Mielės kambarinėms gėlėms? Kuo juos naudingos ir kaip jas naudoti?

Ne visi želdynų mėgėjai turi galimybę įsigyti namą su nuostabiu dideliu sodu. Tuomet turite bandyti užpildyti butą savo mėgstamais augalais. Kaip geriausią trąša augalams turėtų būti įvardytos mielės.

Apie tai, kaip juos naudoti, galite perskaityti žemiau. Mes mielai papasakosime apie visus tokio tręšimo privalumus, taip pat apie svarbius tokiu būdu perdirbamų augalų etapus.

MIELĖS GĖLĖMS

Mielės

Dauguma naudoja mieles kiekvieną dieną ir net nežino apie jų naudą kambariniams augalams. Tokia priemonė yra ypač gera būtent todėl, kad ją galima rasti beveik bet kuriuose namuose.

KODĖL MIELĖS YRA GERIAUSIA TRĄŠA

 • Tai yra geriausias aminorūgščių ir svarbių elementų šaltinis.
 • Skatina augalų augimą ir intensyvų jų žydėjimą.
 • Suaktyvina visus potencialius gėlės išteklius.
 • Lengvai prieinama.
 • Prisideda prie šaknų sistemos vystymosi.

Mielės

Daugelis įsigyja kambarinių augalų, kuriems nereikia tiek priežiūros, kiek reikalauja sodo augalai. Tačiau tai ne visai tiesa. Esant derlingai dirvai, sodo gėlėms praktiškai nereikia trąšų, tačiau mėgstamos geltonos rožės vazone tikrai neturi tokių pranašumų.

Žinoma, įsigytas dirvožemis jau yra gerai prisotintas visomis reikalingomis medžiagomis. Tačiau laikui bėgant jų įsotinimas išseko. Todėl svarbu nepamiršti tręšti visus savo kambarinius augalus praėjus 3 mėnesiams po jų persodinimo.

Mielės

Mielių trąšos turi būti naudojamos atsargiai, griežtai laikantis tinkamo dažnio. Kaip dažnai ir kada reikia augalus tręšti mielėmis? Tai turėtų būti daroma tris kartus per metus. Geriausias šios procedūros laikas yra žydėjimo ir aktyvaus augimo laikotarpis.

Pavasaris

Pavasaris, kai jūsų augalai pradeda intensyviai žydėti. Tuomet pirmą kartą reikia augalą maitinti.

Vasara

Šiuo laikotarpiu augalui reikia išteklių, kad būtų galima suformuoti naujus daigus ir vaisius. Mielės padės tai padaryti.

Ruduo

Prieš ilgą žiemos poilsį gėlėms reikia skirti didžiausią maistinių medžiagų atsargų kiekį.

Kaip paruošti mielių tirpalą?

Sumaišykite vieną litrą vandens su 10 g mielių ir 1 šaukšteliu cukraus. Šį mišinį reikia leisti užvirinti 3 valandas. Jei turite daug augalų, į didelį stiklainį galite sumaišyti 700 ml vandens be chloro su 30 g mielių ir 2 šaukštais cukraus. Šiam tirpalui reikia laiko fermentacijai šiltoje vietoje. Prieš naudojimą mišinys turi būti sumaišytas su vandeniu tokia proporcija: 1 valgomasis šaukštas tirpalo 10 l vandens.

Mielės

Atminkite, kad mielių tirpalus reikia įpilti į šiltą dirvą. Nenaudokite produkto, kurio galiojimo laikas pasibaigęs. Norėdami gauti geriausią efektą, kartu su mielėmis, į žemę galite pridėti kiaušinių lukštų ir pelenų.

Naminiai krapai. Sužinokite, kaip užsiauginti dosnų jų derlių

Naminiai krapai. Sužinokite, kaip užsiauginti dosnų jų derlių

Artėja vasara, o tai reiškia, kad maisto racione pradeda atsirasti vis daugiau daržovių ir įvairių žalumynų. Po ilgos žiemos būtinai turite atstatyti savo kūną, kuris šiuo metu yra jautriausias vitaminų trūkumui ir, kaip niekad anksčiau, turi būti stiprinamas.

