Komposto kūrimo procesas užtrunka ilgai, jis reikalauja tinkamos priežiūros ir tinkamų ingredientų parinkimo. Žinoma, galite nusipirkti komposto parduotuvėje, bet kam švaistyti pinigus, kai jį galite pasigaminti patys! Tai ne tik užtikrina derlingesnę dirvą, bet taip pat padeda auginti sveikesnius, produktyvesnius augalus.

REKLAMA

Komposte gausu naudingų bakterijų ir mikroorganizmų, kurie atgaivina dirvą. Jame taip pat gausu maistinių medžiagų.

Dar geriau yra tai, kad šios maistinės medžiagos visiškai suskaidomos ir yra tokios formos, kokią augalai labai lengvai pasisavina. Būtent dėl ​​šios priežasties daugelis sodininkų kompostą vadina „juoduoju auksu“.

Dažniausiai sodininkams kyla klausimas, kaip pasigaminti daugiau komposto, kad jis patenkintų visus poreikius.

REKLAMA

Deja, komposto gamyba nėra labai greitas procesas. Net ir tinkamai viską atliekant, komposto kūrimas užtrunka ganėtinai ilgai. Ką turėtų daryti sodininkas? Nors kompostas, perkamas dideliais maišais, įprastai kainuoja pigiau, tačiau jis vis tiek yra ganėtinai brangus.

Šiandien mes jums papasakosime, kaip efektyviau naudoti kompostą, kad jums netektų susidurti su jo trūkumu!

Taip pat pateiksime 3 geriausius būdus, kaip maksimaliai išnaudoti turimo komposto galimybes.

1. Daigų persodinimas

REKLAMA

Persodindami daržovių daigus, pavyzdžiui, pomidorus, paprikas ar agurkus, sodinimo duobę užpildykite žemių ir komposto mišiniu santykiu 50/50.

REKLAMA

Taip aplink augalo šaknis susidaro purus dirvožemio mišinys, kuris tinkamai maitina augalus.

Kompostas padeda išlaikyti vertingą drėgmę šalia šaknies kamuoliuko. Tai nepaprastai efektyvu padedant trapiems jauniems augalams išlaikyti drėgmę, kurios jiems taip reikia.

REKLAMA

Be to, dirvožemio mišinio purumas leidžia greitai augti persodintų augalų šaknims. Kuo greičiau ir energingiau augs šaknys, tuo augalas bus sveikesnis ir produktyvesnis.

2. Sėklų sėjimas tiesiai į dirvą

REKLAMA

Sėjant sėklas tiesiai į dirvą, kompostas taip pat padeda keliais unikaliais būdais. Tiesiog užpildykite sodinimo duobę dirvožemio ir komposto mišiniu santykiu 50/50.

REKLAMA

Kai sėklos pasodinamos į turtingą dirvožemio ir komposto mišinį, tai padeda pagreitinti daigumą. Kompostas padeda išlaikyti drėgmę aplink sėklų apvalkalą, suteikdamas joms daugiau galimybių sudygti.

Sėkloms dygstant birus komposto mišinys taip pat padeda greitai įsitvirtinti augalų šaknims. Kai augalai pradeda augti, jie pradeda įsisavinti mineralines ir maistines medžiagas iš komposto, kad augtų dar sparčiau.

REKLAMA

Sėklos ir daigai jums tikrai atsidėkos greitu dygimu ir stipriu, ankstyvu augimu!

3. Kompostas kaip galingas mulčias

REKLAMA

Kitas veiksmingas komposto panaudojimo būdas yra jo naudojimas kaip mulčias aplink augalus.

REKLAMA

Sukurdamas komposto žiedą aplink augalų pagrindą, jis padeda reguliuoti dirvožemio temperatūrą, atbaidyti piktžoles ir maitinti augalus – visa tai vyksta tuo pačiu metu!

Aplink kiekvieną augalą 25-30 cm skersmens atstumu paberkite 5-10 cm storio komposto sluoksnį.

REKLAMA

Kiekvieną kartą, kai laistysite augalus ar kai lis lietus, komposte esančios maistinės medžiagos nutekės iki šaknų. Tai – puikus būdas tręšti augalus lėtai ir tolygiai!

Skystos komposto trąšos

REKLAMA

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – iš komposto galite sukurti gana netikėtas, bet tikrai efektyvias trąšas – komposto arbatą!

REKLAMA

Pasigaminti skystas komposto trąšas yra labai paprasta, tačiau jos augalams suteiks daugiau energijos. Norėdami paruošti šias trąšas, tiesiog pamirkykite kompostą vandenyje!

Gautas skystis sugeria didžiąją dalį komposte esančių maistinių medžiagų. Taip paruoštas kompostas gali būti naudojamas augalams laistyti ir tręšti. Tai suteikia augalams didžiulį energijos užtaisą.

REKLAMA

Kitaip nei daugelis sintetinių trąšų, komposto arbata nenudegins jūsų augalų. Tai yra visiškai natūralios trąšos, todėl jas galite drąsiai naudoti visoms sode auginamoms daržovėms.

Kai nukošite skystas komposto trąšas, likučius galima grąžinti į komposto krūvą. Taip sunaudosite gerokai mažiau komposto, o jūsų puoselėjami augalai bus tinkamai aprūpinti energija.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].