Virtuvėje dauguma mūsų naudoja mažas spalvotas kempinėles, kurios yra tiesiog nepakeičiamos plaunant indus. Vis dėlto, tai tikrai nėra vienintelis šių kempinėlių panaudojimo būdas. Jos taip pat praverčia ir sode: netrukus papasakosime, kaip jas galima pritaikyti daiginant sėklas ar kovojant su kenkėjais.

Sėklų daiginimas

Šį metodą tikriausiai žino visi, kurie mėgsta daiginti augalus iš sėklų. Tam puikiai tinka kempinėlės, pagamintos iš poliuretano putų. Porėta šios medžiagos struktūra neleis sėkloms pūti.

Padarykite keletą negilių pjūvių minkštoje kempinėlės dalyje ir sudrėkinkite vandeniu. Įdėkite kempinėlę į vazoną ir paberkite sėklų į griovelius. Apačioje galite užpilti šiek tiek vandens, kuris neleis medžiagai išdžiūti. Uždenkite vazonėlį dangteliu, suvyniokite į plastikinį maišelį ir padėkite į šiltą vietą.

Kova su amarais

Amarai kenkia daugybei augalų. Atsikratyti šių kenkėjų gali būti tikrai nelengva, todėl čia jums taip pat gali praversti virtuvinė kempinėlė, kurią galite pamirkyti bet kokioje cheminėje priemonėje, skirtoje kovoti su šiais kenkėjais. Dabar beliko tik nuvalyti amarų pažeistas vietas.

Kova su kurmiais

Amarai naikina derlių iš viršaus, o kurmiai – iš apačios. Galite juos atbaidyti naudodami aštrius kvapus. Suvilgykite kempinėlę žibalu arba ištepkite Višnevskio tepalu. Įkaskite kempinėlę į žemę. Vargu, ar kurmiai norės artintis prie tokio aštraus kvapo.

Pelės taip pat jautrios aštriems kvapams. Jei norite iš savo sodo išbaidyti graužikus, gali pagelbėti šiek tiek beržų deguto.

Pelių ir kurmių atbaidymui puikiai tinka ir senos kempinėlės, tačiau sėklų daiginimui naudokite tik naujas.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].