Ne visiems katės minko pilvą. Priežastis stebina

Katės daro ką nori ir kartais jas sunku suprasti net jų šeimininkams. Jos turi daug įpročių, pavyzdžiui, numesti daiktus nuo stalo. Jų elgesys su žmonėmis taip pat įdomus. Štai atsakymas, kodėl jūsų katė minko jūsų pilvą.

REKLAMA

Kai paimame katę ant kelių, dažnai galime pastebėti, kaip katė minko pilvą ir murkia. Sužinokite, ką ji nori jums pasakyti.

REKLAMA

Kačių įpročiai

Šie gyvūnai mėgsta glostymą mažiau nei šunys. Jeigu jie leidžia tai daryti – tai šventė. Katės taip pat turi savo specifinį dienos ritmą. Tai žino visi, kurie turi namuose kačiuką. Puikiai žinoma, kad tai naktiniai gyvūnai ir šiuo metu yra patys aktyviausi, todėl šeimininkams miegoti dažnai yra neleidžia. Taip pat dažnai galite pastebėti, kad padėjus katę ant kelių ji pradeda minkyti jūsų pilvą.

Kodėl katė minko pilvą?

Šis įprotis reiškia, kad kačiukai grįžta į „vaikystę“ ir prisimena mamą. Maitinimosi metu jie suspaudžia jos pilvą, kad paskatintų pieno tekėjimą. Tai signalas šeimininkui, kad kačiukas jo akivaizdoje jaučiasi saugus. Taip jie parodo savo paklusnumą ir tai, kad pasirinko jį savo globėju. Todėl tai yra būdas parodyti abipusį ryšį, kurį ne taip lengva užmegzti su kate. Štai kodėl tai geras ženklas.

REKLAMA

Ką daryti, kai katė mus minko?

Tikrai neturėtumėte jos staigiai nusimesti nuo kelių! Kaip minėjome, minkymas turi malonią konotaciją ir tai yra pasitikėjimo ženklas. Jei į tai reaguosite agresyviai ir numesite kačiuką, jis praras saugumo jausmą ir nustos pas jus ateiti. Jei minkymas nemalonus arba kačiukas gadina jūsų drabužius, geriausia jį švelniai atitraukti ir paglostyti, tuomet su juo išliks geri santykiai ir katė vis tiek džiaugsis jūsų buvimu. Taip pat galite apsisaugoti nuo jos nagų su antklode. Tada abi pusės bus patenkintos.

Katės

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.