Galingiausias ir pigiausias piktžolių naikintojas: pamiršite ravėjimą!

Ar jums atsibodo kiekvieną vasarą ir ne tik daugybę laiko praleisti ravint daržus, gėlynus ir net takelių plyteles? Nebevarkite! Verčiau išbandykite šį piktžolių naikintoją. Prieš jį neatsilaiko jokios piktžolės, kad ir kokios atkaklios būtų.

REKLAMA

Kaip pasigaminti piktžolių naikintoją?

Sumaišykite 4 litrus acto su 250 g druskos ir 1 šaukšteliu ploviklio. Supilkite į indą su purškikliu ir apipurkškite piktžoles. Po kiek laiko jos nudžius.

REKLAMA

Ši priemonė paprasta, tačiau labai efektyvi ir išbandyta daugelio sodininkų. Ji puikiai tinka ir kiemo ar sodo aplinkos priežiūrai, nes sunaikina sunkiai išraunamas piktžoles, išaugusias tarp plytelių ar prie dekoratyvinių akmenų.

Taip pat galite išbandyti labai veiksmingą priemonę nuo amarų. Tereikia sutarkuoti ūkinio muilo ir sumaišyti su vandeniu. Gautu mišiniu apšlakstykite amarais paveiktus augalus. Šie kenkėjai nekenčia muilo kvapo ir kaip mat pasipustys padus.

REKLAMA

Dar daugiau gudrybių

Actas

REKLAMA

Actas yra puikus herbicidas. Į purkštuvą supilkite baltojo acto tirpalą ir apipurkškite sodo dalis, kuriose auga piktžolės. Tačiau būkite atsargus ir purkškite tik ant piktžolių. Priešingu atveju actas sunaikins ir kitus augalus. Actą rekomenduojama naudoti anksti ryte, saulėtu oru, nes saulės spinduliai sustiprina šio herbicido poveikį. Nenaudokite prieš lietų, esant debesuotam orui.

Karštas vanduo

REKLAMA

Karštas vanduo beveik iš karto sunaikina piktžoles. Jis idealiai tinka kampams aplink įėjimo vartus ir laiptus arba sodo dalims, kuriose pilna dulkių ir dirvožemio, valyti. Ant nepageidaujamų augalų atsargiai užpilkite karšto vandens. Augalams, kurių šaknys ilgesnės ir giliau įsišaknijusios, gali tekti šią procedūrą pakartoti.

Druska

REKLAMA

Druskos ir vandens tirpalas gali padėti atsikratyti piktžolių. Sumaišykite 1 dalį druskos ir 3 dalis vandens. Tirpalą pilkite tiesiai ant piktžolių. Ant itin atsparių piktžolių galite užpilti ir vandenyje neištirpintos drukos.

Soda

REKLAMA

Soda yra puikus įrankis piktžolėms naikinti. Paimkite sodos pakelį ir kruopščiai apibarstykite visas piktžolių paveiktas vietas. Privalumas yra tai, kad nereikia laukti idealaus oro, nes sodą galite naudoti net tada, kai debesuota, ir nereikia saugotis lietaus. Kartokite kartą per mėnesį.

Actas ir indų ploviklis

REKLAMA

Sumaišykite 5 ml indų ploviklio ir 1 l acto. Maišykite atsargiai, kad nesuputotų. Šią priemonę galite naudoti, pavyzdžiui, terasoje arba automobilių stovėjimo aikštelėje.

Laikraštis

REKLAMA

Sudrėkinkite dirvą ir ant piktžolių patieskite laikraščių. Dar kartą sudrėkinkite ir uždenkite mulčiu. Taip išvengsite saulės spindulių ir piktžolės nebeaugs.

Kukurūzų miltai

REKLAMA

Jei pabarstysite sodą kukurūzų miltais, sumažinsite piktžolių sėklų daigumą. Tačiau šie miltai taip pat veikia ir kitų sėklų daigumą, todėl šį metodą taikykite tik tada, kai jūsų augalai jau yra užaugę.

Linkime gero derliaus!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.