Mokslininkai atskleidė, kuo kūdikiai, kurie buvo vystomi, skiriasi nuo bendraamžių

Iki šiol yra daug skirtingų nuomonių, ar vystyti naujagimį, ar ne. Šį kartą mokslininkai atskleidė, kuo kūdikiai, kurie buvo vystomi, skiriasi nuo tų, kurie nebuvo. Tie, kurie palaiko vystymo praktiką, yra įsitikinę, kad tai gerai, nes:

  • Vaikas negali susižeisti.
  • Kūdikio elgesys yra ramesnis.
  • Kūdikis miega ilgiau.

Pusė tų, kurie palaiko naujus metodus, šiuo klausimu laikosi skirtingos nuomonės. Šie žmonės mano, kad jei kūdikis nebus vystomas, jis jausis daug laisviau ir kokioje padėtyje užmigti, nuspręs pats. Tačiau faktas išlieka. Kūdikiai, kurie nebuvo suvystyti, labai skirsis nuo kūdikių, kuriuos tėvai vystė.

Mokslininkai, Amerikos akademijos specialistai, atliko tyrimus ir įrodė šį faktą. Kūdikiams, kurie ankstyvame amžiuje buvo pakankamai stipriai suvystyti, dažnai galima pastebėti tokios ligos kaip displazija simptomų vystymąsi.

Net jei yra prielaida ligai atsirasti lengva forma, ateityje viskas gali pasikeisti. Iš esmės nukrypimai pasireiškia sąnarių vystymusi ir funkcionavimu. Labiausiai jautrūs šiam negalavimui yra kojų sąnariai. Kūdikiai, kuriems buvo naudotos sauskelnės, labai retai serga displazija. Jie taip pat yra mobilesni ir lankstesni.

kūdikiai

Įrodyta, kad yra aiškus ryšys tarp vystymo ir protinės kūdikių raidos. Remiantis minėtos Amerikos pediatrijos akademijos duomenimis, kai dauguma vaikų vaikystėje nebuvo vystomi, pastebimi aukštesni protinių gebėjimų vystymosi rodikliai, priešingai nei bendraamžiams, kurie buvo vystomi.

Atsakymas yra paprastas. Skirtumas slypi lytėjimo pojūčių gylyje, kai kūdikiui neribojama judėjimo laisvė, jam lengviau pažinti pasaulį. Vystymo atveju vaikas tokių pojūčių nesulaukia. Tarp specialistų nėra ryškių oponentų, pasisakančių prieš kūdikių vystymą, bet šis teiginys yra apie laisvą, o ne griežtą vystymą.

Griežto vystymo metodai yra nepriimtini, todėl šios taisyklės laikymasis išgelbės jus nuo daugelio problemų, kurios gali kilti vaiko sveikatai. Šį klausimą, žinoma, spręs tėvai, tačiau specialisto patarimai visada yra aktualūs.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].