Loginės užduotys, kurios trumpam grąžins į mokyklinį suolą

Loginės užduotys su skaičiais mokykloje yra beprotiškai svarbios. Juk jų sprendimas aiškiai parodo, kaip vaikas draugauja su matematika, kaip sumaniai naudoja įvairias formules ir kaip gerai moka skaičiuoti. Be to, tokias problemas galima išspręsti tik mokant logiškai mąstyti.

REKLAMA

Tačiau tokios užduotys ir mankšta protui reikalingi ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiesiems. Net ir sulaukus vyresnio amžiaus, įvairių galvosūkių sprendimas yra būdas išlaikyti jūsų smegenis geros formos, kad būtumėte pasirengę spręsti bet kokias gyvenimo problemas.

Todėl šiandien pasiūlysime keletą įdomių užduočių, kurias galima išspręsti vienam, su vaikais ar su anūkais. Gera proga prisiminti mokyklos laikus ir griežtas matematikos mokytojas, kurios bandė viską paaiškinti.

REKLAMA

užduotys

Loginės užduotys

1. Kokie skaičiai slepiasi už ančių ir karvių atvaizdų? Tai sužinojus bus galima išspręsti paskutinę sąlygą ir nustatyti, koks skaičius paslėptas už morkų atvaizdo. Ieškodami sprendimo nepamirškite, kad įprasta pirmiausia dauginti ir dalyti, o tik po to sudėti ir atimti.

REKLAMA

2. Antroje užduotyje sakoma, kad voverė per 1,5 minutės suvalgo pusantro riešuto. Turite sužinoti, kiek riešutų suvalgys devynios voveraitės per 9 minutes.

REKLAMA

užduotys

3. Prisiminkite Snieguolę iš pasakos vaikams. Mes žinome, kad vidutinis 7 nykštukų amžius yra 284 metai. Bet jei prie šios kompanijos pridėsite Snieguolę, vidutinis 8 asmenybių amžius bus 250,25 metai. Ar galite rasti Snieguolės amžių?

REKLAMA

Problemos sprendimai

1. Jei pateiksime pavyzdį labiau „matematiniu“ žvilgsniu, tada 2x + x² = 24. Iš čia lengva sužinoti, kad x = 4. Šiuo atveju už karvės yra skaičius 38 – 8 (dvi antys) = 30. Ir todėl, norint rasti, koks skaičius slepiasi už morkos, reikia atlikti paprastą skaičiavimą 42 – 30 – 4 = 8.

REKLAMA

2. Iš antrosios problemos sąlygų paaiškėja, kad vienai voverei suvalgyti vieną riešutą reikia pusantros minutės. Tai reiškia, kad viena voverė per 9 minutes suvalgys 9×1,5 = 6 riešutus. Todėl 9 voverės per šį laiką galės susidoroti su 6 x 9 = 54 riešutais.

3. Pirmiausia turime rasti bendrą 7 nykštukų amžių. Tam reikia padauginti amžiaus vidurkį iš nykštukų skaičiaus: 284 x 7 = 1988 metai. Suraskime atitinkamą vertę 8 žmonių kompanijai (jau su Snieguole) 250,25 x 8 = 2002 m. Norėdami sužinoti Snieguolės amžių, tiesiog apskaičiuokite skirtumą 2002 – 1988 = 14 metų.

REKLAMA

užduotys

Tikimės, kad šių užduočių sprendimas nebuvo itin sunkus, o pats procesas buvo malonus ir įdomus. Jei taip, tada atrodo, kad matematikos mokytojai gerai atliko savo darbą ir sugebėjo įdiegti jums daug naudingų žinių.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].