Sužinokite, kokios dovanos gali įžeisti užsieniečius

Šiandien manoma, kad blogai dovanoti vyrui kojines ar apatines kelnaites, o moteriai – vonios priemonių rinkinį su šampūnu, dušo žele ir plaukų kondicionieriumi. Tokie neišsakyti tabu egzistuoja beveik visose šalyse ir yra susiję su visiškai paprastais dalykais. Pavyzdžiui, Airijoje geriau nedovanoti megzto megztinio, o Sicilijoje – katės skulptūrėlės. Galbūt jūs gyvenate vienoje iš šalių, apie kurią bus kalbama toliau, ir nelabai sutinkate su tuo, kas parašyta? Taip irgi gali būti, nes papročiai keičiasi priklausomai nuo regiono. Išsiaiškinome, kokios dovanos Europos šalyse dažniausiai laikomos netinkamomis ar net bauginančiomis. Jei jūsų šalyje yra ir kitų tabu dovanų, paaiškinkite, kodėl jos tokiomis laikomos.

1. Prancūzija

Manoma, kad prancūzėms neturėtumėte duoti chrizantemų, raudonų rožių ar kvepalų. Jei visame pasaulyje kvepalai laikomi įprasta Kalėdų ar Naujųjų metų dovana, Prancūzijoje juos gali dovanoti tik vyras ar vaikinas.

Raudonos rožės rodo romantiškus žmonių santykius, o chrizantemų puokštė yra gedulo simbolis: šias gėles dažnai galima pamatyti Prancūzijoje kapinėse. Prancūzai graikinius riešutus laiko nelaimės simboliu, todėl nedėkite jų ant savo dovanos. Jei buvote pakviestas į svečius, nesineškite vyno su savimi, jo pasirinkimas yra savininkų privilegija.

2. Vokietija

Vokietėms tikrai nepatiks tokia dovana, kaip vonios reikmenys, taip pat yra bloga mintis vokiečiams dovanoti tualeto reikmenis bei drabužius, nes tai yra laikoma intymiais dalykais. Vestuvėse nėra įprasta dovanoti smailius daiktus, tokius kaip skėtis ar žirklės – tai laikoma blogu ženklu. Negalima dovanoti pinigų nuotakai ir jaunikiui, nebent esate šeimos narys, kitaip tai bus suvokta kaip blogo skonio ženklas ar finansinio nestabilumo užuomina.

3. Italija

Mums atrodo, kad miela sagė yra puiki dovana merginai. Italai turi kitokią nuomonę: sagės ir nosinės laikomos laidotuvių atributu, todėl tikrai neverta jų dovanoti. Jei norite pradžiuginti italus, dovanokite jiems gėles, venkite ne tik skaičiaus 13, bet ir 17: jis taip pat laikomas blogu.

Dovanų nerekomenduojama vynioti į purpurinį popierių, nes italams ši spalva simbolizuoja nesėkmę. Sicilijoje yra tabu dovanoti kačių skulptūrėles. Tiems, kurie jas gauna, jos išpranašauja staigią mirtį.

dovanos

4. Ispanija

Ispanams gėlės nėra laikomos universalia dovana, jos dovanojamos tik ypatingomis progomis. Be to, gėlių dovanojimo etikete yra daugybė tradicijų: jūs negalite dovanoti 13 gėlių puokštės. Geriau atsisakykite jurginų ir baltųjų lelijų, nes šios gėlės stipriai siejamos su laidotuvėmis.

5. Nyderlandai

Olandai nemėgsta jaustis įpareigoti, todėl verslo partneriai jiems neturėtų nieko dovanoti. Draugams dovanojami maži, ta proga tinkantys suvenyrai. Didelė dėžutė su prabangiu kaspinu olandą privers pasijausti nepatogiai. Nereikėtų įteikti dovanos mėlynoje dėžutėje: ši spalva laikoma meilės spalva, todėl galite likti ne taip suprastas.

