Prieš sodinant augalus visada svarbu įvertinti, ar dirva yra pakankamai derlinga, nes būtent nuo to priklausys būsimas derlius. Prasidėjus naujam sezonui visada svarbu tinkamai paruošti šiltnamį, o tą padaryti jums padės žemiau pateikti patarimai.

Dezinfekcija atliekama rudenį iškart po derliaus nuėmimo, tačiau pavasarį šią procedūrą naudinga pakartoti. Atidžiai patikrinkite visas vietas, kur rėmo elementai yra tarpusavyje sujungti, ir įsitikinkite, kad rėmas yra pakankamai tvirtas.

Dirvos laistymas karštu vandeniu padės ją sušildyti ir pažadins dirvožemio mikroorganizmus. Tą atlikę neskubėkite sodinti sodinukų: bakterijos turėtų ne tik pabusti, bet ir pereiti į aktyviąją fazę (tai nutiks tik tada, kai dirvožemio temperatūra pasieks tam tikrą ribą). Palaistykite lysves 70–80 laipsnių temperatūros vandeniu.

Dirvožemio tręšimui galite naudoti kompostą arba mikorizę. Jei pasirinksite pastarąją galimybę, 200-300 g miško dirvožemio išbarstykite ant lysvių.

Dar viena naudinga natūrali trąša, kurioje yra daug augalams reikalingų medžiagų, yra sapropelis. Tai – daugiasluoksnės nuosėdos, kurios susidaro gėlo vandens telkinių dugne iš augalinės ir gyvūninės kilmės liekanų.

Prieš sodindami šiltnamyje agurkus ar pomidorus pirmiausia galite pasodinti ankstyvąsias daržoves (pvz., ridikus) ar kitus augalus, kuriuos vėliau perkelsite į atvirą daržą. Šie augalai dar labiau pagerins dirvą.

Šiltnamio paruošimas turėtų būti atliekamas maždaug savaitę prieš sodinant sodinukus. Jei viską padarysite tinkamai, derlius jus tikrai maloniai nustebins!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].