Suomiškas vaikų mokymo metodas. Kuo jis ypatingas?

Galime pasakyti, kad Suomijos moksleiviams pasisekė su mokymo sistema: skirtingai nei kiti jų bendraamžiai, jie mažiau laiko praleidžia mokydamiesi ir darydami namų darbus. Beje, nesiskundžia ir jų tėvai: šalyje yra nemokamas mokyklinis ugdymas. Visus finansinius klausimus sprendžia valstybė, tačiau tai palyginti nedidelės investicijos.

mokymo

Kaip jie tai daro? Išsilavinimas Suomijoje skiriasi nuo pasaulyje esančių bendraamžių. Jie taiko 7 pagrindinius vidurinio ugdymo principus. Dešimta klasė yra papildoma, egzistuojanti tik siekiant pagerinti senas žinias ir sutvirtinti išmoktą medžiagą. Bet pakalbėkime apie viską iš eilės.

ŠIUOLAIKINĖS MOKYMO TECHNOLOGIJOS

Suomijos aukštoji mokykla palaipsniui moko studentą. Jei vaikas nori pasiekti maksimalų lygį, jis pasirenka „Lukio“ – Suomijos bendrojo lavinimo mokyklos paskutinį etapą su galimybe ateityje įgyti aukštąjį profesinį ar akademinį išsilavinimą.

Kaip minėta aukščiau, Suomijos mokykla remiasi 7 pagrindiniais principais. Pakalbėkime apie juos išsamiau.

Lygybė

Suomijos švietimo sistemoje visi yra lygūs: mokykla, tėvai, studentai, mokytojai, suaugusiųjų ir vaikų teisės.

Visoje šalyje mokyklos gauna proporcingą finansavimą, neatsižvelgiant į vietą. Taigi juose dedama ta pati įranga, o mokyklos turi lygias galimybes. Tėvams nereikia savo vaikų vežti toli, nes bet kuri kaimynystėje esanti mokykla yra tokia pati gera, kaip ir didmiesčiuose.

Neįmanoma dominuoti vienai prieš kitą. Tiek matematika, tiek kūno vyksta taip pat. Išimtis daroma, išskyrus gabius vaikus, kurie gilinasi į piešimą, muziką ir sportą.

mokymo

Tėvų statusas neturi įtakos vaiko ugdymo procesui, o klausimynai apie tėvų darbo vietą yra draudžiami. Vaikai taip pat turi lygias galimybes klasėje, nesvarbu, ar jie genijai, ar atsilikę. Suomiai stengiasi kuo labiau integruoti jaunus žmones į visuomenę, nepaisant jų sugebėjimų.

Mokytojo statusas taip pat yra vienas. Mokytojas yra asmuo, dėstantis savo dalyką. Ne daugiau, ne mažiau. Jei mokytojas iš vaiko reikalauja daugiau, atvirkščiai, nepakankamai įvertina jo pasiekimus, sutartis su juo nutraukiama akimirksniu. Santykiai yra išskirtinai profesinio pobūdžio, kaip ir darbe.

Mokiniai taip pat jokiu būdu negali įžeisti mokytojo. Priešingu atveju jų tėvai sumokės nemažą baudą. Suomijos mokykla vienodai atsižvelgia į mokytojų ir mokinių teises. Maksimali lygybė visiems.

Viskas nemokamai

Mokyklos Suomijoje suteikia nemokamą maitinimą (mokyklinių pietų) užklasinę veiklą (ekskursijos, muziejai) Transportas (mokyklinis autobusas pirmyn ir atgal), jei studentas gyvena apie 2 km nuo mokyklos. Be to, knygos, raštinės reikmenys ir studijų įranga (planšetiniai kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai) yra nemokami.

mokymo

O kas įdomiausia, bet kokie tėvų mokesčiai ir dovanos mokytojams yra draudžiami.

