Liaudies pranašystės – tai ne tik išmintingų patarimų lobynas, bet ir reali galimybė stebėti, kaip keitėsi orai senolių praeityje po tam tikrų įvykių. 2022 metų spalio mėnesio pranašystės bus geras įrankis tiems, kurie nori pritraukti sėkmę ir laimę į savo namus.

REKLAMA

Ankstesniais laikais rudens vidurys buvo vadinamas purvinuoju laikotarpiu dėl purvo ir blogo oro. Mūsų protėviai atkreipė dėmesį į daugybę niuansų, kurie susiformavo į liaudies pranašystes ir iki šiol yra populiarūs. Ekspertai siūlo susipažinti su išmintingais patarimais, kaip išvengti bėdų ir pasiruošti artėjančiai žiemai.

Astrologo

REKLAMA

Spalio 1 d. paukščiai pradėjo skristi į pietus – spalio 14 dieną bus šalnos. Jei žolė aukšta ir žalia, bus daug sniego. Ryte rūkas – ateina šiltos dienos.

Spalio 2 d. sužadėtiniai užkalbami, o namai užkerimi nuo piktųjų dvasių. Jei gyvūnai šeriasi – žiema bus šalta. Ryte šalnos – bus graži diena.

REKLAMA

Spalio 3 d. vėjas iš šiaurės reiškia šaltą žiemą, o vėjas iš pietų – šiltą. Voratinkliai skraido – laukite šilumos, o medžiai stovi rūke – bus lietaus.

Dirvą reikia tręšti spalio 4 d., kad kitais metais derlius būtų neprastas. Šią dieną tie, kurie sėdi be darbo, negaus pinigų ir ateityje. Ryški saulė – šalta žiema.

REKLAMA

Spalio 5 d. lapai ant beržų – sniegas greitai dar neiškris. Tikėtina šalta žiema, jei graužikai iš laukų pateks į namus.

Spalio 6 d. pinigai į namus pritraukiami padėjus monetą po namo slenksčiu. Smulkus lietus reiškia ilgą rudenį. Vėjas iš šiaurės ir nestori debesys reiškia artėjantį šaltį.

REKLAMA

Spalio 7 d. laimė ateis pas tuos, kurie užsiima rankdarbiais. Žiema bus šilta, jei bus daug gilių. Sniegas dar greitai neiškris, jei ant vyšnių yra lapų.

Spalio 8 d. iškrenta sniegas – žiema ateis tik lapkritį. Paukščiai tyli – oras pasikeis. Sniegenos skrenda į namus – bus šaltas oras.

REKLAMA

Spalio 9 d. naktį sninga – žiema jau ant slenksčio. Nukrito visi lapai – ruduo baigėsi. Žuvys nekimba – bus blogas oras.

Spalio 10 d. – šilta ir saulėta – žiema bus šalta. Grybai ėmė dygti – ruduo bus dar ilgas. Spalio 10 d. oras šiltas ir saulėtas – žiema bus šalta.

REKLAMA

Spalio 11 d. be reikalo nereikia eiti iš namų, kad išvengtumėte nelaimės. Šią dieną duoti į skolą reiškia būsimą metų nuostolį. Tie, kurie nesilaikys savo žodžio, tie ir laimės nematys.

Spalio 12 d. ryškios žvaigždės danguje – bus sausas ruduo. Pagal tradiciją šiandien svečiai kviečiami prie stalo, kad pritrauktų laimę ir skurdas aplenktų namus.

REKLAMA

Spalio 13 d. deginamos šiukšlės ir atliekos, kad sėkmė nepraeitų pro šalį. Apniukusi diena reiškia dažnus žiemos atšilimus.

REKLAMA

Spalio 14 d. švęsti vestuves – reiškia laimingą gyvenimą. Jei sniego nėra – iki Kalėdų žemė bus plika. Jei ant ąžuolų nebėra lapų – metai bus geri.

Spalio 15 d. reikia kalbėti mažiau, kad nekiltų problemų. Šaltis ateis, jei paukščiai nečiulbės ir neskraidys. Kiaulpienės pražydo – bus atšiauri žiema.

REKLAMA

Spalio 16 d. reikia saugoti namus nuo blogio ir gaminti apsauginius amuletus. Žydi erškėčiai – ruduo bus ilgas. Jei vėjas pučia iš šiaurės, bus blogas oras.

Spalio 17 d. nereikėtų eiti į mišką, kad nepasiklystumėte. Gera žinia ateis, jei prie lango atskris tetervinas. Jei varnos karksės – bus šilta.

REKLAMA

Spalio 18 d. be vėjo – bus šaltas oras. Žolė žalia – žiemą bus daug sniego. Po pietų tirpsta sniegas – žiema dar negreitai ateis.

Spalio 19 d. reikia į namus nešti maisto atsargas ir nieko nenešti per slenkstį. Nėra vėjo – laukite šalto oro. Vakare susidaro rūkas – diena bus šilta.

REKLAMA

Spalio 20 d. vakare sninga – žiema jau prie pat durų, bet jei ant medžių yra lapų, sniegas greit ištirps. Jei nesilaikysite savo žodžio – laimės metų nesulauksite.

Spalio 21 d. auga grybai – žiema dar negreitai ateis. Bus šilta ir debesuota, jei miške tvyros dulksna, o vakarais – rūkas.

REKLAMA

Spalio 22 d. žmonės kepa pyragus ir vaišina savo pažįstamus, kad atneštų į namus laimės. Kurmis šviežią žemę išpureno – bus šilčiau. Šią dieną aplink namus barstoma druska, kad atbaidytų blogį.

Spalio 23 d. jei medžių lapai išlieka dar žali, tai rodo ankstyvą žiemą ir šiltą pavasarį. Žuvys dar plaukioja – bus šilta.

REKLAMA

Spalio 24 d. iškrenta sniegas – prasidės šalta žiema. Jei žvirbliai dar skraido – bus šilta. Šiaurės vėjas su lietumi  – bus šalnos.

REKLAMA

Spalio 25 d. kuo daugiau žvaigždžių danguje, tuo gausesnis bus ateinančių metų derlius. Neryškios žvaigždės – šiluma vis dar išliks.

Spalio 26 d. nustatomas būsimo pavasario oras. Daug šermukšnių – žiema bus sunki. Žuvis nekimba – keisis orai.

REKLAMA

Spalio 27 d. – šlapia diena – žiema bus po mėnesio. Jei nusikirpsite plaukus ir juos šukuosite – laimės nebus. Paukščiai laukuose – šiltas oras dar išliks.

Spalio 28 d. reikia stebėti kates ir pagal jų elgesį spręsti apie būsimą orą. Bus blogas oras, jei saulėlydis bus raudonas.

REKLAMA

Spalio 29 d. žmonės atsikrato ligų kabindami lauke drabužius nakčiai. Dangus giedras – bus graži diena. Šiaurės vėjas reiškia būsimą snygį.

Spalio 30 d. jei paukščių nesigirdi – artėja blogas oras. Kas šią dieną užsiims remontu, pinigai keliaus į namus.

Spalio 31 d. jei ant medžių dar bus lapų – sniego nebus. Jei mėnulis pasisuks į pietus – ruduo bus šaltokas.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.