Moteris ankstukų palatoje paliko pirštinę: tai padėjo užtikrinti kur kas geresnį kūdikio miegą

2001 m. Yamile Jackson laukėsi savo pirmagimio. Nėštumo pradžia buvo sklandi, tačiau besibaigiant antrajam nėštumo trimestrui smarkiai pakilo moters kraujospūdis.

Siekiant išgelbėti kūdikio gyvybę teko paskatinti priešlaikinį gimdymą. Berniuko, kuris buvo pavadintas Zacharijumi, svoris nesiekė net kilogramo, todėl pirmąsias 155 savo gyvenimo dienas jis praleido intensyvios priežiūros skyriuje.

Zacharijaus motina savo kūdikį lankė kiekvieną dieną, tačiau naktimis ji turėdavo palikti ligoninę. Kiekviena išvyka į namus ją nepaprastai slėgė ir tiesiog daužė širdį. Vis dėlto, ji neturėjo jokio kito pasirinkimo.

Yamile Jackson troško, kad jos kūdikis jaustų savo motiną šalia ne tik dieną, bet taip pat ir naktį, todėl jai kilo viena idėja.

Zacharijaus motina pripildė guminę pirštinę linų sėmenimis, ir lankydamasi ligoninėje ją laikė virš inkubatoriaus. Ji nusprendė šią pirštinę palikti ir naktį – tai padėtų sudaryti įspūdį, kad kūdikio motina vis dar yra šalia.

Kitą dieną slaugytojos pasakojo, kaip gerai suveikė šis paprastas pirštinės triukas – kūdikio kvėpavimas ir širdies plakimas buvo kur kas ramesni, o jo miegas tapo gilesnis. Taigi, Yamile Jackson kas vakarą palikdavo šią pirštinę, o savo nedidelį išradimą pavadino „Zaky“.

Kai atėjo diena, kada Zacharijus jau galėjo vykti į namus, palatos slaugės paprašė Yamile Jackson pagaminti daugiau tokių pirštinių, – jų manymu, tai pasitarnautų ir kitiems palatos vaikams. Yamile Jackson sutiko padėti – ji pagamino dar 100 tokių pirštinių, kurios buvo skirtos ankstukams.

Pirštinės padėjo ir kitiems per anksti gimusiems vaikams. Tiksliau, šios pirštinės sulaukė tokio populiarumo, kad Yamile Jackson ryžosi sukurti nuosavą verslą.

Vėliau buvo atlikti tyrimai, kurie įrodė, kad kūdikiai miega kur kas geriau, jei gali jausti savo motinos kvapą.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].