Perlai ir papuošalai su jais. Ką būtina žinoti kiekvienam?

Perlo kilmė nėra tokia svarbi, svarbu tik tai, kokias savybes jis turi. Šiuolaikinėje juvelyrikos rinkoje gėlo vandens ir jūros perlai nėra dalijami, jie atkreipia dėmesį tik į karoliukų spalvą ir formą. Ryškesnius perlus galima dažyti. Dažyti perlai yra trapūs, deja, tai trumpalaikis grožis.

Jokiu būdu neplaukite perlų muiluotu vandeniu. Delikačius papuošalus galite nušluostyti tik aksominiu audiniu.

Perlų papuošalus labai lengva subraižyti ir sulaužyti, todėl turėtumėte juos laikyti atskiroje dėžutėje ir tiesiogine prasme nupūsti dulkių daleles iš mėgstamų aksesuarų.

Mano asmeninis pastebėjimas: jei perlas ilgą laiką guli dėžutėje, jis praranda blizgesį. Ir jei jūs dėvite, perlas pradeda švytėti!

Praėjusį savaitgalį nuvykau į kaimą, iš kur buvo kilę mano mamos artimieji. Taip atsitiko, kad paveldėjau savo prosenelės namą. Senas, bet toks jaukus, kiekvienas kambarys jame man yra malonių vaikystės prisiminimų šaltinis.

Ten atvažiavome su mama: daug kalbėjomės, namuose taip pat tvarkėme reikalus. Ir ten vienoje iš lentynų galiniame kambaryje prie įėjimo į palėpę radome dėžutę su stebėtinai gražiais perlų papuošalais.

Perlai

Prisimenu, kaip mano močiutė pasakojo, kad tokius papuošalus demonstravo ne tik didikų dvarų ponios, bet ir valstietės. Papuošalai buvo gaminami iš perlų, suknelės buvo išsiuvinėtos perlais, o skrybėlaitės ir šaliai buvo papuošti šimtais karoliukų. Labai gražu! Bet tada perlai kažkur dingo iš mūsų upių…

Šiandien kalbėsime apie perlų nykimo priežastis. Taip pat mes, paruošėme jums perlų papuošalų pasirinkimą, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį šią vasarą. Moteriškumo amuletas, elegancijos ir gero skonio ženklas!

PERLŲ PAPUOŠALAI

Per 200 metų perlai buvo iškasti beveik visose šiaurinėse upėse, kur jų buvo gausu. Perlai buvo rasti Amūro ir Dnepro baseinuose, Volgos intakuose, net kai kuriuose ežeruose. Dvigeldis moliuskas, iš kurio gaminamas tas pats upės perlas, buvo rastas beveik visur…

Perlai

Šiaurės upių perlai buvo neįprastai gražūs. Jie turėjo tinkamą formą, grynumą, švelnų blizgesį, spalvą nuo sniego baltumo iki juodo su plieno atspalviu. Ir buvo vertinami labai aukštai. Užsienio šaltiniuose yra nuorodų, kad net vargingiausios moterys iš kaimų turėjo keletą natūralių perlų vėrinių. Na, o aukštesnių klasių moterys tiesiogine prasme buvo apipiltos perlais.

Ne visi moliuskai sudaro perlus. Europinio perlo apvalkalas yra 10–12 centimetrų ilgio. Įdomu tai, kad perlinės midijos gyvena 210–250 metų. Tačiau gamtoje jų liko labai nedaug!

Perlai buvo renkami nuo liepos pradžios iki rugsėjo vidurio, kai šiaurinės upės tapdavo mažesnės, o vanduo tapo skaidresnis.

Perlai

Yra duomenų, kad šiaurinėse Europose valstybėse ištisus šimtmečius buvo išgaunami upių perlai. Pakanka pasakyti, kad herbas, kurį 1788 m. Kotryna Didžioji suteikė Karelijos miestui Kem, apima perlų vainiką ant mėlyno (vandens) lauko, o Rusijos perlų eksportas į užsienį 1860 m. Buvo įvertintas 182 tūkst. Rublių. Tuo metu daug pinigų (apie milijardą dabartinėmis kainomis).

