Sodos panaudojimo būdų yra labai daug. Vienas jų – tai augalų apsauga nuo ligų ir kenkėjų.

Soda yra nekenksminga sode augančioms kultūroms, todėl ją galima drąsiai naudoti ir suaugusiems augalams, ir sodinukams.

Jums reikės:

  • 2 valg. š. kepimo sodos
  • 10 l karšto vandens

Pasiruoškite didesnį kibirą ar laistytuvą.

Į karštą vandenį įpilkite sodos ir išmaišykite.

Leiskite atvėsti iki kambario temperatūros.

Kiekvieną augalą palaistykite 0,5 l šio tirpalo.

Geriausia šį tirpalą naudoti ryte arba vakare, esant sausam orui.

Sodos tirpalą galite naudoti ir kaip apsauginį purškiklį:  50 g sodos sumaišykite su 10 l vandens ir 50 g skysto muilo.

Gerai išmaišykite ir purkškite ant augalų lapų.

Sezono metu atlikite 3 tokias procedūras. Nepersistenkite: jei sodos kiekis bus per didelis, augalo lapai gali imti gelsti.

Sodos tirpalas padeda kovoti su grybelinėmis ligomis ir įvairiais vabzdžiais, tokiais kaip amarai ir pan. Šis tirpalas taip pat pagerina agurkų skonį.

Priemonė nuo amarų

2 arbatinius šaukštelius sodos užpilkite 1/2 litro vandens. Purkškite ant augalų lapų. Ši priemonė suveiks jau po  24 valandų! Laikykitės tikslios proporcijos: jei sodos kiekis bus per didelis, lapai gali pajuoduoti.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].