Ką daryti su braškėmis nuėmus derlių? Sužinokite

Braškių sezonas baigėsi, tačiau tai nereiškia, kad galite pamiršti apie šios kvapnios uogos krūmus sode. Patyrę sodininkai žino, kad po derliaus nuėmimo darbų sode tik daugėja. Šiandien sužinosite, ką daryti su braškėmis po derliaus nuėmimo. Ar reikia laistyti, genėti, tręšti?

braškėmis

Braškių priežiūra po derliaus nuėmimo

Genėjimas

Braškės, atidavusios savo brangias uogas, nori atsinaujinimo. Kaip ir bet kuri kaprizinga mergina, ji renkasi madingą kirpimą. Jums reikia nugenėti visus senus lapus. Šios kruopščios procedūros metu stenkitės nepažeisti jaunų lapų.

Labai patogu, jei sode esančios braškės rūšiuojamos pagal derėjimo sąlygas. Tada žinote, kurioje eilėje auga skirtingos veislės. Apdorokite braškių krūmus kuo anksčiau, kol neužauga nauji lapai. Kai baigsite šį procesą, vėlyvosios veislės nebeduos vaisių ir bus paruoštos genėti.

Nupjautus lapus būtinai surinkite iš lysvių. Juose gali būti kenkėjų, kurie visus metus terorizavo jūsų braškes. Pavyzdžiui, braškių erkes liudija deformuoti, susiraukšlėję lapai.

braškėmis

Laistymas

Rūpinimasis braškėmis po derliaus nuėmimo būtinai apima gausų laistymą. Vandens kiekis, žinoma, priklauso nuo oro sąlygų. Jei vasara drėgna ir lietinga, tuomet braškių krūmų laistyti visai nereikia. Bet jei jūsų vietovėje krituliai nėra tokie dažni, laistykite braškių lysves 1–2 kartus per savaitę.

Kaip nustatyti, ar braškes reikia papildomai laistyti? Yra taisyklė: dirvą reikia sudrėkinti vandeniu 5–8 cm. Braškių šaknys yra šiame gylyje. 1 kvadratiniam metrui reikia apie 15-20 litrų vandens.

Dirvožemis

Norėdami pasirūpinti braškėmis po derliaus nuėmimo, nepamirškite apie dirvos purumą. Tarp braškių lysvių reikia purenti dirvą iki 10 cm gylio. Aplink krūmus – 2-3 cm. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte šaknų.

Drėgmė turi laisvai ir patikimai prasiskverbti į dirvą, kad liktų dirvožemyje ir maitintų augalą. Tam galima dirvą mulčiuoti. Spygliai laikomi geriausiu mulčiu, tačiau taip pat galima naudoti kompostą, durpes, humusą.

braškėmis

Viršutinis tręšimas

Viršutinis tręšimas yra svarbus sodo darbų etapas. Braškių priežiūra po derliaus nuėmimo apima ir tręšimą. Tai yra kito sezono maistinių medžiagų, skirtų saldžių ir didelių uogų derliui, pagrindas.

Yra keletas svarbių tręšimo taisyklių. Trąšas reikia pilti ant drėgnos dirvos ryte arba vakare, kai nėra šilumos. Priešingu atveju maistinės medžiagos išgaruos ir neturės laiko suteikti savo naudos braškėms. Viršutines trąšas naudokite tik šaknų zonoje. Ir paskutinis dalykas – braškės nekenčia bet kokių chloro turinčių trąšų.

Trąšos turėtų būti naudojamos 1-2 kartus su 1,5-2 savaičių pertrauka.

braškėmis

Dabar jūs žinote, kokia braškių priežiūra reikalinga po derliaus nuėmimo. Pirmiausia reikia nupjauti visus senus lapus, tada purenti ir mulčiuoti dirvą, tręšti trąšomis ir nepamiršti apie laistymą. Ir visa tai tam, kad kitą sezoną galėtumėte mėgautis didelėmis ir saldžiomis uogomis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].