Tačiau antroje XIX a. Pusėje katastrofiškai sumažėjo išgautų perlų skaičius, o perlų kolekcija tapo atskirų žmonių nuosavybe. Šis procesas prasidėjo daug anksčiau, tačiau pasirodė ne taip paprasta atsakyti į klausimą, kodėl dingo kai kurių valstybių perlai.

Dabar mokslininkai ir istorikai tvirtina, kad iki XX amžiaus vidurio gėlo vandens perlų moliuskai išnyko. Pirmiausia dėl per ilgos žvejybos, kuri buvo prieš kelis šimtmečius, ir šiandien dėl vandens telkinių užteršimo.

Žmogus dažnai įsikiša į gamtą, o tada gūžčioja pečiais: kodėl taip atsitiko. Asmeniškai man labai gaila, kad upių perlų randama vis mažiau. Tačiau šiandien, žengiant mažus žingsnius, buvo pradėtas auginti vėžiagyvius, iš kurių gaminami perlai.

Leningrado srityje yra laukinės gamtos draustinis, kuriame randama kelių dešimčių perlų. Novgorodo srityje yra viena upė, joje yra apie 1000 perlų. Kitose upėse populiacija nedidelė. Taigi dar yra vilties atgaivinti žvejybą!

Perlai

Taip pat svarbu priminti, kad papuošalų, pagamintų iš perlų (ne tik natūralių, bet ir dirbtinių) mada įgauna precedento neturinčias proporcijas. Šiandien tai ne tik klasika, bet ir neabejotina tendencija, kuri yra mados topų juvelyrikos ir aksesuarų srityje viršūnėje.

Kaip ir kiti organiniai akmenys, perlai švyti ultravioletiniu spinduliu! Būtinai patikrinkite savo papuošalus. Bet kokios kilmės perlai gali paslaptingai švytėti.

Siūlome pamatyti įdomių perlų papuošalų idėjų. Būtent tokios detalės padės sukurti įvaizdį, kuris ne tik pritrauks dėmesį, bet ir išliks atmintyje. Būtent tai, ko jums reikia vasarai!

PERLŲ PAPUOŠALAI

Ten ji, rafinuota elegancija!

Perlai

Laikai, kai plaukuose buvo slepiami plaukų segtukai, yra praeitis. Dabar tai yra tikri savarankiški papuošalai, kuo labiau pastebimi, tuo geriau. Ir žinoma, patys tinkamiausi yra su perlais.

Perlai suteikia bet kokio žvilgsnio elegancijos, ir tai iš karto prideda žavesio tuo metu, kai merginos renginiuose nešiojo ilgas baltas pirštines. Tačiau retro stilius vėl tapo madingas!

Perlai

Jei paveldėjote klasikinių karoliukų iš savo močiutės ar motinos, galite juos supinti, užkabindami prie jų didelį pakabuką, ar užsisegę keletą grandinėlių, ir būtinai visa tai dėvėkite ne prie elegantiškų suknelių, o prie kasdieninės aprangos.

Dabar ypač populiarūs baroko stiliaus perlai – netaisyklingi, o ne apvalūs. Kuo netobulesnė ši forma, tuo geriau. O tokius auskarus galite nešioti kiekvieną dieną: ir su palaidinėmis, ir su džinsais, ir su biuro kostiumais, jei aprangos kodas leidžia.

Perlai

Dar kelios įdomios idėjos perlais dekoruotiems plaukų segtukams. Čia gana tinka dirbtiniai perlai!

Tokia puošyba kainuos gana nebrangiai, ir jūs galite tai padaryti patys, pirkdami panašius karoliukus rankdarbių parduotuvėje.

Perlai

Visi žino, kad natūralūs perlai yra jūriniai ir upiniai. Tačiau dėl didelių originalo kainų dažnai galime rasti papuošalų, pagamintų iš dirbtinių perlų.

Sintetiniai perlai yra sukurti žmogaus, naudojant specialias technologijas. Jis gali pasižymėti puikiomis estetinėmis savybėmis ir labai aukšta kokybe, tačiau pirkdami visada norėsite sužinoti, ar tikrieji perlai yra priešais mus.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].