptis ant durelių vyrių, ir ilgainiui tai sugadins spyruokles.

Taigi, tikrai nėra jokio reikalo palikti pravirų skalbimo mašinos durelių!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].