Paprastas braškių auginimo būdas: sulaukite ankstesnio ir gausesnio derliaus!

Jei norite anksčiau sulaukti braškių derliaus ir kad jis būtų gausesnis, išbandykite šį paprastą metodą!

Kad patręštumėte augalus, naudokite pelenus. Sode dirvožemis yra gana rūgštus, todėl pelenai yra idealu. Juose yra dauguma pagrindinių mineralų, išskyrus azotą. Retkarčiais gali tekti panaudoti ir azoto trąšas. Tačiau nereikėtų abiejų trąšų naudoti vienu metu. Tokiame mišinyje gali susidaryti amoniako junginiai, kurie neigiamai paveiks braškes.

Tręšti pelenais labai paprasta. Reikia maždaug 1 puodelio kiekvienam kvadratiniam metrui. Išsklaidykite pelenus tarp eilių. Pirmąjį tręšimą darykite ankstyvą pavasarį, po to dirvą atlaisvinkite, kad pelenai susimaišytų su dirvožemiu. Ši procedūra lemia tai, kad susidaro didelis kiekis maistinių medžiagų, naudingų jauniems sodinukams. Be to, pelenai valo parazitus ir patogenus iš dirvožemio, taip pat skatina naujų ūglių augimą.

Jei staiga braškių lapai pasidengė geltonomis dėmėmis, ar pastebėjote braškių puvimo požymių, užpilkite dar šviežių pelenų, apie 15 gramų kiekvienam augalui. Patariama pakartotinai tręšti rudenį, nuėmus derlių. Tai skatina naujų šaknų formavimąsi ir padeda augalui pasiruošti žiemai.

Neapsiribokite pelenais. Kad braškės anksčiau ir gausiau duotų vaisių, pastatykite joms nesudėtingą šiltnamį. Įrenkite metalinius lankus virš auginimo vietos, virš jų užmeskite baltą dengiančią medžiagą. Kad vėjas neišpūstų medžiagos, prispauskite ją išilgai kraštų lentomis ar akmenukais. Išeina savotiškas paprastas tunelis, kuriame braškių krūmai jaučiasi puikiai.

Stipriai pritvirtinti medžiagos nėra prasmės. Tam, kad reguliariai laistytumėte lysves, ją reikės pašalinti. Jauni sodinukai gerai auga tokiame šiltnamyje, kuris suteikia jiems drėgną ir šiltą mikroklimatą bei apsaugą nuo šalčio.

Kai tik pasirodys pirmieji žiedai, šiltnamį nuimkite. Tuo metu jau skraido bitės, todėl reikia suteikti joms laisvą prieigą augalų apdulkinimui. Taip užaugintos braškės duoda vaisių dviem savaitėmis anksčiau ir visada džiugina daugybe didelių, saldžių uogų.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].