Nėra nieko blogo save gerbti ir apdovanoti už tam tikrus nuopelnus.

Geras ryšys su savimi yra raktas į sėkmingą bendravimą su kitais žmonėmis. Tačiau yra žmonių, kuriems to nepakanka. 

Jie laiko save geriausiais ir vis nori girdėti pagirimus iš kitų. Kaip suprasti, kad jau peržengi ribas ir tampi tikru savimyla?

Kas yra narcisizmas? 

Tai yra charakterio bruožas, kai žmogus nešališkai vertina save ir savo pasiekimus, jį apėmusi manija ir meilė sau.

Šis terminas kilo iš graikų mito apie jaunuolį Narcisą, kuris mėgo grožėtis savo grožiu ir įsimylėjo save, už ką buvo nubaustas. 

Be to, narcisizmo bruožų apraiškas galima aptikti tokiuose garsiuose literatūriniuose personažuose kaip Dorianas Grėjus arba Sieguolės pamotė. 

Psichologai priskiria narcisizmą asmenybės sutrikimams, o buvęs FTB agentas Džo Navaras parašė knygą, kurioje apibūdino narcisizmą kaip psichopatams būdingą ligą. 

Tiesą sakant, narcisizmas mažai susijęs su įprastu aukštu intelektu ir savigarba, tad svarbu jį laiku atpažinti ir kovoti su savimi.

7 narcizų nuodėmės

1. Gėda – tai žodis, kurio nėra tokių žmonių žodynas. Jie nieko nesigėdija ir atsiprašymo iš jų sulaukti neįmanoma.

2. Pasididžiavimas. Šie žmonės visada ir visur geriausi. Deja, tik savo galvoje. Jie didžiuojasi savo įsivaizduojamais pasiekimais ir priskiria sau viso pasaulio nuopelnus.

3. Arogancija. Asmuo, turintis šį sutrikimą, visada pasinaudos galimybe išaukštinti save, pažemindamas ar įžeisdamas kitą.

4. Pavydas. Savimylos negali ramiai stebėti sėkmingesnį už juos asmenį. Net nepažinodami tų žmonių, jaučia jiems pavydą.

5. Manipuliavimas. Pasitikintys savimi žmonės mėgsta vadovauti. Jei jų neklausysite, galite susilaukti problemų.

6. Savimylos neleis peržengti jų komforto zonos, bet su malonumu peržengs jūsiškę.

7. Egocentrizmas. Žinoma, galite bendrauti su narcizais. Bet tik apie jį, jo patirtį ir pasiekimus. Jūs tokiam žmogui neįdomus.

Narcisizmo testas

Kiek sutinkate su teiginiu „Aš esu savimyla“? Stenkitės atsakyti kuo nuoširdžiau ir sąžiningiau. Įvertinkite savo atsakymą skalėje nuo 1 (netiesa) iki 7 (tiesa).

Jei visiškai sutinkate su šiuo teiginiu, tuomet jūs esate pats tikriausias narcizas!

Pagal  Ohajaus universiteto mokslinius tyrimus žmonės, pripažįstantys savo narcisizmą, yra tikri savimylos ir nemato tame nieko blogo.

Stenkitės nebūti šališki ir būkite geresni sau ir kitiems. 

Narcisizmas yra problema ir nebijokite jos spręsti.

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].