6. Anglija

Jei norite anglams dovanoti kaklaraištį, rinkitės bet kurį kitokį, tik ne dryžuotą. Anksčiau dryžuoti kaklaraiščiai būdavo nešiojami išėjus į pensiją. Dryžuotas kaklaraištis taip pat gali reikšti priklausymą tam tikrai švietimo įstaigai, todėl tokia dovana tikrai sukels sumišimą.

Tik tėvai gali dovanoti brangias dovanas savo vaikams. Kitais atvejais prabangi dovana bus laikoma nepriimtina. Nerekomenduojama dovanoti muilo ir drabužių, nes tai yra per daug intymūs daiktai.

7. Graikija

Pagrindiniai „dovanų“ tabu graikams yra žirklės, peiliai ir kvepalai. Remiantis vietiniais prietarais, kvepalai gali sugadinti bet kokius santykius. Jei vis tiek graikui padovanojote kvepalus, jis jums duos mažo nominalo monetą, kad prietaras neveiktų.

8. Čekija

Čekai buvo pripažinti praktiškiausiais tarp europiečių dovanų srityje: manoma, kad jiems priimtina dovanoti ir apatinius drabužius, ir kojines, kosmetikos rinkinius ir kt. Nėra jokių specialių apribojimų dovanoms, tačiau tikrai neturėtumėte rinktis kalijų – čekams šios gėlės yra susijusios su gedulu. Kitas įspėjimas: Čekijoje įprasta pirmiausia atsisakyti dovanos ir ją priimti tik po to, kai dovanotojas to reikalauja.

9. Kroatija

Jei turite draugą iš Kroatijos, nieko jam nedovanokite su nacionalinio herbo simboliu ar raudonai baltu atspaudu, nes šis elementas yra ant šalies herbo. Šis spaudinys dažnai suvokiamas kaip ekstremistų organizacijos simbolis.

10. Airija

Nedovanokite draugui iš Airijos veidrodžio, kad ir koks gražus jis jums atrodytų. Vietos legendos teigia, kad tai yra langas į kitą pasaulį. Ir nors prietarai šiais laikais prarado savo galią, veidrodis vis dar laikomas bloga dovana.

Airis nebus labai patenkintas gavęs jūsų pačių padarytą dovaną, ypač ką nors megzto: šaliką, megztinį ar kojines. Daugumoje šeimų yra kažkas, kas žino, kaip megzti, todėl airiai tokių dovanų gauna sočiai dar vaikystėje. Virtuviniams rankšluosčiams kaip dovanai taip pat taikomas nerašytas draudimas.

dovanos

11. Šveicarija

Jei šveicaras pirštines gaus kaip dovaną, jis nedelsdamas jas grąžins dovanotojui. Priešingu atveju abiejų laukia nesėkmė. Trys raudonos rožės simbolizuoja aistringus jausmus, todėl galite jas dovanoti tik savo mylimajam. Visiems kitiems gali būti įteiktas bet kuris kitas šių gėlių skaičius.

12. Švedija

Vyras iš Švedijos niekada neduos savo mylimajai šilkinės nosinės, kitaip moteris pamažu „ištrins“ savo meilę jam. Muilas taip pat yra bloga dovana: švedai mano, kad tai gali nuplauti draugystę.

13. Lenkija

Lenkijoje žmonės stengiasi vengti batų kaip šventinės dovanos: nauja batų pora suvokiama kaip atsiskyrimo simbolis, tai yra, kad žmogus mirs nuo to, kas pristatė dovaną. Laikrodžiai taip pat laikomi dviprasmiška dovana. Jei daugelyje šalių pensininkams dovanojamas auksinis laikrodis, tai Lenkijoje tai reiškia draugystės ar nelaimės pabaigą. Abiem atvejais prietarą galima apgauti dovanotojui sumokėjus šiek tiek pinigų.

O kokios dovanos jūs tikrai nenorėtumėte gauti ir kodėl?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].