Šiuolaikiniai gamintojai džiugina sodininkus įvairiais sprendimais, kurie palengvina kovą su vabzdžiais, įvairiais kenkėjais ir paukščiais, besikėsinančiais į derlių. Jų pagalba vabzdžiai yra negailestingai naikinami, o plunksnuotieji pagalbininkai neliečiami, tačiau daržuose ir soduose jie nėra itin laukiami. Galima įrengti baidyklę, tačiau ji yra labiau pagalbinė ir ne ypatingai veiksminga pasėlių apsaugos priemonė.

Kur kas veiksmingiau yra prie šakų pririšti šiugždančius daiktus arba, dar geriau, pastatyti ultragarsinius atbaidymo prietaisus. Pastarųjų prietaisų trūkumas yra tik vienas – jų kaina.

Ką reikia daryti?

Be garsų ir judesių, paukščiai reaguoja ir į kvapus. Patirties turintys sodininkai tikina, kad paukščius galima atbaidyti medį patepus česnakų užpilu. Produktas visiškai saugus medžiui ir vaisiams, žmonių ir paukščių sveikatai, tačiau atbaido nekviestus svečius, įskaitant ir vabzdžius. Taip pat galima naudoti aštriųjų pipirų užpilą. O pats paprasčiausias būdas – pakabinti ant medžio kelis per pusę perpjautus svogūnus.

Šiame etape nereikėtų naudoti cheminių medžiagų ir pesticidų.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].