Jei mėgstate gerti arbatą, tikriausiai keli arbatos maišeliai kasdien atsiduria jūsų šiukšliadėžėje. Tačiau juos galite panaudoti kitokiais būdais.

REKLAMA

Universalus arbatos naudojimas

Arbatoje esantis taninas malšina saulės nudegimų sukeltą uždegimą. Pakartotinai arbatos maišelį galima naudoti vonioje aromaterapijos procedūroms arba net marinuojant mėsą, kad ji įgautų geresnio skonio.

Štai septyni arbatos maišelių panaudojimo būdai sode

REKLAMA

#1 Dirvožemio pagerinimui

Arbatos maišelių užkasimas sode bus naudingas jūsų augalams daugeliu atžvilgių. Arbatos lapeliai tręšia dirvožemį, nes juose daug maistingųjų medžiagų. Daugumoje jų yra tanino rūgšties, kuri veikia kaip natūrali trąša.

Būkite atsargūs, jei sode auginami augalai, kuriems reikia neutralaus arba šarminio dirvožemio. Neužkaskite šalia jų arbatos, nes ji parūgštins dirvožemį.

REKLAMA

#2 Atbaido kenkėjus

Arbatos kvapas atbaido kenkėjus ir vabzdžius. Paprasta ir nebrangi priemonė padės apsaugoti jūsų sode auginamas gėles ir daržoves nuo kenkėjų.

REKLAMA

#3 Pagreitina komposto susidarymą

REKLAMA

Arbatoje esanti rūgštis veiksmingai pagreitina vertingo humuso susidarymą. Be to, joje vystosi rūgštis mėgstančios dirvos bakterijos, kurios ją praturtina.

REKLAMA

#4 Išlaiko drėgmę

Užkasus panaudotą arbatos maišelį prie augalų šaknų, jis sulaikys daugiau vandens gėlėms ir daržovėms. Dėl to jos bus gražesnės ir aprūpintos drėgme.

REKLAMA

#5 Piktžolių naikinimo priemonė

REKLAMA

Arbata stabdo piktžolių augimą. Tad pasinaudokite šia natūralia priemone, kurios dėka augalai gražiai augs ir jums bus mažiau darbo sode.

REKLAMA

#6 Atbaido kates

Katės taip pat nemėgsta arbatos kvapo. Todėl jei užkasite panaudotus arbatos maišelius į žemę, jūsų augintinis nustos šlapintis ant jūsų mėgstamų augalų. Šį metodą galite naudoti ne tik sode, bet ir namuose.

REKLAMA

#7 Kovoja su grybeliais

Arbata padeda kovoti su grybeliais sode. Taip yra todėl, kad ji pasižymi stipriomis priešgrybelinėmis savybėmis. Verta (atvėsintą!) užpilą supilti į buteliuką ir išpurkšti ant augalų.

REKLAMA

Ar žinojote apie tiek daug arbatos panaudojimo būdų sode? O gal žinote visai kitokių? Pasidalinkite patarimais komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].