Yra žinoma, kad krapai yra viena naudingiausių žolelių tarp kitų. Dietologai rekomenduoja kuo dažniau valgyti šviežius žalumynus, tačiau miesto parduotuvėse ne visada įmanoma rasti tikrai sveikų ir sultingų daigų. Šią problemą išspręsti yra gana paprasta, pradedant jas auginti patiems.

krapai

Krapai yra viena iš nepretenzingiausių sodo kultūrų, tačiau dėl tam tikrų priežasčių daugelis pradedančiųjų sodininkų negali susidoroti su jų sodinimu. Nesvarbu, ar užauginsite žalumynus lauke, atvirame grunte, ar nuspręsite namuose įrengti mini sodą. Apie tai, kaip tinkamai pasodinti krapus papasakosime šiame straipsnyje, o jūs tikrai galėsite mėgautis mėgiamomis žolelėmis.

KAIP SODINTI KRAPUS

Pirmiausia turite žinoti kai kuriuos šios kultūros bruožus. Šviežios krapų sėklos sudygsta labai lėtai ir gali visai nedygti dėl juose esančio didelio eterinio aliejaus kiekio. Be to, sėklos blogai sudygs, jei pasodinsite jas rūgščioje dirvoje.

Jei turite tik šviežių sėklų, prieš sodinimą jas reikės apdoroti taip.

SĖKLŲ APDOROJIMAS

Atkirpkite nedidelį marlės ar binto gabalėlį ir padėkite ten sėklas.

krapai

Po trijų dienų mirkymo karštame vandenyje, keiskite vandenį kaskart atvėsus. Vidutiniškai vandenį reikia keisti 5 kartus per dieną.

Tada uždenkite sėklas drėgnu skudurėliu, palikdami šiltoje vietoje 4 dienas, kol pasirodys daigai.

krapai

Prieš sėją džiovinkite sėklas 30 minučių.

Pagrindinis triukas sodinant yra krapų sodinimas krūvose, o ne eilėmis, kaip įprasta. Supilkite sėklas į 10–15 cm dydžio skylę ir užkaskite, o paskui palaistykite vandeniu.

krapai

Be to, norint gero augimo, būtina augalą pastatyti gerai apšviestoje vietoje.

Jei pasinaudosite šiais mažais patarimais, ant stalo visada turėsite prabangių šviežių žalumynų, o iki rudens galėsite naudoti krapus patiekalams gardinti. Laikantis tokio kruopštaus požiūrio, krapai tampa sultingesni ir kvapnesni, o svarbiausia – be jokių trąšų ir kenksmingų pagalbinių medžiagų, kurios gali būti naudojamos auginant žalumynus, kurie parduodami parduotuvėje.

krapai

Norint sudaiginti augalus jums prireiks tik šiek tiek žemių ir plastikinio indo

Norint sudaiginti augalus jums prireiks tik šiek tiek žemių ir plastikinio indo

Mažai kas žino, kad paprastas plastikinis butelis gali būti naudojami, kaip daigykla. Be to, galite daiginti savo augalus be didelio žemių kiekio.

Manome, kad kiekvienas turėtų žinoti šį metodą. Nes tai tikrai geras būdas.

Kaip auginti sodinukus namuose?

Čia yra keletas paprastų, bet veiksmingų būdų, kaip daiginti augalus namuose.

augalus

Auginant sodinukus plastikiniuose induose, sutaupoma daug laiko. Tai ne tik sutaupo daug pinigų, bet ir tinka sanitarijai. Yra dar vienas šio metodo pranašumas, jums nereikia daug vietos ir tai neturi įtakos oro sąlygoms.

Visų pirma, jums reikia bespalvio plastikinio indo. Padalinkite jį per pusę ir suformuokite į dvi valtis. Daigykla yra paruošta.

Ant valties dugno uždėkite 7-8 tualetinio popieriaus sluoksnius.

augalus

Dabar kruopščiai sudrėkinkite šį popierių, naudodami vandens purškiklį. Bet vanduo turėtų būti šiek tiek šiltesnis.

Sudėkite sėklas ant šlapio popieriaus.

augalus

Dabar įdėkite viską į plastikinį maišelį ir suriškite galus. Tokiu būdu sukurkite mikro šiltnamį.

Šiame iš pažiūros paprastame šiltnamyje sėklos augs dvi tris savaites. Kadangi jis auginamas kambariniame šiltnamyje, laistyti nereikia, o sėkloms augti pakanka drėgnos aplinkos.

augalus

Norėdami užauginti didesnius daigus, ant  dugno padėkite česnako skiltelę ir truputį žemės ir uždenkite tualetiniu popieriumi. Be to, sėklos bus sodinamos kaip anksčiau, o česnako skiltelės apsaugos nuo įvairių graužikų, o popierius sugers drėgmę, reikalingą daigumui.

