Nakagin kapsulių bokštas Japonijoje arba 9 kv. m gyvenamojo ploto

Šiandien visur statomi daugiaaukščiai namai su nedidelėmis erdvėmis ir studijos tipo kambariais. Toks butas dažniausia siekia apie 13 kvadratinių metrų. Tačiau Nakagin kapsulių bokšte buto plotas nesiekia nė tiek. Buto plotas ten neviršija 9 kvadratinių metrų.

Garsusis pastatas buvo pastatytas prieš 48 metus, kad neatsilikti nuo spartaus Japonijos miestų vystymosi. Namas susideda iš atskirų betoninių kapsulių. Betono kapsulės pirmiausia buvo paruoštos gamykloje, o vėliau nugabentos į statybvietę ir pritvirtintos prie rėmo. Architekto sumanymas buvo taip viską sumontuoti, kad būtų galima pakeisti susidėvėjusią kapsulę ir pasirūpinti, kad, gyventojams pageidaujant, būtų galima sujungti dvi kapsules ir taip padidinti kambarį.

Įdomus faktas: projekto sumanytojas Kise Kurokawa labai domėjosi sovietinių miestų architektūra. Ypač sovietinio avangardo stiliaus namais. Vienu metu jis netgi laimėjo stadiono Sankt Peterburge statybos projektą.

Kai 2007 m. mirė architektas, namo gyventojai nubalsavo už namo nugriovimą. Jie norėjo pasistatyti nebe kapsulių, o patogesnį modernų namą. Tačiau kol kas šio namo nenugriovė. Tai yra viena iš lankytinų Tokijo vietų, viliojančių turistus unikaliais architektūriniais sprendimais.

Kapsulės nereiškia, kad namas yra negyvenamas ir be savininko. Daugelis gyventojų pertvarkė savo butus į mažus biurus ir dirba bei visapusiškai naudojasi savo namais. 9 kvadratiniai metrai biuro patalpų – to nepraleis nė vienas darbuotojas.

Jei norėtumėte gyventi vienoje iš garsiųjų Nakagin bokšto kapsulių, per mėnesį turėtumėte sumokėti 80 000 jenų ir tokią pat sumą kaip užstatą. Šios išmokos skiriamos namo priežiūrai.

Jei norite dieną ar dvi pagyventi Nakagin kapsulių bokšte, galite paaukoti namams 200 000 jenų. Tai leis jums tapti oficialiu projekto šalininku ir laikas nuo laiko pabūti vienoje iš kapsulių.

Yra dar viena galimybė patekti į kapsulę – susitarti su kapsulės gyventoju. Tai labai sunkus metodas, nes japonai griežtai saugo savo privačią erdvę, todėl ne visada ten įsileidžia.

Kaip atrodo kapsulės struktūra? Tai labai maža studija, su būtiniausiais dalykais gyvenimui, nieko papildomo ir kiekvienas centimetras yra visiškai išnaudotas. Vienoje kapsulės sienelėje yra talpykla su stumdomomis durimis, visos kitos durys yra stumdomos ir sulankstomos. Vonios kambarys yra panašus į esantį lėktuve, tačiau su sėdima vonia, ir ten nebūna nejauku. Visi butai turi didelius apvalius langus.

Pažvelkite į šiuos neįprastus butus iš arčiau.

Ar norėtumėte pagyventi tokiame bute?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].