Aš visiškai palaikau sveiką feminizmą, o taip vadinamosios „trečiosios bangos“ feministės taip perlenkė lazdą, kad savo elgesiu sukėlė visiškai priešingą reakciją, siedamos save su isteriškomis nepatenkintomis moterimis, nors faktiškai pati ideologija turėtų nešti vien tik gėrį, pagardintą abipuse lyčių lygybe.

Nė viena iš šių bepročių niekada nebuvo atsidūrusi tokioje situacijoje, kad ją iš tikrųjų būtų galėję nužudyti vien dėl to, kad ji yra moteris.

Feministės rengia keistas akcijas ir išsišokimus vien dėl ažiotažo, o ne dėl gero tikslo. Brangieji, neapsigaukite provokacijomis!

Šiuolaikiniame pasaulyje moterys turi tiek daug problemų, kad klausantis feminisčių pasakojimų apie tai, kaip jos gerai jaučiasi savo vibratorių kompanijoje, o visi vyrai yra ožiai, yra gėda ir bjauru!

Žinoma, svarbu ir būtina atkreipti dėmesį į nelygybės problemas, nes mūsų, atrodo, civilizuotame ir išsivysčiusiame pasaulyje vis dar yra šalių, kuriose moterys iš principo nelaikomos lygiaverčiais žmonėmis. Pavyzdžiui, moterų nužudymas Gvatemaloje net nėra laikomas nusikaltimu.

Taigi, ką mes pradėjome pamiršti?

Afganistanas

Viena pirmųjų šalių, esančių šiame „nelygiame“ sąraše. Su moterimi čia elgiamasi kaip su daiktu, o kaltas dėl to yra talibano režimas, kuris kaip virusas perėmė šią šalį dar 1994 metais.

Moteriai čia tikrai atimtos pagrindinės fizinės teisės. Šeimos dažnai moka skolas savo dukterimis, kurios jaunystėje parduodamos į „vergiją“ (visais frontais), nors oficialiai vaikų santuoka čia yra draudžiama, bet kas dėl to ims aiškintis?

Vidutiniškai moterys Afganistane gyvena tik iki 44 metų. Jos yra arba mušamos, arba prievartaujamos, arba joms neteikiama jokia medicininė pagalba. Taigi, pavyzdžiui, gimdymo metu niekas nekreips dėmesio į būsimą jauną motiną, nes reprodukcinės medicinos lygis čia toks žemas, kad šalyje dominuoja natūralioji atranka. Dažnai moterys miršta gimdydamos arba prieš tai, į kapus nusivesdamos ir savo dar negimusius kūdikius.

Indija

Indija eina iškart po Afganistano ir bando neatsilikti… Ši šalis yra pirmoje vietoje išžagintų moterų skaičiumi šioje šalyje. Pagal statistiką, išžaginimai čia įvyksta kas 22 minutes.

Be to, čia paplitusi seksualinė vergovė, o kartu su ja – ir ŽIV infekcija.

Bet ar žinote, kokią teisę jos vis dar turi? Teisę į darbą! Indijos moterys dirba 20 valandų per dieną, tačiau joms mokama perpus mažiau pinigų nei vyrams, vien todėl, kad jos nėra lygiomis teisėmis su vyrais. Beje, moterys čia apskritai yra papildomos išlaidos, todėl visi indai svajoja apie sūnus.

Anksčiau gimusios mergaitės būdavo išvežamos į džiungles arba paskandinamos, o po ultragarsinės diagnostikos atsiradimo, moterys pradėjo selektyviai darytis abortus. Iki šiol kasmet nutraukiama daugiau nei 700 tūkstančių moteriškų embrionų gyvybių.

Somalis

Baisi šalis, kurioje geriausia niekada negimti mergaite. Ten išprievartaujami net 4–11 metų vaikai! Klestinti pedofilija jokiu būdu nėra baudžiama. Remiantis statistika, išprievartaujama 95% mergaičių, tai yra beveik visos!

Taip pat praktikuojamas faraono apipjaustymas. Tiesiog susiraskite daugiau informacijos apie tai, nes aš nenoriu apie tai rašyti, bet tai egzistuoja ir vyksta kiekvieną dieną!

Saudo Arabija

Viskas čia ir taip aišku, tiesa?

Hidžabai, juodos akys ir visiška gatvėje sutinkamos moters tyla. Gerai, kad joms nėra uždrausta vaikščioti, bet jos vis tiek negali laisvai judėti. Tik – lydimos savo vyrų. Be to, joms visoms draudžiama vairuoti automobilį ar net priartėti prie transporto priemonių.

Nuo 2011 metų religinė policija ėmė reikalauti, kad moterys taip pat užsimerktų, motyvuodamos tuo, kad kartais jos gali būti per daug „seksualios“.

Pakistanas

Moterys šioje šalyje taip pat ištveria smurtą. Už nusikaltimą jos dažnai žudomos, o pakistaniečiams  tai yra absoliučiai normalu.

Čadas

Čia moterys susituokia sulaukusios 10 metų ir vykdo visas vyriškas užgaidas.

Smurtas šioje šalyje kasdien nužudo 2 moteris. Visi taip įprato prie to, kas vyksta, kad laiko tai norma. Todėl moterys net neįsivaizduoja, kad gyvenimas gali būti visiškai kitoks.

Jos yra išprievartaujamos, žudomos, kankinamos už bausmę ar tiesiog dėl savo malonumo, o tironams už tai niekas negresia.

Apskritai, tai yra taip seniai ir atrodo, kad visi jau priprato, o moterys, gyvenančios šioje baisioje vietoje, net neįsivaizduoja, kad gali būti kitaip. Joms atrodo, kad viskas yra tvarkoje ir visas likęs pasaulis gyvena pagal šiuos griežtus nežmoniškus įstatymus.

Ar vis dar norite skųstis, kad koks nors vyras neužleido jums vietos autobuse?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].