Mokslininkai išsiaiškino, kaip pėdų ir smegenų dydis veikia ilgaamžiškumą

Gyvenimo trukmei įtaką daro daugybė veiksnių. Žinoma, tinkama mityba, geras fizinis aktyvumas ir žalingų įpročių nebuvimas padeda pasiekti ilgaamžiškumą. Tačiau yra ir mažiau akivaizdžių aspektų. Švedijos mokslininkai nustatė, kad tai, kiek laiko žmogus gyvens, gali priklausyti nuo pėdų ir smegenų dydžio.

Kaip yra susijęs pėdos dydis ir gyvenimo trukmė?

Mokslininkai iš Švedijos išanalizavo 800 vyrų ir moterų gyvenimo trukmę. Paaiškėjo, kad egzistuoja tam tikras modelis tarp mirties amžiaus ir pėdos dydžio.

Pavyzdžiui, vidutiniškai moterys, kurių pėdos dydis 40-41, pragyvena iki 66-70 metų. Vyrų, kurie mirė sulaukę 67–69 metų, pėdos dydis buvo 46–48. Mokslininkai padarė išvadą, kad ilgiau gyvena žmonės, kurių vidutinis pėdos dydis 42–43 (vyrų), 36–37 (moterų).

mokslininkai

Ar pėdos dydis iš tikrųjų turi įtakos ilgaamžiškumui?

Mokslininkai pažymėjo, kad negalima pasikliauti vieno tyrimo rezultatais. Nors egzistuoja tam tikras modelis, negalima pamiršti ir kitų veiksnių, turinčių įtakos gyvenimo trukmei.  Mokslininkai teigia, kad tyrimas galėtų būti laikomas absoliučiai teisingu, jei visi jame paminėti žmonės būtų sveiki ir neturėtų jokių ligų.

Nuo ko dar priklauso gyvenimo trukmė?

Kiekvienais metais paskelbiama daug ilgaamžiškumo tyrimų. Pavyzdžiui, 2015 m. mokslininkai iš Ispanijos nustatė, kad moterys dėl hormonų įtakos gyvena ilgiau nei vyrai. Moteriškas hormonas estrogenas padidina genų, atsakingų už ilgaamžiškumą, aktyvumą. Tai taip pat padeda pašalinti iš organizmo cholesterolį ir sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

kaukių dėvėjimas, mokslininkai

Nyderlandų neuromokslininkas Dikas Svabas nustatė, kad medžiagų apykaita ir smegenų dydis taip pat turi įtakos gyvenimo trukmei. Apie savo tyrimų rezultatus jis rašo knygoje „Mes esame mūsų smegenys: nuo gimdos iki Alzheimerio ligos“. Kuo aktyvesnės smegenys, tuo didesnis jų dydis ir, pasak mokslininko, gyvenimo trukmė. Be to, smegenų stimuliacija padeda išvengti Alzheimerio ligos.

Nors įvairūs veiksniai turi įtakos gyvenimo trukmei, neturėtumėte visiškai pasikliauti hormonais ar pėdų dydžiu. Svarbiausia nepamirškite aktyvaus gyvenimo būdo ir sveikos mitybos.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].