Kokius metodus naudoja pasyviai agresyvūs žmonės?

Ar teko girdėti apie pasyvią agresiją? Net jei ir ne, tikrai esate su ja susidūręs. Tai yra santūrus ir užmaskuotas užslėpto pykčio, nepasitenkinimo ar net pavydo išreiškimas. Priešingai nei rodant atvirą agresiją, pasyviai agresyvus žmogus tiesiogiai neatskleidžia savo pykčio ir gali apsimesti, kad visai nepyksta, bet vis tiek pateiks subtilių užuominų, kad kitas žmogus pajaustų jo nuotaiką. Kokius metodus tokie žmonės naudoja dažniausiai? Jie padės atpažinti pasyvią agresiją.

REKLAMA

Boikotas

Po tam tikrų įvykių žmogus ima jūsų vengti. Kai bandote su juo kalbėtis, jis yra lakoniškas, pateikia trumpus atsakymus ir neįsitraukia į pokalbio temą arba tiesiog elgiasi šaltai.

REKLAMA

Niūrus žvilgsnis

Jei žmogus negauna tai, ko nori, jis nusimena ir net jei tiesiai šviesiai neišsako savo nusivylimo, tai atsispindi jo veide. Būna žmonių, kurie tyčia nutaiso niūrų žvilgsnį, kad visiems primintų, jog jų norai nebuvo patenkinti, bet paklausti, niekada neprisipažins, kad yra pikti.

Užmaršumas

Žmogus ką nors jums pažadėjo, bet paskui elgiasi taip, tarsi būtų pamiršęs. Jis ir pateikia tokį pasiteisinimą, tačiau matyti, kad nieko nedaro tyčia.

REKLAMA

Atsainumas

Priešingas metodas užmaršumui. Žmogus imasi atlikti jam pavestos užduoties, tačiau viską daro atmestinai, neįdeda reikiamų pastangų. Iš išorės jis sudaro įspūdį, kad pritaria tam, kas vyksta, bet jo darbo rezultatai tam prieštarauja.

Kandžios replikos

Pasyviai agresyvūs žmonės griebiasi dviprasmiškų juokelių ir sarkazmo. Jie bando elgtis nevienareikšmiškai, tačiau puikiai supranta, ką daro.

REKLAMA

zodiako ženklai

Kaip kovoti su pasyvia agresija?

Paprastai tokie žmonės neigia, kad turi problemų. Jie gali tvirtinti nežinantys ar net atsisakyti pripažinti savo pyktį ar neigiamus jausmus. Kartais žmogus, kuris reguliariai griebiasi tokio elgesio, net nesupranta, ką daro, tačiau dėl to jo žodžiai ir veiksmai yra ne mažiau nemalonūs.

REKLAMA

Kadangi pasyviai agresyvus žmogus atsisako kontroliuoti savo neigiamus jausmus, jūs turite padėti jam tai padaryti. Paprasčiau tariant, reikia pasikalbėti su žmogumi ir išsiaiškinti problemos priežastį.

Turite aiškiai perteikti jam savo jausmus ir lūkesčius. Jei atrodo, kad žinote agresijos priežastį, paklauskite, ar teisingai atspėjote. Jei atsakymas yra neigiamas, atsižvelkite į jį, bet pabandykite tęsti pokalbį. Jei reikia, ženkite pirmą žingsnį ir atsiprašykite, paklausdamas, kaip galite ištaisyti situaciją.

REKLAMA

Nuoširdus susidomėjimas privers pašnekovą pakeisti savo elgesį. Išsiaiškinę priežastį, sugalvosite sprendimą, kuris tiktų kiekvienam iš jūsų.

Žmogaus eisena

REKLAMA

Būkite atidus, ar jūsų aplinkoje nėra pasyviai agresyvių žmonių. Ir susimąstykite, ar pats kartais taip nesielgiate.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.