Portalas į praeitį: Scarlett O’Hara amžininko šeima apleido namą su visais savo turtais

REKLAMA

Pasižvalgyti po apleistus pastatus visada yra įdomu. Tai – tarsi žvilgsnis į praeitį. Ar norėtumėte pažvelgti į tuos laikus, kai gyveno legendinio romano herojė?

Didelis pramoninio turizmo gerbėjas iš Niujorko Brianas Sansivero savo tinklaraštyje pasidalijo atradimu – apleisto namo Virdžinijoje, kuris kadaise priklausė konfederacijos armijos pulkininkui, nuotraukomis. Šis dvaras buvo puikiai išlaikytas beveik 200 metų – istorikai mano, kad jis buvo pastatytas 1853–1856 m.

Name yra 14 kambarių, juose viskas beveik taip, kaip buvo tada, kai čia gyveno namo šeimininkai. Dėl neaiškios priežasties dvaro šeimininkai jį paliko su visu turiniu – baldais, virtuvės reikmenimis ir net kai kuriais asmeniniais daiktais, tarp kurių buvo nuotraukos ir dokumentai.

REKLAMA

Apie namo istoriją žinoma nedaug – tik tiek, kad jo savininkas, konfederacijos kariuomenės pulkininkas, pilietinio karo metais tarnavo 41-ajame milicijos padalinyje. XX amžiaus 60-aisiais jo palikuonys dvarą atnaujino, įrengdami namus pagal to meto madą. Namo interjeras yra skirtingų laikų kryžkelėje, jame yra daug dalykų iš skirtingų epochų, todėl pasižvalgyti po šiuos namus yra dar įdomiau.

Sofa, aptraukta aksomu, yra geros būklės – savo klestėjimo laikais ji turėjo būti labai graži.

REKLAMA

Koridoriuje yra elegantiškas aukštas veidrodis su lentyna. Po nedidelio restauravimo jis vis dar gali būti naudojamas pagal paskirtį.

REKLAMA

Elegantiškas Viktorijos laikų tualetinis staliukas iki šiol išlaiko prisiminimus apie laikus, kai šie namai išgyveno savo aukso amžių. Savininkas ant jo paliko knygas, atvirukus ir keletą laiškų.

REKLAMA

Dėl drėgmės tapetai pradėjo luptis. Šis kambarys kažkada buvo pagrindinis miegamasis.

REKLAMA

Senovinis pianinas vis dar veikia. Šis instrumentas yra kiekvieno kolekcininko svajonė, nes tokie pianinai nebegaminami.

REKLAMA

Šeima kažkada susirinko šioje svetainėje išgerti puodelį arbatos. Karinė uniforma ant kėdės vis dar laukia savininko.

REKLAMA

Štai – kitas miegamasis. Gamta daro savo. Gebenė nesiskundžia šio namo sąlygomis.

REKLAMA

Iš stalčiaus išlindęs korsetas – duoklė praėjusios eros madai.

REKLAMA

Tai – nuotrauka iš Antrojo pasaulinio karo.

REKLAMA

Namuose liko daug asmeninių nuotraukų. Ekspertai mano, kad dauguma jų buvo padarytos 1850–1910 m. Įdomu, kodėl šeimininkai jų nepasiėmė?

REKLAMA

Vaistai vis dar laikomi spintelėje ant vonios sienos.

REKLAMA

Panašu, kad čia kažko buvo ieškoma. Čia gausu senų bukletų, bilietų ir laiškų.

REKLAMA

Štai ir 60-ųjų naujovės. Visų pirma, tai – televizija, kurios Scarlett O’Hara laikais negalėjo būti.

REKLAMA

Virtuvė taip pat buvo atnaujinta praėjusio amžiaus viduryje. Čia taip pat viskas liko nepaliesta, tik dažai ir tinkas neatlaikė laiko įtakos.

Ar norėtumėte apžiūrėti apleistus pastatus?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].