Žodžių galia: 4 žodžiai, kurie gali mus paveikti tiek teigiamai, tiek neigiamai

Žodžiuose slypi didžiulė galia. Ir tik nuo mūsų priklauso, kaip ją panaudosime. Retai susimąstome, kaip žodžiai gali mus paveikti. O dar rečiau pastebime, kad tas pats žodis gali turėti dvigubą efektą priklausomai nuo situacijos. Kokie 4 žodžiai yra ypač pavojingi šiuo atžvilgiu?

Visada

Šis žodis gali pastatyti didingas pilis ir akimirksniu sunaikinti jas. Žodis „visada“ gali įkvėpti, kai yra vartojamas teigiamuose posakiuose. Toks paprastas sakinys kaip „Aš visada tobulėju kaip žmogus“ įkvėps ir padės labiau patikėti savimi.

Tačiau šis žodis gali būti vartojamas ir neigiamai. Tada jis ne tik atima tikėjimą savimi, bet ir paskatina kitus blogai galvoti apie mus. Pvz., frazė „Aš visada viską sugadinu“. Kurį „visada“ pasirinksite priklauso tik nuo jūsų. Vartokite šį žodį atsargiai. Lai jis jus stiprina, o ne naikina.

Bet

Šis paprastas, vos trijų raidžių žodis gali priversti žmogų jausti baisų nerimą ir suabejoti savimi. Jis automatiškai pasėja abejonės sėklą jūsų ar tų, su kuriais kalbatės, galvoje. Pvz., „Aš tave myliu, bet…“

Žodelis „bet“ gali panaikinti viską, ką sakėte prieš tai. Be to, po jo dažnai eina neigiama frazė, sugriaunanti teigiamą sakinio pradžią. Vis dėlto „bet“ gali būti vartojamas ir teigiamai. Pvz., „Aš nemoku atlikti man paskirtos užduoties, bet galiu paprašyti pagalbos“. Venkime „bet“ vartoti neigiamai, bet įterpkime jį, kai reikia suteikti sau drąsos.

Tu

„Tu“ neretai įgyja menkinantį atspalvį, nes būtent taip kreipiamės į už mus padėtimi žemesnius žmones. Nuolat kartojamas „tu“, pvz., „tu nemoki“, „tu suklydai“, „tu toks ir anoks“, gali pakirpti sparnus.

Tačiau šis žodis taip pat geba kurti stebuklus. Pvz., „Tu šiandien puikiai atlikai savo darbą“ žmogų įkvėps. Jis taip pat griauna sienas ir kuria tiltus tarp žmonių.

Niekada

Neįtikėtina, kaip vienas žodis gali žmogui suteikti gilų beviltiškumo ir visapusišką saugumo jausmą. „Niekada“ toks ir yra. „Tau niekada nepavyks“ gali žmogų sužlugdyti, o „tu niekada nebūsi vienas“ jį paguosti. Prieš ištardami „niekada“, pagalvokime, kuria prasme jį vartosime.

Tikriausiai įsitikinote žodžių galia. Panaudokite ją savo naudai. Sustiprinkite pasitikėjimą savimi ir suteikite sau sparnus.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].