Žmogaus kūnas yra nuostabus kūrinys. Mes turime automatinius refleksus, kurie leidžia mums kvėpuoti, vaikščioti, jausti, užuosti ir ragauti. Visa tai dėka fantastiškų mūsų kūno funkcijų. Būna, kad organizmas taip pat perspėja, jog kažkas su juo negerai. Pastaruoju metu internautų dėmesį patraukė daktaro Raj Karan įrašas, kurį jis paskelbė socialiniame tinkle „TikTok“. Jis papasakojo apie konkretų simptomą, apie kurį turėtumėte žinoti, jei jis atsirastų ant jūsų nagų. Jei išilgai nago matote didelę tamsią liniją, gali būti, kad laikas bėgti į artimiausią ligoninę, rašo britų „The Sun“.

REKLAMA

Kai susimąstai, tai kažkas fantastiško, kad mūsų kūnas taip nuolat mumis rūpinasi. Mūsų organai daro viską, kad išgyventume, kai tenka kovoti iki paskutinės deguonies molekulės ir kraujo lašo. Žinoma, kai kuriose situacijose turime jam padėti. Jis negeneruos mums energijos, jei nepateiksime jam maisto. Be maisto ir vandens organizmas negalėtų turėti energijos funkcionuoti. Norint padėti mūsų kūnui išlaikyti formą, reikia atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Be kita ko, pavyzdžiui, į paslėptus įspėjamuosius ženklus, kuriuos mums siunčia mūsų kūnas.

Daktaras Raj Karan nori atkreipti mūsų dėmesį į tai, kas gali kelti grėsmę mūsų gyvybei.

REKLAMA

Jo įrašai yra populiarūs „TikTok“ platformoje. Juose jis perteikia svarbią informaciją, pasakoja apie įvairias fantastiškas organizmo funkcijas. Įraše, kuris patraukė britų „The Sun“ dėmesį, Raj pasakoja apie tam tikrą įspėjamąjį signalą, kurio turėtumėte saugotis.

REKLAMA

Štai kodėl turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei pastebėjote, kad ant nago yra dryžis

Po to, kai vienas žmogus atsiuntė savo piršto nuotrauką, kurioje matoma ryški ruda linija išilgai nago, daktaras Raj paaiškino, ką tai iš tikrųjų gali reikšti. Šis asmuo apibūdino, kad iš pradžių tamsi linija jam atrodė nepavojinga, nors ji sukėlė tam tikrų abejonių ir klausimų. Tačiau, pasak daktaro Raj Karan, tokioje situacijoje yra pagrindo nerimauti.

„Tokiai tamsiai linijai ant nago gali turėti daug priežasčių. Pradedant nuo infekcijų, šalutinių vaistų poveikio, traumų, kraujo krešulių“, – įrašo metu sakė gydytojas.

REKLAMA

„Tačiau viena iš tokios linijos priežasčių gali būti retas odos vėžio tipas, vadinamas melanoma, arba šiuo atveju ponagio ar nagų melanoma“, – sakė jis.

REKLAMA

„Nors šis konkretus potipis yra gana retas, jis pasitaiko maždaug 1% visų melanomos atvejų.“

Subungual melanoma yra odos po nagais – ir rankų, ir kojų pirštų – vėžys. Jį ypač sunku anksti aptikti ir gydyti.

REKLAMA

Jei abejojate, kreipkitės medicininės pagalbos

Žmonės klaidingai mano, kad turi tik mėlynę ant nago arba šio pokyčio visai nepastebi. Taigi, jei ant piršto pastebėjote tamsią liniją, kuri neišnyksta, gali būti, kad laikas nedelsiant kreiptis į medikus. Tačiau tamsi linija ant nago ne visada pavojinga – gydytojas Kanas parodė, kad jam pačiam ant bevardžio piršto buvo melanonichija.

Kaip jis sakė: „Tai iš tikrųjų gana įprasta žmonėms su tamsesne oda“.

REKLAMA

Jei kada nors nežinosite, ką turite ant nago, gydytojas ragina kreiptis į medikus, kad jie išsiaiškintų, kas tai sukėlė.

@dr.karanr
REKLAMA

Nails tell you stuff #learnontiktok #schoolwithdrkaran #BurberryTB #nails

♬ Pieces (Solo Piano Version) – Danilo Stankovic

Noriu pripažinti, kad apie tai neturėjau jokio supratimo. Nesivaržykite pasidalinti straipsniu, kad daugiau žmonių apie tai sužinotų!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].