Liaudies prietarai: kaip išpranašauti orą pagal katės elgesį

Katės nuo seno gyvena kartu su žmonėmis. Kai kurie pastebėjimai apie jų elgesį netruko peraugti į liaudies prietarus, su kuriais susipažinti visada įdomu. Šįkart apžvelkime, kaip katės pranašauja orą.

Kaip katės jaučia oro pasikeitimą

Atlikti įvairūs kačių elgesio tyrimai parodė, kad šie gyvūnai reaguoja į bet kokius oro pokyčius. Iki galo tokio jautraus mechanizmo priežastys nėra išsiaiškintos, tačiau egzistuoja keletas teorijų, paaiškinančių tokį jautrumą.

Kačių ausys yra jautrios atmosferos slėgio pokyčiams. Šie gyvūnai dažnai prausia galvą, kad sumažintų diskomfortą. Šią teoriją patvirtina liaudies prietarai. Matydami, kad prausdamasi katė skiria ypatingą dėmesį į ausims, daugelis žmonių sako, kad keisis orai.

Kita teorija, pagrįsta ilgalaikiais stebėjimais, teigia, kad besikeičiantys orai daro įtaką katės apetitui. Kuo šaltesni orai, tuo daugiau katė valgo. Taip pat gyvūnai pradeda daugiau gerti, jei kyla oro temperatūra.

Katės paprastai šeriasi du kartus per metus, tačiau tai gali įvykti ir nebūtinai tuo pačiu metu. Jei tai nėra dėl streso ar ligos, tuomet galima užtikrintai prognozuoti oro sąlygų pasikeitimą.

Dienomis, kai oras kardinaliai keičiasi, skiriasi kačių elgesys. Kadangi yra jautrios atmosferos slėgio pokyčiams, jos taip pat sugeba pajausti artėjančius uraganą, audrą ir žemės drebėjimą.

Liaudies prietarai

Jei katė miega atsipalaidavusi ir ištiesusi kojas, netrukus atšils. Kuo karščiau lauke, tuo daugiau vietos užima katė, bandydama atvėsti.

Į kamuoliuką susirietusi katė pranašauja neišvengiamą atvėsimą. Jei katė uždengia nosį letena, šaltis ateis labai greitai. Taip gyvūnas sulaiko kūno šilumą.

Orų kaita, susijusi su pūga ar uraganu, verčia gyvūną nervintis. Gamtos šėlsmo išvakarėse katė vaikšto po kambarį, negali rasti sau vietos ir dažnai reiškia nepasitenkinimą uodega, kurią neramiai vizgina.

Tai, kad už lango greitai nukris temperatūra, rodo katė, kuri pasirenka šilčiausią namo vietą: prie radiatoriaus, židinio, lipdama ant lentynos su drabužiais ar net slėpdamasi po antklode.

Jei katės vyzdžiai susiaurėja be akivaizdžių priežasčių, atmosferos slėgis kris. Jei vyzdys išsiplėtė, slėgis padidės.

Bus lietaus, jei katė nenori išeiti į lauką, trina kojomis ausis ir atsargiai laižo uodegą. Taip pat galite sužinoti, ar netrukus bus lietaus, jei katė aktyviai valgo žolę.

Gerą orą pranašauja katės, kurios elgiasi ramiai ir tvarkosi be rūpesčių bei skubėjimo.

Tai, kad netrukus prasidės perkūnija, galite suprasti iš to, kad katė nervinasi, greitai juda ir neranda sau vietos.

Kad kažkas negerai su oru, rodo katė, kuri ne tik nervinasi, bet ir garsiai miaukia.

Ar pastebėjote panašių jūsų katės elgesio ir oro pokyčių sutapimų?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].