Norite gausaus pomidorų derliaus? Nepamirškite apie šią gudrybę!

Pomidorai yra vienas populiariausių augalų , todėl juos augina beveik kiekvienas sodininkas. Tačiau ne visi žino, kaip tinkamai rūpintis pomidorų sodinukais. Genėjimas yra būtinas ypač tam, kad pertekliniai lapai nepašalintų maistinių medžiagų iš augalo, taip pat kad apatiniai lapai nepradėtų pūti. Genėti pomidorų lapus atrodo lengva, tačiau net ir čia reikia laikytis tam tikrų taisyklių, kad nepadarytume daugiau žalos nei naudos.

pomidorų

Naujokas augintojas gali susidaryti klaidingą nuomonę, kad kuo tankesnis pomidorų krūmas ir kuo daugiau ūglių, tuo didesnis derlius. Tačiau tai nėra visiškai tiesa, nes jei augalas turi per daug ūglių, jis sunaudos daugiau maistinių medžiagų, o vaisiai greičiausiai bus mažesni, jų bus mažiau ir tai gali paveikti skonį.

Apatiniai lapai, kurie dažnai būna gana dideli, taip pat sutrikdo oro cirkuliaciją augalo apačioje, o tai gali sukelti grybelinių infekcijų vystymąsi.

Pomidorų genėjimo nauda

Pirmasis pliusas yra tas, kad nuėmus apatinius lapus, augalas tampa šiek tiek atviresnis, apatinėje krūmų dalyje laisvai cirkuliuoja oro masės, o drėgmė paprastai išgaruoja. Tai sumažina grybelinių ligų riziką.

Antras pranašumas  yra tas, kad pašalindami perteklines pomidorų krūmo vegetatyvinės masės dalis mes šiek tiek sumažiname pačių augalų išgarintą drėgmę ir taip sumažiname energijos sąnaudas, o tai skatina vaisių augimą.

pomidorų

Kaip tinkamai genėti pomidorus

Atminkite, kad nereikėtų skubėti. Jei pašalinsite ūglių perteklių iškart po sodinukų sodinimo, tai gali pabloginti augalo būklę ir sulėtinti jo augimą. Lapus apačioje galite pašalinti tik tada, kai daigai auga ir yra pakankamai stiprūs. Tai gali užtrukti nuo 7 iki 10 dienų.

Prieš genėdami pomidorų lapus, pirmiausia patikrinkite visus augalus ir pašalinkite apatinius lapus, kurie dėl tam tikrų priežasčių pradėjo džiūti ir pasidarė geltoni. Jie turi didesnę infekcijos riziką. Tik tada nuimkite apatinius lapus nuo sveikų augalų.

Patartina nuimti apatinius lapus, tačiau to nedarykite šaltu ar debesuotu oru. Atvirkščiai, darykite tai saulėtą dieną. Faktas yra tas, kad esant saulės šviesai, žaizda likusioje buvusio lapo vietoje užgyja daug greičiau, o infekcijos rizika bus minimali.

Pradėję šalinti apatinius pomidorų lapus, stenkitės nepažeisti augalų. Geriau lapus nuimti du kartus per savaitę. Tik toks lėtas lapų pašalinimas nepažeis augalų. Pjaustymui naudokite aštrų įrankį.

pomidorų

Pirmoji lapų pašalinimo banga gali būti saugiai atlikta po žiedų apdulkinimo.

Antroji banga gali vykti, kai pomidorai jau tampa raudoni. Tokiu būdu mes nukreipiame maksimalų maistinių medžiagų kiekį į vaisius, tačiau tuo pačiu pašalindami perteklinius lapus, svarbu sumažinti laistymą, nes dėl per didelės drėgmės vaisius gali įtrūkti. Jei dažnai lyja, pomidorų laistykite nedažnai.

Taigi pomidorų apatinių lapų pašalinimas yra būtinas ir išspręs daugybę problemų – tai užtikrins geresnę vaisių mitybą, pagerins jų skonį, vaisiai bus didesni, be to, sumažinsite ligos riziką.

Be apatinių lapų, pašalinkite visus antrinius ūglius.

pomidorų

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].