28 metų vaizdo įrašų redaktorius George’as Dunnettas nusipirko apleistą akmeninį namą ir per 11 mėnesių pavertė jį jaukiais namais. George’as Dunnettas užaugo Škotijos Kinesvudo kaime. Daug metų jis vis praeidavo pro apleistą dviejų aukštų namą, kuris buvo visai netoli jo vaikystės namų. Pasak Dunnetto, jam patiko 400 kvadratinių pėdų namas. Nors statinys buvo senas ir apgriuvęs, George’as Dunnettas matė jame potencialą.

REKLAMA

„Nebuvo betoninių grindų, viduje buvo tik purvas. Teko gerai paplušėti, kol sutvarkiau stogą, pakeičiau langus ir įrengiau grindis“.

Statinyje beveik nieko nebuvo, išskyrus seną židinį ir medinius laiptus.

2020 metais George’as Dunnettas įsigijo šį statinį ir ėmėsi darbų.

REKLAMA

Namas jam kainavo 55 386 svarus. Pasak kaimo gyventojų, namas buvo pastatytas 1700 metais, ir buvo naudojamas kaip religinių knygų įrišimo ir platinimo vieta.

„Žmonės sakė, kad namas priklausė bažnyčiai, kuri vėliau buvo nugriauta“, – sako George’as Dunnettas.

Dalį sienų teko sutvirtinti ir dėl saugumo pritvirtinti kaminą.

REKLAMA

Apatiniame aukšte buvo miegamasis ir vonios kambarys. Pirmame aukšte George’as Dunnettas nusprendė įrengti svetainę ir virtuvę / valgomąjį. Jis taip pat įrengė laiptų turėklus.

REKLAMA

„Visą namą nudažiau baltai, o miegamajame ir vonioje pridėjau šiek tiek pilkų ir mėlynų akcentų“, – pasakoja namo šeimininkas.

Renovacijos darbai pradėti 2021 m. sausį. Dauguma darbų buvo baigti rugpjūtį, o projektas užbaigtas lapkritį. Lapkričio pabaigoje George’as Dunnettas persikėlė į savo pirmuosius nuosavus namus. Tai buvo pirmas kartas, kai jis pradėjo gyventi atskirai nuo tėvų.
Renovacija kainavo 102 458 svarus.

REKLAMA

„Iš tų pinigų, kuriuos per metus sutaupiau kaip vaizdo įrašų redaktorius, galėjau sumokėti už namą, visus remonto darbus ir baldus“, – sakė jis.

REKLAMA

„Aš buvau gana naivus dėl darbų termino“, – pripažįsta George’as Dunnettas. – Iš pradžių statybininkai man sakė, kad tai užtruks du mėnesius, ir viskas kainuos 40 000 svarų. Vis dėlto, laikui bėgant supratau, kad tai bus bent du kartus brangiau, ir užtruks gerokai ilgiau”.

REKLAMA

Kadangi mūrinis namas stovi judrioje gatvėje, dauguma vietinių gyventojų užsuko pas Dunnettą pasikalbėti apie jo namus.

„Visi kalbėjo tą patį: jiems buvo gaila, kad pastatas nenaudojamas, o dabar jie džiaugiasi, kad jaunas vietinis gyventojas jį pavertė savo namais“, – pasakojo vaikinas.

George’as Dunnettas neketina sustoti. Anot jo, jis jau nusižiūrėjo kitą netoliese esantį seną namą, kurį ketina pirkti kartu su broliu.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].