Tokiu būdu vazonuose sodinami daigai auga greičiau nei daigai, pasodinti įprastais būdais. Šaknys yra didelės, gerai šakotos, o lapai ir žiedai lengvai auga.

Patarimai

Gėlių ir daržovių auginimas atrodo labai sunkus dalykas. Paprasčiausias, pigiausias ir geriausias būdas yra daržovių sodinimas į plastikinius indus. Vykdydami aukščiau pateiktus patarimus, ant savo namų palangės turėsite gražų augalų sodą.

augalus

Tokiu būdu galima auginti bet kokio tipo augalus. Pomidorus, agurkus, baklažanus ir kt.

Auginant daigus plastikiniuose vazonuose, taip pat yra du privalumai: taupote pinigus vazonams ir jie yra ekologiški.

Agurkų sodinimo į karštas pjuvenas, kaip tai atlikti tinkamai?

Agurkų sodinimo į karštas pjuvenas, kaip tai atlikti tinkamai?

Agurkų sodinimas balandžio mėnesį yra atsakingas dalykas. Tačiau norint gauti puikų derlių, neužtenka nusipirkti gražią gerų sėklų pakuotę. Turite išlaikyti pirmąjį testą – padaryti viską, kas įmanoma, kad agurkai sudygtų. Deja, tai ne visada pavyksta ir problema dažnai nėra blogos sėklos.

Agurkų

Šiandien išduosime, kodėl net teisingas agurkų sodinimas kartais neduoda norimo rezultato. Taip pat siūlome sprendimą – specialų agurkų sodinimą, kuris padės paruošti sodinukus, kurie turės įtakos derliui.

AGURKUS SODINKITE BALANDŽIO MĖNESĮ

Kai kurie sodininkai nemėgsta varginti patys daigindami sodinukus. Jie pasėja sėklas į žemę ir laukia. Gali praeiti savaitė ar dvi, bet sodinukų nėra.

Agurkų

Faktas yra tas, kad mūsų sode dažnai yra pakankamai daug kenkėjų, kurie tiesiog laukia akimirkos, kad galėtų mėgautis skaniomis sėklomis. Tai yra pelės, skruzdėlės ir daugelis kitų alkanų padarų. Galite su jais susitvarkyti, tačiau tai nesuteiks apčiuopiamo rezultato.

Paprasčiausias būdas sodinti tuos agurkus taip, kad kenkėjai neturėtų daug šansų juos valgyti. Tam reikia sodinukų, kuriuos galima sodinti atokiau nuo kenkėjų, į specialų gruntą ar į paprastas pjuvenas.

Agurkų

Pastarasis metodas yra geras, nes subtili agurkų šaknų sistema vėlesnio persodinimo į dirvą metu nebūna pažeista, todėl augalai puikiai įsišaknija.

Tinkamas pjuvenas galite įsigyti vietinėje naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Universalus medienos kraikas ne tik palengvina naminių gyvūnėlių savininkų gyvenimą, bet ir padeda vasaros gyventojams, kurie kaimynystėje neturi lentpjūvės.

Jūs turite supilti pjuvenas į anksčiau pasirinktą dėklą, uždengdami dugną. Tada ant viršaus užpilkite karšto vandens (galite tiesiai iš virdulio). Po akimirkos pjuvenos išsipučia ir virsta biria mase.

Dabar jūs turėtumėte paskleisti agurkų sėklas ant karštų pjuvenų paviršiaus. Nereikia jaudintis, nes agurkai nuo karščio tik sušyla ir greičiau dygsta.

Agurkų

Viršų reikia apibarstyti tomis pačiomis drėgnomis ir puriomis pjuvenomis. Lieka tik indą uždengti dangčiu ir padėti į šiltnamį, arba į kitą tinkamą vietą.

Po poros dienų agurkai sudygs, o kai jų lapai bus tvirtesni, galima juos persodinti į nuolatinę vietą. Metodo pranašumas yra tas, kad net subtilūs agurkai lengvai pašalinami iš pjuvenų, o šaknų sistema lieka nepažeista. Galite persodinti ir tikėdami tikėtis gero derliaus.

Petunijų sodinimo patarimai pradedantiesiems. Sužinokite!

