Paslėptas pavojus! Kur virtuvėje kaupiasi daugiausia bakterijų?

Virtuvė yra svarbiausias kambarys kiekvienuose namuose. Tuo pačiu metu galima sakyti, kad šiame kambaryje yra daugiausia bakterijų ir mikrobų. Nematomi mikroorganizmai yra paslėpti ant nenuvalytų daiktų. Pavyzdžiai yra dubenys, šaldytuvai ir porcelianas. Taip, virtuvė yra gera dirva bakterijoms. Vienas iš jų yra peilio rankena.

bakterijų

Vienas iš daugiausiai bakterijų turinčių virtuvės reikmenų

Nors galite manyti, kad peilio rankena yra saugi, tai iš tikrųjų yra neteisinga. Ašmenų pagrindo vidus yra gera bakterijų veisimosi vieta. Daugelis žmonių neprisimena, kada paskutinį kartą valė peilio rankena. Galėjo praeiti mėnesiai ar net metai!

Kodėl peilio rankena?

Kadangi nuplauto peilio galas yra šlapias, ašmenų pagrindo viduje gali susidaryti bakterijos ir pelėsiai. Tada šios bakterijos į maistą patenka per peilį. Todėl mes turime valyti ir dezinfekuoti peilio pagrindą ir rankeną bent kartą per mėnesį.

Kaip tinkamai valyti?

Svarbu tinkamai išvalyti peilio pagrindą atlikdami šiuos veiksmus.

1 žingsnis

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra pašalinti visus mikrobus nuo peilio pagrindo ir apversti aukštyn kojom, kad būtų pašalintos dulkės ir maisto likučiai. Jei kelis kartus purtysite, dulkės išsiskirs.

bakterijų

2 žingsnis

Nuplaukite peilio pagrindą karštame vandenyje su muilu. Vietas, į kurias peilio galas patenka, nušveiskite šepetėliu. Arba nuvalykite audiniu, sudrėkintu antimikrobinėmis medžiagomis.

3 žingsnis

Sumaišykite 1 šaukštą baliklio ir 3,5 litro šilto vandens ir gautu mišiniu dezinfekuokite visą peilio pagrindą. Galima naudoti actą arba vandenilio peroksidą. Pamerkite keletą minučių, tada nuplaukite peilio pagrindą švariu vandeniu.

4 žingsnis

Tada apverskite peilį aukštyn kojom, kruopščiai nuvalykite paviršių ir palaukite, kol jis nudžius.

5 žingsnis

Taip pat po peilio plovimo kruopščiai nušluostykite ir laikykite sausą – tai padės išvengti pelėsio susidarymo ir bakterijų dauginimosi.

bakterijų

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].