Mokslininkai atskleidė, koks maistas smegenims patinka labiausiai

Mokslininkai iš JAV atliko tyrimą ir sugebėjo išsiaiškinti, koks maistas mūsų smegenims patinka labiausiai ir kodėl taip vyksta. 

Anot mokslininkų, jie pastebėjo, kad organizmas, kurio pagrindinė užduotis yra apsaugoti kūną, gana dažnai „padaro klaidą“ rinkdamasis maistą. Smegenys dažnai demonstruoja teigiamą reakciją į skanų, bet tuo pačiu ir nenaudingą maistą.

Specialistai pažymėjo, kad žmonėms patinka riebus maistas, nes kūnas siunčia signalą, kad kūnui būtent jų reikia.

maistas

Riebalai yra vienas iš pagrindinių energijos šaltinių kūnui, todėl smegenys stengiasi kaupti savo atsargas ir tuo pačiu ignoruoti tai, kad jie kelia tiesioginį pavojų visam organizmui.

Ekspertai priėjo prie šių rezultatų atlikę eksperimentą su pelėmis. Dėl šios priežasties tyrėjai pataria valgyti daugiau daržovių ir vaisių, nepaisant pagrindinio smegenų ir viso organizmo noro valgyti riebų maistą.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].