Petunijų sodinimo patarimai pradedantiesiems. Sužinokite!

Daugelis mėgsta gėles, tačiau bijo jas auginti. Ne visi yra gimę sodininkai. Sužinojus petunijų auginimo paslaptis, šiemet galėsite pabandyti dar kartą.

Petunijos yra vasaros siela. Dabar jos išpopuliarėjo dėl sodo gėlių kompozicijų, kurios nuo vasaros pradžios iki vėlyvo rudens puošia butų ir biurų balkonus, jaukias kavines.

Petunijų

Petunijų sėklos dygsta labai ilgai. Kad jos žydėtų birželio mėnesį, kovo mėnesį reikia pradėti auginti sodinukus. Draugas pasodino augalą tiesiai į žemę ir sulaukė ūglių!

Štai kaip sodinti petunijas namuose. Tokiu paprastu ir išradingu būdu malonu pasidalinti su jumis, kad vasarą ir iki vėlyvo rudens jus džiugintų kvepiančios petunijos, kaip ant La Plata krantų!

Petunijų

KAIP SODINTI PETUNIJAS

Pirmiausia nusipirkite pigių petunijų sėklų. Dygimui galite lengvai rasti šiuos paprastus daiktus savo namuose.

JUMS REIKĖS:

 • bet koks plastikinis butelis su dangteliu
 • žirklės ar biuro peilis
 • nailoninės pėdkelnės
 • poliestirenas
 • kokoso substratas (nebūtina)
 • dantų krapštukas
 • aktyvuota anglis
 • lipni plėvelė ar plastikinis maišelis

DARBO EIGA:

Galite pasiimti plastikinį butelį, kurio tūris yra pusė litro ar daugiau. Priklauso nuo augalų, kurie bus rezervuare prieš sodinimą, skaičiaus. Buteliuką perpjaukite į dvi dalis ir viršutinę dalį įdėkite į apatinę kaklu žemyn.

Naudodami mezgimo adatą, padarykite mažą skylę dangtelyje. Darykite siūlą taip: atkirpkite ploną 0,5 cm pločio juostelę iš kaprono pėdkelnių, tada gerai ištempkite. Tai būtina norint pakelti vandenį į augalo šaknis. Praverkite siūlą per skylę dangtelyje ir butelio kaklą, užsukite dangtelį. Derinkite ilgį taip, kad jis liestų butelio dugną.

Petunijų

Supjaustykite putas į mažus gabalėlius.

Laikydami siūlo galą pirštais, šaukštu supilkite dirvožemį į buteliuką iki maždaug 5 cm aukščio. Po to į butelį supilkite daugiau dirvožemio, nepasiekdami viršutinio 3-4 cm krašto, ir vėl šaukštu suspauskite dirvą.

Petunijų

Ant dirvos viršaus galite pasidaryti kokosų substrato sluoksnį, į kurį sėjamos sėklos. Tai daroma siekiant apsaugoti daigus nuo daigumo nuo grybelinės ligos. Bet tai nėra būtina sąlyga.

Prieš sodindami sėklas, gerai išdžiovinkite dirvą butelyje. Surinkite sėklas dantų krapštuko galu, sėkite jas į žemę. Pakaks penkių sėklų viename butelyje. Tada sušlapinkite dirvą vandeniu iš purkštuko.

Į buteliuko dugną įpilkite vandens. Kad nereikėtų jo dažnai keisti, įdėkite 1–2 tabletes aktyvuotos anglies. Dabar butelio viršutinę dalį uždenkite lipnia plėvele arba tiesiog užsukite plastikinį maišelį.

Petunijų

Norėdami greičiau sudaiginti petunijų sėklas, padėkite buteliuką į šviesią vietą, kurios temperatūra yra 23–28 laipsniai. Sėkloms sudygus polietileną iš buteliuko galima išimti.

Iš sodininkų dažnai tenka girdėti apie persodinimo procedūrą. Tai augalų persodinimas iš mažesnės talpos į dedesnę po pirmųjų tikrųjų lapų atsiradimo. Tokiu atveju jų nereikia nei skinti, nei laistyti. Dabar jūs žinote, kaip lengvai pasodinti petunijos sėklas ir netgi sutaupyti vietos ant palangės.

Jei viską darote teisingai, tada iki gegužės petunijos gali būti sodinamos vazonuose.

Petunijų

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].