Ir vėl grįžtame prie matematikos uždavinių. Gana naudinga 10 minučių pailsėti nuo monotoniško darbo ir pabandyti iš naujo perkrauti smegenis. Kas gali tai padaryti geriau, jei ne pora sunkių užduočių!

Patraukite savo reikalus į šoną, pasiimkite popieriaus lapą ir rašiklį, laikas vėl išjudinti smegenis.

1.Turite sužinoti studento pirktų knygų vertę. Yra žinoma, kad jei iš visų išlaidų atimsite pirmosios knygos kainą, gausite 84 eurus. Jei atimsite antrosios kainą, gausite 80, trečiąją – 76, o ketvirtąją – 72.

2. Ir dar viena užduotis su knygomis. Pavelas perskaitė lygiai 2/3 knygos ir suskaičiavęs puslapius sužinojo, kad perskaityta dalis buvo 90 puslapių ilgesnė už neperskaitytą. Kiek knygoje iš viso yra puslapių?

3. Žaltys Goryničius turi 3 galvas ir 3 uodegas. Ilja Muromietis vienu stebuklingo kardo smūgiu gali nukirsti vieną arba dvi galvas, ir tuo pačiu metu vieną arba dvi uodegas. Jei jis nukirs vieną uodegą, išaugs 2 naujos uodegos. Jei jis nukapos 2 uodegas, tada 1 galva ataugs. Jei nupjaus vieną galvą, tada išaugs viena nauja galva. Tik jei nukirsi dvi galvas, tada niekas neataugs. Žaltys miršta tik tuo atveju, jei neturi nei vienos galvos, nei vienos uodegos, ir tuo metu niekas neturi ataugti. Kaip Ilja gali laimėti, jei kardu gali atlikti tik devynis smūgius?

4. Ir labai paprasta užduotis pabaigai. Jums tereikia išspręsti užduotį pagal šį pavyzdį.

Atsakymai

  1. Jūs galite sužinoti sumokėtą sumą už visas knygas. Norėdami tai padaryti, pakanka (84 + 80 + 76 + 72) / 3 = 312/3 = 104 eurai. Tuomet pirmoji knyga kainuos 104 – 84 = 20 eurų. Antrosios knygos kaina 104 – 80 = 24 eurai. Trečioji knyga kainuos 104 – 76 = 28 eurai. O už brangiausią knygą studentas turės sumokėti 104 – 72 = 32 eurus.

2. Jei 2/3 knygos yra lygiai 90 puslapių daugiau nei likę 1/3 knygos, tai 1/3 knygos taip pat yra lygus būtent 90 puslapių. Ir jei taip, tada bendras knygos puslapių skaičius yra 90 * 3 = 270.

3. Pirmiausia reikia nupjauti 3 kartus po vieną uodegą, tada 3 kartus po dvi uodegas ir galiausiai 3 kartus po dvi galvas.

4. Pirmiausia sužinokite kepurės vertę, 30/3 = 10. Toliau skaičiuojant, sužinokite kumštinių pirštinių vertę. (18 – 10) / 2 = 4. Ir viena kumštinė lygi 2. Trečiame pavyzdyje randame kojinių vertę. Norėdami tai padaryti, 4 – 2 = 2, o viena kojinė yra 1. Paskutinis pavyzdys nurodo taip: 1 + 10 * 2 = 21.

Ar pavyko įveikti šias užduotis?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].