Individualus požiūris

Kiekvienam studentui taikomas individualus požiūris. Jei mokinys nesusitvarko, užduotį jis pasirenka lengvesnę, jei, priešingai, mokytojas siūlo užduotį „su žvaigždute“. Dažnai atsitinka, kad toje pačioje klasėje mokiniai daro visiškai kitokias užduotis.

Taip pat mokytojai po pamokų palaiko atsiliekančius mokinius, vykdydami užklasinę veiklą. Tai taip pat atliekama nemokamai. Beje, mokytojo atlyginimas yra 5 tūkstančiai eurų.

Praktinė pusė

Vienintelis privalomas testas Suomijos mokykloje yra testas vidurinės mokyklos pabaigoje. Tuo pat metu suomiai visai nesijaudina dėl jo rezultatų. Kontroliniai, testai ir kiti diktantai iš viso neatliekami.

mokymo

Suomiai mokosi to, ko reikia čia ir dabar: jokių logaritmų ar pažangios fizikos. Bet vaikai puikiai žino, kaip apskaičiuoti nuolaidų procentą parduotuvėje, naudotis internetu pasitikinčio vartotojo lygiu, žino, kaip susikurti portfolio, svetainę ir kaip naudotis banko kortele.

Pasitikėjimas

Pasitikėjimas reiškia studentų ir mokytojų ryšį. Mokytojas nėra reikalingas atliekant įvairius lyderystės patikrinimus ar mokymo programą. Mokytojas naudoja mokymo metodą, kurį laiko tinkamiausiu. Visi mokytojai pasirašo sutartį su mokykla tik vieneriems mokslo metams su galimybe ją pratęsti. Taigi jie pasirenka tik geriausius būdus savo mokymui.

Pasitikėjimo politika taikoma ir studentams. Niekas nepastebi pravaikštų, ir jei vaikas skaito knygą, vadinasi jam to reikia. Vienaip ar kitaip, tai taip pat yra mokymasis, laikas praeina ne veltui.

Savanoriškumas

Ne visi yra genijai, visų profesijų atstovai nusipelno gerų santykių. Jei mokytojas mato, kad vaikas nesupranta ar nenori suprasti tos ar kitos disciplinos, jis atitinkamai reaguoja. Jis nemeta blogų ženklų, o tiesiog išsiaiškina, kuris objektas jam sekasi geriausiai, ir nukreipia ten visą vaiko energiją.

mokymo

Taigi, mokinio elgesys klasėje nepablogėja, nes jam tikrai įdomu mokytis. Ir kadangi šalyje nėra geresnių ar blogesnių profesijų, niekas jų nesmerkia. Kaip paskutinę išeitį jie palieka antrus metus, kurių visuomenė taip pat niekaip nesmerkia.

Studijų prasmė yra savarankiškumas.

Visa informacija, kurią pateikia mokytojai, jau yra vadovėliuose. Mokykloje stengiamasi išmokyti vaikus būti savarankiškais ir naudingais visuomenės nariais, bendrauti su bendraamžiais ir mokytojais, taip pat suprasti savo laiko gyvenimo pagrindus.

Be to, mokytojai nori, kad mokiniai galėtų naudotis knygomis, internetu ir kitais šaltiniais. Ugdymas vyksta tose pačiose mokyklose pagal tuos pačius pagrindinius principus, tačiau vaikų mokymo metodai gali būti skirtingi.

Suomiai mano, kad šis mokyklinės medžiagos pateikimo būdas yra pats teisingiausias. Vaikai ir tėvai nėra veikiami nereikalingo streso ir niekas nespaudžia mokytojų. Sistema geba susidoroti su probleminiais vaikais.

mokymo

Remiantis gerbiamos organizacijos PISA atliktais tarptautiniais tyrimais, Suomijos studentai parodė aukščiausią žinių lygį pasaulyje. Jie taip pat pripažinti daugiausiai skaitančiais planetos vaikais ir užima 2 vietą gamtos mokslų ir 5 vietą matematikos srityje. Su tuo mes juos sveikiname!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].